Zobacz wÄ…tek - Na poczÄ…tek drogi...
NAS Analytics TAG

Na poczÄ…tek drogi...

i inne małe pojemności
_________

Na poczÄ…tek drogi...

Postprzez JackVBlack » 8/1/2017, 13:53

Czesć!
Ogółem wypowiem się krótko.
Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z jednosladami, zrobić prawo jazdy kategori AM
Do dyspozycji mam łącznie na wszystko - kurtka, rękawice, kask, prawko, pojazd - około 6 tys. Znajomy polecił mi aprilię Sr factory 50, ale nie wiem czy będzie odpowiednia.
Nie chcę się bawić w jakies chińczyki w stylu junak 901 czy romety. Pozdrawiam
JackVBlack
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6/8/2016, 16:47
Lokalizacja: Białystok


Postprzez JackVBlack » 8/1/2017, 22:29

Mam nędzne 14 lat, 174 wzrostu.
Chyba zostanę przy tej aprili, kask z avg czy tam agv, nie pamiętam, mam no maksymalnie 6 tyśków do wydania, skuter około 3k, kask 500-600
prawko z 800
zostają mi rękawice, kurtka i wydech, ale o wydech to sie Kiedy indziej spytam, więc jaka kurtkę i rękawice byście polecali co używane znajdę razem za max 800zł? coś dla początkujących
JackVBlack
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6/8/2016, 16:47
Lokalizacja: Białystok


Postprzez panzervi » 14/1/2017, 14:41

Chińczyki... Prawda ,że słowo jakość do dla nich to samo co dla polityka uczciwość, ale mają jedną nie wyobrażalną zaletę, a mianowicie są tanie, a nawet bardzo tanio i to pod każdym względem, dlatego ciekawą opcją jest kupić jakiegoś taniego używanego chinola i nauczyć się na nim wszystkich ,,trików" bez obawy że w razie jakiejś wywrotki, zerwanie łańcucha czy nawet zatarcia silnika nasz budżet zostanie zruinowany. A przy okazji można mieć super zabawę z tuningiem w każdy dostępny sposób i to wykonany samemu.
Więc chińczyk też ma swoje zalety i jeśli masz pomysł to może się okazać o wiele lepszy od markowego sprzętu.
panzervi
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24/9/2015, 18:51

Postprzez Zimny72 » 14/1/2017, 18:02

Co do skutera to bym po pierwsze zobaczył co się da serwisować najbliżej twojego domu, co byś nie musiał latać na drugi koniec miasta do jedynego kompetentnego = drogiego warsztatu. Podjedź do najbliższego warsztatu i zapytaj co polecają z tego co serwisują.
Co do ubrania:
Kask - Lazer Bayamo - biały za 350zł - najlepszy kask budżetowy, więcej nie potrzebujesz do 50ccm, biały jest najbardziej widoczny na drodze.
Rękawice - Tschul 239 - za 100zł - miałem, teraz mam lepsze, ale Tschula wspominam bardzo dobrze.
Kurtka - poszukaj i przymierz jakąś Modeki, Helda, Buse czy Rainersa - znajdziesz okazję od 300zł.
Ja bym poszukał jeszcze jakichś niedrogich butów motocyklowych.
Ogólnie w 1200zł powinieneś się zmieścić + 800zł prawko, reszta na skuter - wyjdzie ci >4000zł. Tutaj bym pogadał z ojcem, co by się dorzucił trochę i kup NOWEGO Kymco, bo to bardzo dobra tajwańska marka, a będziesz miał nówkę bez historii:
http://skuterykymco.pl/skutery/agility-50-4t/ (otwórz link)
A za dobre stopnie to własnemu synowi kupiłbym: ;)
http://skuterykymco.pl/skutery/k-pipe-50-4t/ (otwórz link)
Ewentualnie w mniejszych pieniądzach brałbym po uwagę również nowego Rometa Ogara albo ZXT 50ccm.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê