Zobacz wątek - łapówka za dobrą cenę pojazdu z salonu ??? Co to ku.. jest!
NAS Analytics TAG

łapówka za dobrą cenę pojazdu z salonu ??? Co to ku.. jest!

O wszystkim
_________

łapówka za dobrą cenę pojazdu z salonu ??? Co to ku.. jest!

Postprzez adamb » 20/11/2016, 17:48

okres moto zawieszony do wiosny, wiec opisze wam jak kupowałem nowiuśkie auto z salonu.
Nie istotne jakie, ważne jak to się odbyło.
Może to ma też podobne przełożenie u dealerów motocykli, kto wie.
5 lat temu kupowałem w salonie nowiuśkie auto, cena wyjściowa 79 tyś., targowanie kilkudniowe dało efekt: 70 tyś. natomiast w momencie podpisania umowy sprzedaży przedwstępnej i zaliczki, zaproponowałem sprzedawcy w ramach żartu/śmiesznostki, rozluźnienia jego posępnej miny, 1000 zł. do łapy, jeśli cena spadnie znacząco - sprzedawca niczym chytra baba z Radomia, zgodził się i cena auta spadła, do UWAGA !!! 58 tyś. zł.
Kolega po wysłuchaniu mojej opowiastki, zrobił to samo tydzień temu i zadziałało ze 105 tyś. na 99 tyś. w normalnym targowaniu a po propozycji łapówki 87 tyś.
Można ? Można !!!
Czy w tym popierzonym kraju dalej jest dziki zachód a właściwie chory wschód ?
To jaki mają narzut/marże dealerzy aut ?
Czy też mieliście podobne przypadki ?
adamb
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1/1/2016, 21:50


Postprzez melvin » 26/11/2016, 19:35

Sprzedawcy chyba mają premię od ceny sprzedanego auta, twoja darowizna jest marżą od rabatu... Wyjaśnienie jest proste, sprzedawcy musi bardziej opłacać się wziąć gift niż premię z roboty. Jak w końcu trafi na tajemniczego klienta i narobi sobie problemów, chyba że dilerowi nadal będzie się opłacało to będą mieli to w poważaniu...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez Czester » 27/11/2016, 13:51

Swoją drogą, to niezłe przebitki muszą mieć dilerzy.
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez melvin » 27/11/2016, 14:01

Kiedyś był fajny motyw z zakupem aut przez WORD, na przetargu jeden z proucntów dał ofertę wg której nowe auta sprzedał WORD za cenę średniej używki. Oczywiście wygrał i na tych kilku sztukach stracił ale zarobił na tym, że OSK chcąc nie chcąc musiały kupić takie auta jakie ma WORD żeby nie odstraszać kursantów...
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości




na gr