Zobacz wÄ…tek - Trudne sprawy [18+]
NAS Analytics TAG

Trudne sprawy [18+]

O wszystkim
_________

Postprzez Zimny72 » 6/9/2016, 07:50

A na cholerę mi samochód sportowy, którego osiągów nie wykorzystasz legalnie na polskich drogach? Taki Z370 to taka tańsza wersja Porsche i praktycznie samochód na co dzień z lekkim pazurkiem. ;)

Zresztą... ostatnio w Warszawie na Żoliborzu widziałem żółte Lambo i zachwyt mi minął w momencie gdy zmierzyło się ono z leżącym policjantem. A na światłach koleś zaliczał same żabki. ;) Takie to są te sportowe samochody.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez Kaai » 6/9/2016, 08:56

Zimny72 napisał(a):A na cholerę mi samochód sportowy, którego osiągów nie wykorzystasz legalnie na polskich drogach? Taki Z370 to taka tańsza wersja Porsche i praktycznie samochód na co dzień z lekkim pazurkiem. ;)

Zresztą... ostatnio w Warszawie na Żoliborzu widziałem żółte Lambo i zachwyt mi minął w momencie gdy zmierzyło się ono z leżącym policjantem. A na światłach koleś zaliczał same żabki. ;) Takie to są te sportowe samochody.


a na co a na co.. to ma cieszyc tylko wlasciciela, zaloze sie ze tez nie jezdzisz skuterem 125ccm tlyko czyms wiekszym, a po co? w skuterze msz bagaznik pod siedzeniem, 140 tez nim polecisz a wiecej w polsce nie mozna.

takich pojazdow nie kupuje sie z rozsadku tylko z emocji.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez RSSSS » 6/9/2016, 09:44

Zimny72 napisał(a):A na cholerę mi samochód sportowy, którego osiągów nie wykorzystasz legalnie na polskich drogach? Taki Z370 to taka tańsza wersja Porsche i praktycznie samochód na co dzień z lekkim pazurkiem. ;)

Zresztą... ostatnio w Warszawie na Żoliborzu widziałem żółte Lambo i zachwyt mi minął w momencie gdy zmierzyło się ono z leżącym policjantem. A na światłach koleś zaliczał same żabki. ;) Takie to są te sportowe samochody.


Z370 to IMO damskie auto.

GTR to kozak, choć wolałbym 911turboS (wada- prawie 2 razy droższe).
Problem w tym, że jak ktoś lata na mocnym ścigaczu, to żadne z tych aut nie zrobi na nim wrażenia. Po przejażdżce 911turbo pomyślałem tylko- fajnie to przyspiesza, ale emocji trzeba szukać gdzie indziej.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Zimny72 » 6/9/2016, 12:59

Kaai napisał(a):a na co a na co.. to ma cieszyc tylko wlasciciela, zaloze sie ze tez nie jezdzisz skuterem 125ccm tlyko czyms wiekszym, a po co? w skuterze msz bagaznik pod siedzeniem, 140 tez nim polecisz a wiecej w polsce nie mozna.
takich pojazdow nie kupuje sie z rozsadku tylko z emocji.


Zgoda - kto bogatemu zabroni? ;) :D

Co do skutera bym się nie śmiał, bo do załatwiania spraw na mieście jest najlepszy: znajoma adwokat takim jeździ po Warszawie - toga na zmianę z kaskiem w schowku, teczka w kufrze, jeździ w garniturze - "Bo przecież samochodem nie zdążyłabym na żadną rozprawę, że nie wspomnieć o znalezieniu miejsca do parkowania pod sądem." A do motocykla musisz się odpowiednio ubrać.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Kaai » 6/9/2016, 13:12

Zimny72 napisał(a):
Kaai napisał(a):a na co a na co.. to ma cieszyc tylko wlasciciela, zaloze sie ze tez nie jezdzisz skuterem 125ccm tlyko czyms wiekszym, a po co? w skuterze msz bagaznik pod siedzeniem, 140 tez nim polecisz a wiecej w polsce nie mozna.
takich pojazdow nie kupuje sie z rozsadku tylko z emocji.


Zgoda - kto bogatemu zabroni? ;) :D

Co do skutera bym się nie śmiał, bo do załatwiania spraw na mieście jest najlepszy: znajoma adwokat takim jeździ po Warszawie - toga na zmianę z kaskiem w schowku, teczka w kufrze, jeździ w garniturze - "Bo przecież samochodem nie zdążyłabym na żadną rozprawę, że nie wspomnieć o znalezieniu miejsca do parkowania pod sądem." A do motocykla musisz się odpowiednio ubrać.


kumpel ma burgmana z podgrzewanymi manetkami, podgrzewaneymi siedzeniami, hamulcem recznym, trybem sport itp, i na miasto fajna zabawka, ale ja wole sie meczyc i jechac niewygodnym motocyklem (nawet nakedem) przez miasto, gdzie musze beigi zmieniac i nie mam gdzie potem kasku wlozyc ale jechac czyms co sprawia mi radosc.

i pewnie mam podejscie jak 90% tego forum, bo nawet auta, na miasto kto jezdzi VW up, bo maly i dobry a jakies drobne zakupy da rade wsadzic. lepiej sedan czy coupe albo touring, bo wygodniejszy i bardziej nam sie podoba. tak to juz wyglada
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Zimny72 » 6/9/2016, 13:32

Grunt żeby każdy znalazł coś dla siebie. ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Walenty » 6/9/2016, 13:32

Kaai napisał(a):hamulcem recznym


Ty w gixxie nie masz? :0
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez Zimny72 » 6/9/2016, 13:36

Walenty napisał(a):
Kaai napisał(a):hamulcem recznym

Ty w gixxie nie masz? :0

Kaai hamuje butem o asfalt. ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez lagiboy » 6/9/2016, 14:28

albo ma hamulec dwupalcowy jak piana w piwie na dwa palce.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Kaai » 6/9/2016, 15:46

lagiboy napisał(a):albo ma hamulec dwupalcowy jak piana w piwie na dwa palce.


to moze dlatego trzymam na klamce zawsze 2 palce :D
nigdy w ten sposob na to nie patrzylem, dzieki



a z burgmana sie nei smiejcie, bo to ten sam model co mial sidney polak, suzuki burgman executive 650 :D
i tak, spiewalismy to jezdzac :D
ps, idzie 1.8 we 2 ;D
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Walenty » 6/9/2016, 16:22

Najszybszy sedes w kosmosie.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez rosiboj » 6/9/2016, 22:17

i elektrycznie skladane lusterka i szyba elektryczna
Tysiąc serc jedno bicie one direction ponad życie
Avatar użytkownika
rosiboj
Moderator
 
Posty: 2217
Dołączył(a): 8/3/2012, 15:29
Lokalizacja: mam wiedziec?

Postprzez Kaai » 7/9/2016, 07:22

rosiboj napisał(a):i elektrycznie skladane lusterka i szyba elektryczna


dokladnie, widze ze tez miales przyjemnosc :D


panowie pytanie, wymuszenie pierszenstwa i kolizja z autem ktore bylo bez przegladu = niedopuszczony do ruchu, czyja wina?

niby ten co wymusil, ale linia obrony, ze goscia bez przegladu nie powinno tam w ogole byc(?)
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Krmtzzz » 7/9/2016, 11:09

On dostanie kare za brak przegladu i tyle. Wina dalej pozostaje osoby ktora wymusila.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Zimny72 » 7/9/2016, 11:44

Też mi się tak wydaje jak napisał Krmtzzz: sędzia uwzględni, że brak ważnego przeglądu nie może rzutować na obiektywną ocenę tej konkretnej sytuacji drogowej, gdzie kwestie pierwszeństwa regulują konkretne przepisy ustawy, a w tych nic nie ma o tym, że pierwszeństwa nie ma samochód bez ważnego przeglądu. Zatem jeden kierowca zostanie ukarany za wymuszenie pierwszeństwa i doprowadzenie do kolizji, a drugi za brak przeglądu, który jest co najwyżej przewinieniem. Gdybym miał się bronić to wskazywałbym, że brak przeglądu nie był bezpośrednim powodem kolizji.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Kaai » 7/9/2016, 12:05

ok rozumiem, ma to sens. jednak przy braku uprawnien czy OC to juz bylaby inna bajka? czy dalej to nie rzutuje?
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Zimny72 » 7/9/2016, 12:42

Z brakiem OC jest taka sama sprawa jak z brakiem przeglądu. Zresztą ostatnio mój ubezpieczyciel mnie uświadomił, że fakt że się spóźniłem z zapłaceniem OC nie sprawia że nie jestem ubezpieczony na OC. Coś tam jest o ciągłości ubezpieczenia i o obowiązku uzupełnienia opłat wobec dotychczas nas ubezpieczającej agencji. Niemniej nie będę się w tej kwestii wymądrzał.

W tym drugim przypadku to sytuacja się komplikuje: z jednej strony powinno się ukarać kierowcę za wymuszenie pierwszeństwa, niemniej kierowcy nie posiadającego uprawnień w ogóle nie powinno być na drodze - więc prawdopodobnie to jemu przypisze się winę i obciąży kosztami i skutkami kolizji.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Kaai » 7/9/2016, 12:58

Zimny72 napisał(a):Z brakiem OC jest taka sama sprawa jak z brakiem przeglądu. Zresztą ostatnio mój ubezpieczyciel mnie uświadomił, że fakt że się spóźniłem z zapłaceniem OC nie sprawia że nie jestem ubezpieczony na OC. Coś tam jest o ciągłości ubezpieczenia i o obowiązku uzupełnienia opłat wobec dotychczas nas ubezpieczającej agencji. Niemniej nie będę się w tej kwestii wymądrzał.

W tym drugim przypadku to sytuacja się komplikuje: z jednej strony powinno się ukarać kierowcę za wymuszenie pierwszeństwa, niemniej kierowcy nie posiadającego uprawnień w ogóle nie powinno być na drodze - więc prawdopodobnie to jemu przypisze się winę i obciąży kosztami i skutkami kolizji.


dzięki.


przy okazji, chyba zawory mi cykają, albo w dolocie mam nieszczelność, no ale 57tyś przelotu :O
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Krmtzzz » 7/9/2016, 20:18

Ubezpieczenie samo sie przedluza, a to ze nie wplacisz w terminie to sprawa ubezpieczyciela, moze Ci tam jakas kare nalozyc i tyle.

To zagladnij tam ;). Ja kontrolowalem przy 32 czy 33 tys i zblizaly sie do granicy (wydechowe) co by sie zgadzalo, bo przy 40 sie tam zaglada i reguluje.
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Czester » 7/9/2016, 20:33

Wina za spowodowanie kolizji zawsze leży po stronie osoby, która ją faktycznie spowodowała i nie mają na to wpływu żadne inne czynniki. Poszkodowany może nie mieć wymaganych uprawnień, OC, badań technicznych a nawet może być pijany. Jego "grzechy" zostaną rozliczne poza konkursem, a winnym spowodowania kolizji i tak będzie jej sprawca. Inna sprawa, że wspomniane "grzechy" mogą być wykorzystane przez ubezpieczyciela, który nie omieszka wystąpić z regresem.
Ostatnio edytowano 8/9/2016, 20:41 przez Czester, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości




na górê