Zobacz wątek - Czy w tym wieku mogę jeździć ?
NAS Analytics TAG

Czy w tym wieku mogę jeździć ?

Przepisy, prawo
_________

Czy w tym wieku mogę jeździć ?

Postprzez Stivler » 15/8/2007, 20:36

Witam,
Mam 16 lat i zamierzam kupić sobie motor, (crossowy) jakiś używany i nie drogi, bardzo mi na tym zależy bo sporo moich kumpli z mojej klasy ma motory, (romety, simsony itp.) chcę sobie kupić ale moja starsza nie pozwala mi bo mówi że za jazdę bez prawka jazdy płaci się 800 zł. I tu pojawia się moje pytanie, czy jeżeli mam 16 lat to mogę w ogóle na czymś jeździć ? Mam na myśli motorower, lub jakieś motory z małą maksymalną prędkością, nie znam się na przepisach i nie wiem jak to działa, czy muszę mieć chociaż moto-rowerową, czy ukończone x lat. I co grozi mi za taki występek ? (jazda bez uprawnień) aha, wbrew rodzicom chcę sobie kupić bo codziennie widzę jakiegoś dzieciaka śmigającego na motorku. (Powiedzcie mi wszystkie info które powinienem wiedzieć) Będę bardzo wdzięczny za jakie kol wiek 'oświecenie' pozdrawiam i liczę na pomoc :)
Avatar użytkownika
Stivler
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15/8/2007, 20:23


Re: Czy w tym wieku mogę jeździć ?

Postprzez cichy » 15/8/2007, 22:16

Stivler napisał(a):Witam,
Mam 16 lat i zamierzam kupić sobie motor


Chcesz kupić motor? No proszę. Czy to oznacza, że chcesz zostać "motorniczym"? :roll:
Avatar użytkownika
cichy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1550
Dołączył(a): 8/9/2005, 16:17
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki


Postprzez Bostorn » 16/8/2007, 19:39

oczywiście ze mozesz aby jeździc na motorowerze musisz miec jedynie karte motorowerową :) takie cus jak rowerowa tylko ze pieczotka jest na dole::) to cus wyrabia sie juz od 13 roku życia :D

Jeśli chcesz kupic se cos wiekszego tzn do 125cm3 to musisz se wyrobic A1 koszt u mnie <Białystok> kosz 500zł a za 600 masz juz A od 18 lat niewiem jaki sens jet jego wyrabiania?? Jedynym sensem było by dla mnie jazda na Cbrce 125:D cuudeńko:D
Tak więc chyba wiesz czy mozesz smigac :D
Oleje motocyklowe,samochodowe,smary,chemia, części,naprawy
Avatar użytkownika
Bostorn
Moderator
 
Posty: 5511
Dołączył(a): 12/4/2007, 17:45
Lokalizacja: Henrykowo/Białystok/Lublin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê