Zobacz wÄ…tek - Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie
NAS Analytics TAG

Wszystko o kaskach motocyklowych, pytania o cenÄ™, opinie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Laminator » 20/6/2016, 02:29

Rozglądam się powoli za nowym garnkiem jako,że stary mnie już powoli irytuje.
Szukam czegoś od 600 do max 1300 zł(to naprawdę max).
PrzeglÄ…dam oferty od kilku dni,ale niezbyt mnie przekonuje cokolwiek.Idealnie pasujÄ… mi kaski Icon'a, ale brak o nich opinii.
Jazda typowo sportowa, na dłuższą trasę mogę włożyć stopery więc wyciszenie to drugorzędna sprawa.
To co irytuje mnie w moim obecnym garnku to małe pole widzenia.Mocno leżąc na baku jest to naprawdę problematyczne.
Do tego parowanie(brak pinlocka) i kiepska blenda.

Śmignąłem trochę ostatnio w HJC IS-17 i kask mnie szczególnie nie urzekł więc szukam czegoś trochę lepszego.
Czego wymagam:
-"dobra widoczność"- tak by w złożeniu widzieć coś więcej niż mały skrawek drogi
-fajnie gdyby miał pinlocka lub alternatywny system
-blendy nie potrzebuję, wszystkie standardowe są dla mnie zdecydowanie na ciemne i nie potrafię na nich jeździć więc nie używam.Dlatego ważna będzie tutaj dostępność akcesoryjnej szyby lustrzanej do kasku
-dobra wentylacja
-ciekawe malowanie- zawsze miałem nudne kaski.Teraz szukam czegoś fajniejszego,dlatego ICON jak na razie wygrywa.Ewentualniecoś fluo.
-skorupa wyżej niż termoplastik
-powoli dorastam do rezygnacji z microlocka na rzecz zapięcia DD więc takowe mile widziane.

Kojarzycie coś co spełniłoby moje wymagania?
Avatar użytkownika
Laminator
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 16/7/2015, 17:58


Postprzez Zimny72 » 20/6/2016, 06:57

Przyjrzyj siÄ™ Shark Speed-R albo Shark Race-R.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez Arez » 20/6/2016, 14:04

Zimny72 napisał(a):Tak dla tych co szukają taniego kasku do 300zł: ;)
https://www.facebook.com/BikersTech/videos/646684752174384/ (otwórz link)


Rozwalić można każdy kask, widziałem filmik jak rozlatywały się kaski Nolana albo Schuberta więc cena nie zawsze mówi o jakosci.
Arez
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/5/2016, 16:28
Lokalizacja: Silesia

Postprzez Laminator » 21/6/2016, 14:50

Zimny72 napisał(a):Przyjrzyj się Shark Speed-R albo Shark Race-R.


Race-R znacznie poza budżetem. Speed-R całkiem ok choć rozbieżności cenowych sporo.

Lata ktoś w Icon'ie i może się wypowiedzieć?
Avatar użytkownika
Laminator
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 16/7/2015, 17:58

Postprzez DedeRR » 21/6/2016, 18:01

Ja od siebie polecę HJC FG-17. Porównywałem z IS-17 i FG jest do minimalnie bardziej pochylonej pozycji. Do tego masz pinlocka w zestawie, DD i skorupę z kompozytu włókna szklanego. I genialne malowanie Black Mamba <3
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez Glenroy » 21/6/2016, 19:48

DedeRR napisał(a):Ja od siebie polecę HJC FG-17. Porównywałem z IS-17 i FG jest do minimalnie bardziej pochylonej pozycji. Do tego masz pinlocka w zestawie, DD i skorupę z kompozytu włókna szklanego. I genialne malowanie Black Mamba <3


Odpowiednikiem IS-17 z serii FG jest FG-ST. Swoją drogą polecam, mierzyłem, tylko osobiście za 2 tygodnie dostanę RPHA-ST, bez grafiki dostaniesz spokojnie w tych 1300zł. FG według kilku sprzedawców jest do bardziej wyprostowanej pozycji, RPHA i Speed-R do bardziej pochylonej. Musisz przymierzyć, bo nowe HJC mają przeprofilowane wnętrze i muszę przyznać, że zrobili świetną robotę w porównaniu z wcześniejszymi generacjami. Kolosalna różnica jest chociażby między wspomnianym IS-17 i FG-ST, gdzie ten drugi na prawdę lepiej leży na głowie. Samemu miałem już FG na blacie, ale jeszcze pokusiłem się o założenie RPHA na czuprynę i szybko zmieniłem nastawienie, jednak poczekam te kilkanaście dni na RPHA :D.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez krzysztofjarzyna » 30/6/2016, 14:30

Ja od siebie mogę polecić kaski Nolana, np. n104. Wielu znajomych z niego korzysta i świetnie się spisuje. Może i cena nie należy do niskich ale kask jest warty każdej złotówki. Polecam zapoznać się z tym (otwórz link) artykułem na jego temat.
krzysztofjarzyna
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/6/2016, 14:21

Postprzez tomekp87 » 10/7/2016, 19:30

Rozglądam się za kaskiem. W zasadzie jestem mega świeży w tych tematach, będzie to mój pierwszy kask. Wolę najpierw się poradzić i kupić coś dobrego, niż wymieniać po dwóch sezonach.

Jazda raczej turystyczna, czasem dłuższe trasy. No i tu pojawia się pierwszy dylemat integral czy szczękowy. Skłaniam się ku szczękowemu, ale to tylko dlatego, że mam znajomych, którzy tylko takie polecają.

Z polecenia znam jedynie Schuberth C3 pro i Shoei Neotec. Wiadomo - wysoka półka, ale i cena wysoka. Czy w niższym pułapie cenowym znajdzie się coś wartego polecenia? Jak macie coś ciekawego z integrali to też chętnie posłucham.

Cena - ciężko stwierdzić. Jeśli już nic tańszego dobrego nie ma to jestem w stanie wydać ok 2000zł.

Czego wymagam:
- dobra wentylacja
- możliwość pinlocka oraz blenda
- dobre pole widzenia
- dostępność białego koloru lub jakiś fluo

Da się znaleźć coś ciekawego? :D
tomekp87
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9/7/2016, 23:27
Lokalizacja: Kęty

Postprzez MRG » 20/7/2016, 08:16

Cześć,

Czy korzysta z kasku LS2 FF352? Jest totalnie budżetowy - ~50% ceny Lazera Bayamo, nie ma blendy i pinlock-a ale dostał cztery gwiazdki w teście SHARP - jak w/w Lazer i jest nieco lżejszy (wwg. producenta).

Miałem na głowie oba i dobrze leżały, co do jakości wykonania to się nie znam.
Avatar użytkownika
MRG
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16/6/2015, 08:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MRG » 3/8/2016, 09:15

Czym różni się Lazer Breva od Bayamo?
Avatar użytkownika
MRG
Świeżak
 
Posty: 76
Dołączył(a): 16/6/2015, 08:42
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Zimny72 » 3/8/2016, 09:59

Breva jest starszym modelem, poprzedzającym Bayamo. Breva ma jeden (słaby) nawiew czołowy, brak wyciągu na potylicy, oraz prostą blendę bez wycięcia na nos. Nie ma też żadnych dodatkowych akcesoriów. Bayamo jest moim zdaniem dużo lepszy: 2 wloty czołowe + 2 wyloty na potylicy = bardzo dobra wentylacja, lepsza blenda + w komplecie deflektor na nos i osłona podbródka. Ogólnie bardzo fajny i wygodny kask jak za te pieniądze.

Co do wcześniejszego posta: wybierając pomiędzy LS2 a Lazerem, bez wahania wybrałbym Bayamo.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez artas » 14/8/2016, 12:40

Kupuję swój pierwszy kask, który z nich był by najlepszym rozwiązaniem ?
Będę jeździł na Yamaha YZF r125 .

HJC IS-17
HJC FG-17
Caberg EGO
Shark S700
Shark S900

Czy może jakiś inny ?
artas
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13/8/2016, 09:29

Postprzez Zimny72 » 14/8/2016, 22:57

Wybierałbym pomiędzy Sharkiem S700S a HJC TR-1 (IS-17 to przerost formy nad treścią jeżeli chodzi o YZF125, a nowy S700S jest lepszy niż stary S900) ze wskazaniem na Sharka, ale zdecydowałbym w twoim przypadku dopiero po przymierzeniu.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez artas » 15/8/2016, 07:59

Skłaniałem się raczej w stronę HJC-FG ponieważ mają skorupę z włókna szklanego ale tak jak napisałeś, że to będzie chyba przerost formy nad treścią jeżeli chodzi o jazdę na YZF 125. Sharki wyglądają trochę lepiej, mają zadziorny charakter.
Masz rację, najlepiej jak odwiedzę sklep i przymierzę każdy z nich.
artas
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13/8/2016, 09:29

Postprzez Zimny72 » 15/8/2016, 08:43

Inaczej: zasadą jest że powinno się kupować najdroższy i najlepszy kask na jaki nas stać. Zapewne część kolegów mnie zjedzie, że odwodzę cię od zakupu kasku z włókna szklanego na rzecz abs-u czy tam poliwęglanu. Tutaj ciągną się dyskusje o tym czy lepiej kupić surowy kask z lepszych materiałów, czy też odpuścić lepsze materiały na rzecz udogodnień poprawiających komfort jazdy. Oczywiście najlepiej kupić kask z super materiałów z bajerami, ale taki kask kosztuje. Ja znowu jestem zwolennikiem profilaktyki tj. żeby mieć kask maksymalnie wygodny i zapewniający najlepszy ogląd sytuacji na drodze, co by nie musieć sprawdzać w praktyce na ile karbon czy włókno szklane są lepsze od poliwęglanu. Dlatego osobiście pchałbym się w Sharka S700S bo to bardzo wygodny kask, z dobrą blendą (ciemną i dużą), dobrą wentylacją i dobrze wyposażony w standardzie. A ten ich abs czy poliwęglan jest moim zdaniem znacznie lepszy niż włókno szklane pchane na siłę w kaski budżetowe, które imho jest wyłącznie zabiegiem marketingowym dla ludzi jarających się materiałami (a tak na prawdę mało kto się na tym zna). Niemniej jest to moje zdanie czyli człowieka, który jeździ spokojnie i bez zdarzeń podbramkowych. Praktycznie musisz ocenić sam jak jeździsz: jeżeli jak wariat i ryzykownie, to może warto wkładać kasę w lepsze materiały skoro jest ryzyko częstego sprawdzania wytrzymałości kasku w praktyce.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez artas » 21/8/2016, 11:00

Jaka jest różnica pomiędzy Shark S700 a Shark S700S ? Szperam w necie i nie mogę znaleźć....
artas
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13/8/2016, 09:29

Postprzez Zimny72 » 21/8/2016, 15:11

S700 był wcześniejszym modelem. W S700S dodali do standardu deflektor nosa i osłonę podbródka oraz poprawili tę dźwignię opuszczania blendy, która była słabiutka a teraz jest jak ta w S900C. Nie wiem czy jeszcze coś więcej? Praktycznie obecne S700S to jest to samo co stary S900C tylko bez spojlera na potylicy i bez pompowanych policzków. No i w lepszej cenie bo S900C chodził za ok. 800zł, a S700S możesz mieć za ok. 600zł.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez 4Kamil » 26/8/2016, 18:17

Hej, gdzie kupie AGV K5 w Warszawie, najlepiej w dobrych pieniÄ…dzach i blisko centrum ?
4Kamil
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/8/2016, 18:00

Postprzez qubus333 » 29/8/2016, 09:24

Kominiarka - kominiarką ale nadszedł czas uprać wnętrze (wypinane) kasku :-)
W starym Sharku po prostu wrzuciłem wnętrze do pralki i .... to nie był najlepszy pomysł.
Wyściółka nie była już taka miła i mięciutka :|
Gąbki się zdeformowały. I nie bardzo już chciały się ułożyć.

Zatem - co Panowie radzicie?
Myślałem o ozonowaniu (kumpel ma ozonator - taki do samochodu).
Wypiąć, wrzucić do pudła, podłączyć wąż ozonatora i voila.
Tudzież może jakieś pianki czyszczące? (jakie? bo chyba nie do wykładzin :-))
A może ręczne pranie w delikatnym płynie?

Jakieś mądre rady doświadczonych?
Ewentualnie czego NIE robic?
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez 4Kamil » 30/8/2016, 07:15

Po wysłuchaniu wielu negatywnych opinii na temat AGV zmieniła mi się koncepcja, będę kupował hjc RPHA 10 plus albo 11 i pytanie do użytkowników tych kasków czy warto dopłacać ~400PLN do 11 ?
Ostatnio ceny kasków zaczęły trochę spadać, zastanawiam się też czy nie poczekać z tym zakupem do zimy.

pozdr
4Kamil
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26/8/2016, 18:00

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê