Zobacz wÄ…tek - Wheelie 2T
NAS Analytics TAG

Wheelie 2T

Enduro, Cross
_________

Wheelie 2T

Postprzez Yamaszka85 » 1/11/2016, 14:12

Witam chciałbym sie nauczyć jazdy na jednym kole na Yamaha yz80 .Powiedzcie jak mam zacząć co robić,jak to robić z jakiego biegu itp.. Z góry dzięki za info.
Yamaszka85
Świeżak
 
Posty: 66
Dołączył(a): 10/1/2016, 16:38


Postprzez henio12323 » 1/11/2016, 18:32

podstawa to wyczucie tylnego hamulca potem duzo treningów.
bylo o tym nie raz wiec nie bardzo chce mi sie rozpisywac ale w skrócie podpowiem cwiczenie
na jedynce toczysz sie wolno. hamujesz sobie do zera i bez podpierania, podrywasz kolo do góry ( puszczasz sprzegło albo strzelasz i dajesz troche gazu plus praca cialem ) i od razu hamujesz tylnym hamulcem. cwiczenie polega na tym zeby z miejsca jak najwyzej podrzucic kolo do góry ( samym gazem tego nie zrobisz, bo np zamieli kołem, wiec bardzo wazna jest praca ciałem, dobrze jest prz y hamowanou wcisnac przedni hamulec dociazyc przód zeby zawiecha siadła, i jak bedzie wracała to wtedy dac gazu, sprzeglo puscic, pochylic sie do tyłu. praktycznie wtedy bez duzej ilosci gazu jestes w stanie podniesc koło do pionu ) dalej to ze zadusisz od razu hamulcem tylnym to idealne cwiczenie zeby sie nie bac przechyłu i miec kontrole tego co sie dzieje. zwykle mało kto uzywa w ogóle tylnego hamulca tym bardziej z wyczuciem, wiec to cwiczenie jest super. jak to opanujesz to juz sam zaczniesz czuc o co w tym chodzi. dobrze jest potem znalezc sobie lekka górke, zawsze jest wtedy łatwiej.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê