Zobacz wÄ…tek - Aprilia rs 50 2010 r +
NAS Analytics TAG

Aprilia rs 50 2010 r +

i inne małe pojemności
_________

Aprilia rs 50 2010 r +

Postprzez Matrox1337 » 12/12/2016, 18:34

Witam wszystkich :D

Chcę kupić Aprilie rs 50 (TIUNING 70/80) 2010+. Moglibyście mi powiedzieć parę rzeczy o niej? a mianowicie :
1) Jaki będzie v-max owej rs'ki
2) Jak z awaryjnością? często się psuje ?
3) Ile pali na 100 km?
4) Jak z częściami ?

Z góry dzięki 8)
Matrox1337
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/12/2016, 18:28
Lokalizacja: Lubelskie


Postprzez panzervi » 14/12/2016, 17:50

Siema,
V-max możesz na youtube zobaczyć, to 2t, a w dodatku aprilla więc 100 powinno pęknąć. Ale ja uważam że od szybkości ważniejsze jest przyspieszenie a mimo że to aprilla to wciąż jest motorowerem więc to nie będzie zbyt duża wartość.

Psuje się tak często jak o nią dbasz, jeśli wymieniasz płyny i części eksploatacyjne regularnie to nic nadzwyczajnego nie powinno się dziać, ale to dość wyżyłowany silnik więc jeśli chcesz na niej jeździć przez dłuższy czas (kilka sezonów), albo robić tysiące km w sezonie to licz się z remontem silnika.

Co do spalania to na internecie różne dane można znaleźć no i zależy jak kto jeździ, uśredniając to wy żłopie ok.4l.

Części są, może nie jakoś mega popularne ale dziś w internecie wyszperasz wszystko. Warto znaleźć jakieś forum o aprillach.

Nie wiem ile masz lat i dlaczego jesteś zainteresowany tym motorowerem. Ja też marzyłem kiedyś o hondzie nsr 125, strasznie sie napaliłem, ale ktoś na tym forum powiedział żebym wyluzował, jeździł dalej na motorowerze a w wieku 18 lat za tę forse zronił A2 i kupił już pełnowymiarowe moto. Tak zrobiłem i ciesze się.
Jeśli masz coś koło 14 lat i to ma być twoja 1. perełka to faktycznie dobrze znaleźć sprzęt którym będziesz się cieszyć aż do 18-tki.
Gdybym mógł się cofnąć w czasie na 1 moto kupiłbym od razu 125. Policja raczej nie zatrzymuje takich brzdąców.

Podsumowując, aprilla to szybka w swojej pojemności maszyna, niestety jako 2t jest droga w utrzymaniu, właściwie prowadzona nie psuje się, ale nadal to motorower.
Mam nadzieje że chociaż trochę pomogłem.
panzervi
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24/9/2015, 18:51


Postprzez Matrox1337 » 14/12/2016, 20:54

Cześć

Na drugi rok będę miał 15 lat .
Bardzo się napaliłem na ten motorower , z tego co mi wiadomo to najszybsza 50 ' tka a w dodatku markowa a nie jakiś chiński bzdyczek który rozleci się po kilku tyś km .

Aprilia'e kupuję jako swój pierwszy pojazd mechaniczny . Podoba mi się w niej wygląd i to mocno , tak samo vmax . wiem ,że utrzymanie jest drogie .

A 125 zarejestrowaną na 50 boje się kupować . Wiadomo ja odpowiadam za Siebie , ale jeżeli spowodował bym lub uczestniczył w wypadku to rodzice mieli by przesrane . A do 16 zbytnio nie chce mi się czekać .

oczywiście dbanie to podstawa :)
Matrox1337
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/12/2016, 18:28
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Pappa2 » 14/12/2016, 22:42

w sumie to bez roznicy czy bedziesz jechal 125cc czy 50cc... motorower to pojazd ktory ma pojemnosc silnika nie przekraczajaca 50ćm³ i nie przekracza predkosci 45km/h... a aprila przekracza ta predkosc - czyli nie jest motorowerem... jak cie niebiescy strzela suszarka beda rzadac prawa jazdy kat min. a1..
aha moc tez ograniczona do 4kW...
w razie wypadku z twojej winy ubezpieczalnia sie wypnie na ciebie bo udowodni ci np. wiekszy cylinder (wystarczy pomiar spalin, czyli ile jeden suw wywala mieszanki, nie trzeba do tego rozkrecac silnika...) i ty poniesiesz koszty naprawy... ale to pewnie juz wiesz ;)

co do tuningu.. pamietaj ze po wymianie cylindra, tloka na wiekszego powodujesz ze jest wieksza eksplozja... wieksza moc, ktora jest przeniesiona na oryginalna skrzynie biegow, oryginalny wal korbowy, oryginalne hamulce ktore mialy zatrzymywac sprawnie pojazd z ok 60km/h a nie 100....
jezeli to Ty bedziesz zmienial cylinder to silnik jeszcze tego nie odczol.. jezeli chcesz kupic gotowca to wiec ze ktos po to to robil aby "palowac motcykl" ile sie da... co za tym idzie swoje silnik odczol...
mowisz ze to pierwszy motocykl.. jak ci sie podoba, to kupuj, ale zanim wsiadziesz znajdz biblie pokonywania zakretow a dowiesz sie jak to uzywac.... no i pamietaj o kakakasku z homologacja bo tylko taki chroni... polecam film motobandy o kasku za 30zl z allegro ;)
Pappa2
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 1/9/2016, 20:25

Postprzez Matrox1337 » 15/12/2016, 17:02

Cześć

Aprilia rs 50 to przecież 50 cc...
Oczywiście będę miał Am która dozwala poruszania się pojazdami do 50 cm (2)
Wiem ,że mogę mnie złapać na suszarkę ... ale jeżeli nie przekroczyłem prędkości to jaki problem . dodam też ,że mieszkam na wsi więc policja nie jeździ zbyt często .
Matrox1337
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/12/2016, 18:28
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Matrox1337 » 15/12/2016, 17:11

Po za tym nie wiem skÄ…d u Ciebie tyle spiny ...
Trochę pomyślunku z twojej strony ... Motor około 8 tyś a kask za 30 zł ? Nie bądź smieszny i się nie ośmieszaj
Jeżeli uważasz mnie za kolejnego który się zabije 50 cc to się mylisz
Matrox1337
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/12/2016, 18:28
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Fugu » 15/12/2016, 17:13

Problem taki, ze jedziesz sprzetem ktory MOZE przekroczyc 45 km/h. Czy to zrobiles czy nie, nie ma znaczenia.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez panzervi » 15/12/2016, 17:45

Policja czy wypadek to niestety pech. Ja uważam że motorower taki jak określają go przepisy to kpina, lepiej se hulajnogę kopic.
Zasuwać można ale trzeba wiedzieć gdzie i kiedy można, więc uważam, że moralizowanie Cie tutaj jest nie na miejscu bo swój rozum już masz.

Jeśli masz kasę (ale na zakup + utrzymanie) i jesteś pewny że chcesz właśnie aprille to bierz. Ale nie napalaj się bo to nie jest dobra, podejdź do tematu chłodno jeszcze raz i jeśli nadal będziesz chciał kupić to CIERPLIWIE szukaj na różnych forach i stronach odpowiedniego egzemplarza.

Aha, nie wiem czy już miałeś jakąś motorynke typu komar czy to będzie twój całkiem pierwszy motr, ale ostrzegam!
To wciąga bardziej niż jakikolwiek narkotyk ;)
panzervi
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24/9/2015, 18:51

Postprzez Matrox1337 » 15/12/2016, 18:12

Jeżeli quad raptor 500 się liczy :)
Matrox1337
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/12/2016, 18:28
Lokalizacja: Lubelskie

Postprzez Pappa2 » 15/12/2016, 19:12

Ale sie uniosles ;)
propo kat am to ona uprawnia do: http://www.prawojazdy.com.pl/kategorie-prawa-jazdy

Powiem tak, pisalem Ci po to zebys wiedzial o co chodzi z "tuningiem" i o ewentualnych konsekwencjach..

Jeszcze jedno.. jak wiesz na przegladach sprawdzaja sklad spalin.. jak wytlumaczysz diagnoscie ze "komarek" o pojemnosci (wg dowodu, czyli poj 50cc) ma norme spalin do xxx mg/l a u ciebie jest o polowe wieksza? Takze jak nie masz znajomosci w diagnostyce pojazdow to masz lipe...

quad to 4 kolka czyli sie nie liczy...
motocyklem / motorowerem jak skrecisz kierownica w lewo pojedziesz w prawo.... smieszne nie... a jednak prawdziwe!

ps. i nie odbieraj tego jako pouczania tylko jako informowanie... zrobisz co bedziesz chcial i na co rodzice ci pozwola... moim synem nie jestes wiec robta co chceta... w sumie jak bym lata przeliczyl to moze bys byl ^^

ps2 to z skrecaniem to prawda
Pappa2
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 1/9/2016, 20:25



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê