Zobacz wÄ…tek - Dressing BMW F650GS czy ducati monster
NAS Analytics TAG

Dressing BMW F650GS czy ducati monster

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Dressing BMW F650GS czy ducati monster

Postprzez Arty » 11/1/2017, 20:23

Witam wszystkich na początek. Jestem tu pierwszy raz nie krzyczeć za błędy pisze z telefonu.
Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszego motocykla. Dotychczas jeździłem tylko skuterami. Szukam coś od pewnego czasu z założenia ma byc to bardziej enduro nie mam zbyt czasu na jazdę a chce czasem pijezdzic po okolicznych bezdrożach. (prawa jazdy tez jeszcze na motocykl nie mam jak mi się spodoba jazda to zrobię.... samochodem jezdzejuz20 lat.... oczywiście B posiadam)
Szukam coś taniego byle jechało i się nie psulo. Mam na oku freewinda z 1998 za 5 tyś Ducati Monster z 2001 z delikatnym wniesieniem na ramię (ducati zawsze mi się podobało) oraz BMW F650GS z 2003 za 5,5tyś. Co byście wybrali i dlaczego. Nie znam si zbyt na motorach Suzuki uchwalone ze mało pali i przyjazny motor, Ducati ma styl o tym BMW wiem niewiele...
Arty
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/1/2017, 20:06


Postprzez Zimny72 » 11/1/2017, 20:36

Tylko 125 ccm.
Ostatnio edytowano 13/1/2017, 16:25 przez Zimny72, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez Arty » 12/1/2017, 00:15

Z takimi radami to dzięki za pomoc Pytam konkretnie i o czekuje konkretnej odpowiedzi. Nie mam 15 lat jeśli sugerujesz się że kupuje pierwszy motocykl! Prawo zdobędzieipotrzebnejak będę chciał jeździć po drogach ale narazie mam inne miejsca do jeżdżenia.
Arty
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11/1/2017, 20:06

Postprzez Artur_ » 12/1/2017, 00:35

W takim razie żaden z tych motocykli, bo żaden nie nadaje się do "krzaczenia" poza drogami.
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez jasnoksieznik » 13/1/2017, 14:47

Nie cwaniakuj, tylko bierz 125ccm lub zrob prawo jazdy. Powinienes byc na tyle duzy, zeby to zrozumiec. Do nauki jazdy po polach 125ccm bedzie i tak lepsze od doroslego enduraka.

Co do reszty, to Ducati Monster jest motocyklem szosowym i nie bedzie sie nadawac do offroadu.
Najtansze BMW F650 GS w Niemczech, z tego rocznika, kosztuje 1900EUR. Dlaczego ktos mialby sprzedawac dobre, sprawne, sprowadzone i oplacone moto taniej?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Zimny72 » 13/1/2017, 16:25

Dokładnie - w tych kwotach nie masz szans kupić dobrego sprzętu, co najwyżej puzzle z kilku moto po tęgim dzwonie. A ponadto wyjaśniam:

Arty napisał(a):...nie mam zbyt czasu na jazdę...

To po jakiego grzyba chcesz kupować >600ccm i wydawać większą kasę na coś co nie dość że jest nielegalne to może być pomyłką? Lepiej zacząć od czegoś mniejszego co opanujesz i co możesz jeździć i ubezpieczyć.

Arty napisał(a):...a chce czasem pijezdzic po okolicznych bezdrożach...

Tak jak napisał kolega wyżej - żaden nie nadaje się do offroadu, a ponadto brać ciężki i wymagający sprzęt w teren jak się nic nie umie, no no... kozak. ;)

Arty napisał(a):...prawa jazdy tez jeszcze na motocykl nie mam

Dlatego albo zacznij od zrobienia prawka A albo legalnie 125ccm na B. Ogólnie na tym forum nie doradzamy jak łamać prawo.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez andy7 » 13/1/2017, 22:12

Arty napisał(a):Z takimi radami to dzięki za pomoc Pytam konkretnie i o czekuje konkretnej odpowiedzi. Nie mam 15 lat jeśli sugerujesz się że kupuje pierwszy motocykl! Prawo zdobędzieipotrzebnejak będę chciał jeździć po drogach ale narazie mam inne miejsca do jeżdżenia.


Zakladam, ze masz 38 lat a zachowujesz sie jak dziecko. Naprawde oczekujesz na publicznym Forum przyklepania Ci po plerach, ze bez prawa jazdy bedziesz smigal motocyklem ?

Jezeli tak, to gratuluje Ci rozumu.

W razie by nie pasilo, to zawsze mozesz spytac na

Forum motocyklistow

Kup sobie 125 i smgaj do woli !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê