Zobacz wÄ…tek - Sony HDR AS200V vs. FDR X-1000V na moto.
NAS Analytics TAG

Sony HDR AS200V vs. FDR X-1000V na moto.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Sony HDR AS200V vs. FDR X-1000V na moto.

Postprzez Glenroy » 7/1/2017, 14:11

Wiem, że porównanie może wydać się trochę z czapy, bo idzie pomyśleć, gdzie tu kamera FHD do 4K, ale to nie o tą parafię chodzi. Wiadomo, że nagrania w 4K są bardziej szczegółowe od 1080p, ale chcę kupić kamerę na moto, po dłuższej analizie materiałów z AZ1, AS50, AS200 i X1000, pozostały tylko te dwie ostatnie, AZ1 jest małe i jak za tą kasę, jest to chyba jedyna jego zaleta, AS50 w sumie spoko, ale razi trochę kiepska ostrość.
Tak więc, na polu walki zostały AS200 i X1000, widziałem niestety porównanie jedynie AS200 w 1080p vs. X1000 w 4K, obydwie w 30fps no i wiadomo, że 4K jakością wyraźnie odjeżdża, szczególnie szczegółowością bardziej oddalonych elementów, bo z bliska obydwie ostrzą świetnie. Ale biorąc pod uwagę, że chcę nagrywać przede wszystkim w 1080p@60fps, czy różnica w jakości pomiędzy tymi kamerami nadal będzie tak wyraźna, czy jednak X1000 w niższej rozdzielczości jakościowo zbliży się do AS200? Bo zastanawiam się, czy, jeżeli nie zamierzam korzystać z 4K, jest sens dopłacać do X1000, skoro w 1080p jakościowo okazały by się dokładnie takie same.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Glenroy » 7/1/2017, 20:32

Dobra, nvm.
Kupiłem AS200V.
Tryb 1080p jest identycznej jakości w obydwu kamerach.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez GoRideYourself » 10/1/2017, 20:12

Szybko się zdecydowałeś! :wink:
Będziesz coś wrzucać do sieci czy raczej "for your eyes only"?
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36

Postprzez Glenroy » 11/1/2017, 16:24

GoRideYourself napisał(a):Szybko się zdecydowałeś! :wink:

A nad czym miałem się zastanawiać? Miałem konkretne wymagania, dowiedziałem się, czego się dowiedzieć chciałem i kupiłem ;).

Obydwie kamery, w tych samych rozdzielczościach, nagrywają z tym samym bitrate, z taką samą ostrością i szczegółowością. X1000 ma przewagę w zasadzie jedynie możliwością nagrywania w 4K, która na chwilę obecną jest IMO przerostem formy nad treścią, w użytku amatorskim to bardziej takie "chwale się", bo ten standard przyjmie się na dobre, może za 4lata, to raz, dwa, żeby cokolwiek renderować w 4K, trzeba mieć potężny kombajn, trzy, po uj mi to, skoro tak na prawdę mało kto ma sprzęt, na którym widać różnicę pomiędzy 720 a 1080 ;). Poza tym, chcąc coś wrzucać do sieci, materiał przechodzi taką kompresję, że 1080 na YT, wygląda jak 480 w oryginale, kręcone klasę gorszym urządzeniem ;).

GoRideYourself napisał(a):Będziesz coś wrzucać do sieci czy raczej "for your eyes only"?

Przede wszystkim dla siebie, a jak znajdzie się ciekawa kolekcja, z której będzie się dało coś zmontować, to może coś trafi i do sieci.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez GoRideYourself » 11/1/2017, 19:35

Nie no, właśnie dobrze, że opisujesz taki case bo czasem człowiek nawet nie wie za co przepłaca i czego nie wykorzysta :wink:
Na pewno komuś się przyda. Sam myślałem, czy nie zacząć korzystać z kamerki, która leży w domu (chyba jakieś Sony AS15?). Mi np najbardziej podobają się ujęcia, kiedy kamerę masz zawieszoną na wysokości klatki - mam wrażenie, że mniej trzęsie, szczególnie przy kamerkach, które nie mają stabilizacji.
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê