Zobacz wątek - Naked 600cc+ w cenie do 40k(+/- 10k) zł
NAS Analytics TAG

Naked 600cc+ w cenie do 40k(+/- 10k) zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Naked 600cc+ w cenie do 40k(+/- 10k) zł

Postprzez jakubz » 22/10/2016, 21:33

Cześć,
jestem nowy na forum i na imię mi Kuba. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z motocyklem i szukam idealnej partnerki dla siebie :). Przejdźmy od razu do szczegółów.

Doświadczenie:
- Motocykl - tyle co na kursie na prawo jazdy kat. A (Yamaha XJ6)
- Skuter - ~500km w Azji (Wietnam, Kambodża, Tajlandia) miasta i poza nimi. Jazda z byłym plecaczkiem.

O mnie:
- 31 lat
- ważę 83 kg
- 177 cm wzrostu

Motocykl miałby mi głównie służyć do jazdy po mieście. Szybkie wyskoki poza miasto jak i latanie z kumplami. Dłuższe wyprawy raczej sporadycznie. Super też byłoby gdyby moto dobrze sprawowało się na torze.
Czyli miasto i okolice (~150km) 60%, tor 20%, reszta 20%

Ciuchy kupione i rozciągam je siedząc na kanapie oglądając kanały moto na yt. Ogólnie cena nie ma większego znaczenia. Co też jest dla mnie problemem. Nie chcę kupić czegoś z czym sobie w ogóle nie poradzę. A patrząc na moje doświadczenie to w teorii wystarczy mi 125 :/. Utrzymanie motocykla nie powinno stanowić problemu.

Lista moto, które zwróciły moją uwagę:
- Yamaha MT-07 (to podpowiada mi rozsÄ…dek)
- Yamaha MT-09 (2017)
- Triumph Street Triple (R|X) (2017)

Zakochałem się w wyglądzie:
- MV Agusta Brutale 800 (2016) - gdybym położył to moto, to musiałbym popełnić seppuku

Podsumowując, chciałbym mieć motocykl z którym mógłbym rosnąć i uczyć się łykać winkle. Podoba mi się wszystko co wspomaga kierowcę, elektronika, regulowane zawieszenie itp. itd. Nie chciałbym mieć ciągle wrażenia, że maszyna chce mnie zabić albo po prostu jest za słaby dla niej.

Za wszelkie propozycje i rady będę wdzięczny.
jakubz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22/10/2016, 20:49


Postprzez ChaoticBiker » 22/10/2016, 22:41

bierij MT-07. Bedziesz pan zadowolony. Albo XSR700. Bedziesz jeszcze bardziej zadowolony.

MT-09 tyz bardzo fajne, ale pierdniecie moze miec ciutke za duze. Moze nastepnym razem ;)
Avatar użytkownika
ChaoticBiker
Stary Wyjadacz
 
Posty: 706
Dołączył(a): 16/11/2007, 18:05
Lokalizacja: Edinburgh


Postprzez jasnoksieznik » 22/10/2016, 23:10

Mój komentarz w ostatnim, podobnym wątku:
viewtopic.php?t=86779
"Wtedy nie było jeszcze serii MT. W międzyczasie dowiedziałem się, że Street Triple jest uznany za najlepszy naked w tej klasie, ale nie polecam dla początkujących. Z bagażem na nim może być cieżko. Cena też trochę odstrasza i szeroka kierownica nie musi się podobać. Uwaga - ABS wszedł bardzo późno w serii, więc moto ok. 2013r. nie muszą go mieć.
Wtedy nie widzedziałem też ani o Aprili, ani o SVce, ani o Hyusongu - jest jakiś model, który jest praktycznie SVką produkowaną po tym, jak Suzuki przerzuciło się na nielubianego tutaj Gladiusa.
Z mojego F800R jestem bardzo zadowolony i szkoda mi, że kupiłem od razu moto, które może być docelowym.
Jeśli miałbym zmieniać moto tu i teraz, a nie chciałbym się pchać w R1200R, to sam bym łaził za Aprilią shiver, mimo iż to leciwa konstrukcja. Na szczęście, mogę poczekać do Intermotu i tych drugich targów w Mediolanie. Dlaczego warto czekać? Bo z końcem roku wypadnie kilka modeli, że względu na emisję spalin i normę Euro4. Wypadnie właśnie Shiver, parę modeli ducati i inne. Był ostatnio niezły artykuł o tym na ścigaczu.
Może się np. okazać, że aktualny Shiver potanieje."

Tobie jeszcze odpowiem, że naked 600+ to kiepski pomysł na pierwsze moto. Jeśli chcesz się bawić w moto, to weź raczej coś mniejszego, na czym się oblatasz. Z300, Duke 390 albo jakaś standardowa 500tka. A za 1-3 sezony baw się w nakedy 80-110KM.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez andy7 » 23/10/2016, 14:29

ChaoticBiker napisał(a):bierij MT-07. Bedziesz pan zadowolony. Albo XSR700. Bedziesz jeszcze bardziej zadowolony.

MT-09 tyz bardzo fajne, ale pierdniecie moze miec ciutke za duze. Moze nastepnym razem ;)


Kolega robil PJ na XJ6 a Ty mu Mt07 radzisz, no siory ale mimo dosc duzej wyobraznie nie jestem w stanie wyobrazic sobie zego " zadowolenia " bo sa to 2 kroki wstecz !

Autorowi tematu proponuje wlasnie XJ 6 w módelu jaki mu sie podoba.

A MT 09 jest fajne, ale nie na pierwsze moto.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez jakubz » 23/10/2016, 15:34

andy7 napisał(a):
Kolega robil PJ na XJ6 a Ty mu Mt07 radzisz, no siory ale mimo dosc duzej wyobraznie nie jestem w stanie wyobrazic sobie zego " zadowolenia " bo sa to 2 kroki wstecz !

Autorowi tematu proponuje wlasnie XJ 6 w módelu jaki mu sie podoba.

A MT 09 jest fajne, ale nie na pierwsze moto.

:wink:


Sądziłem, że MT-07 zastępuje właśnie XJ6. Samą XJ6 fajnie się jeżdziło, fajnie wchodziła na obroty (instruktor kazał :) ). MT-07 wygląda jak ewolucja XJ6, lżejsza przy tym ta sama moc oraz większy moment.

Co prawda mam wyrobione prawko, ale jeszcze nie odebrane (dłuższa historia), ale jak tylko to zrobię będę musiał się jakoś przejechać. Tylko nie wiem jak to zrobię w listopadzie.
jakubz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22/10/2016, 20:49

Postprzez Lesiu83 » 23/10/2016, 16:14

Masz jeszcze w swoim zasięgu Honda CB650F oraz w przyszłym roku wyjdzie nowa Kawasaki ninja 650 oraz Kawasaki Z650. O tych dwóch ostatnich nikt jeszcze nic nie napisze ale CB650F , sam mam takie moto , polecam na pierwsze. Super do miasta , lekko się prowadzi , liniowo oddaje moc , nic Cię w nim nie wystraszy , bardzo dobry moment od samego dołu nawet na wysokich biegach , ABS w standardzie, spalanie 5-6 litrów . Z minusów jak każdy naked powyżej 120 napór powietrza jest duży , także na wycieczki średnio się nadaje. Pewnie jakaś akcesoryjna szybka by trochę pomogła ale cudów bym się nie spodziewał.
Jak Ci się podoba MT07 to może zwróć uwagę rownież na MT07 tracer.
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent

Postprzez jakubz » 24/10/2016, 05:57

Właśnie widziałem, że Kawa wypuszcza nowe modele ze względu na euro4.

To drodzy koledzy warto czekać do kolejnego sezonu? Teraz powinno dać się wytargować fajne ceny na salonówki.
jakubz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22/10/2016, 20:49

Postprzez Lesiu83 » 24/10/2016, 09:08

Jak będziesz jeździł juz teraz tym moto to nie warto czekac, a jesli masz kupic tylko dlatego , ze dobre ceny i wstawić na pol roku do garażu bo zimno to lepiej sie wstrzymaj. Pamiętaj , bez jazd testowych nic nie kupuj bo nie zawsze moto które lepiej Ci sie podoba , bedzie odpowiednie dla Ciebie.
Avatar użytkownika
Lesiu83
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 6/8/2015, 22:48
Lokalizacja: Burton on Trent

Postprzez jasnoksieznik » 24/10/2016, 10:24

jakubz napisał(a):Właśnie widziałem, że Kawa wypuszcza nowe modele ze względu na euro4.

To drodzy koledzy warto czekać do kolejnego sezonu? Teraz powinno dać się wytargować fajne ceny na salonówki.


Prawdopodobnie salony zarejestruja wszystko, co nie spelnia Euro4 z dniem 31.12, wiec bedzie co kupic po 1.1.2017. Pytanie jak dlugo...

Tez sie nad tym zastanawiam, czy by sobie nie sprawic prezentu klasy Euro 3 kiedys w styczniu, ale czekam, co pokaza w Mediolanie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez pwm » 24/10/2016, 12:14

a myślałeś o sprzęcie za 10-15k max
a potem o nowym?

Miałem kupić salonówkę ale prawko mam od niedawna
AC kosmos
jazdy próbne poza hondą problem bo A od miesiąca...

możliwość gleby spora bo to pierwsze moto....

kupiłem bandyterkę 650tkę SA za 10k w super stanie + 2k za hiper super stan
i mam za 12k maszynkÄ™ bez stresu z AC.

Nowy kupię jak się przesiądę na coś większego i będzie to coś czego nie będę chciał sprzedać po 2 latach (spadek wartości).
"Przywiązujecie moi drodzy zdecydowanie zbyt dużą wagę wpływu władzy na Was zamiast Waszego wpływu na władzę."
Avatar użytkownika
pwm
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2/8/2016, 17:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Vasago » 24/10/2016, 12:33

Bo ja wiem czy kosmos. Pakiet AC i OC proponowany przez salon Yamahy dla MT07 to poniżej tysiąca zł. Przynajmniej dwa lata temu dostałem taką ofertę. Przedłużenie po roku kilka dych mniej. W tym roku za OC kilkunastoletniego auta zapłaciłem ponad 8 stów.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez RoooM » 24/10/2016, 14:49

Może lepiej kup nową Hondę CB500? Jest to bardzo przyjazny motocykl, kasy masz nie mało także jak nauczysz się jeździć i zdobędziesz doświadczenie to kupisz sobie MT-07 i tak dalej aż do wymarzonego moto amen.
RoooM
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 1/6/2015, 19:29

Postprzez jakubz » 26/10/2016, 01:24

Mimo wszystko bardzo dobrze mi się jeździło XJ6, raczej będę szukał 600.

Czy ktoś miał do czynienia z KTM Duke 690 (R)? Wygląda super ciekawie :]
jakubz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22/10/2016, 20:49

Postprzez mennoc » 26/10/2016, 06:30

Bier MT-09, będzie pan zadowolony :-D

A tak serio, w salonach jest pełno sztuk do jazd próbnych, znajdź trochę czasu i się poumawiaj, na każdym polatasz z godzinkę i będziesz mniej/więcej wiedział co na pewno wykluczyć, a nad czym się dalej zastanawiać.
mennoc
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19/4/2016, 13:23

Postprzez Croowab » 26/10/2016, 18:16

KTM nie słynie z bezawaryjności.

Do miasta ja bym brał coś pokroju SM.
Moim favorytem jest ducati hypermotard. MOżna pośmigać po torze, można się pobawić i idealne moto na miasto.
Jedymi minus to przejazdy autostradowe... średnio to się tam spisuje
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Gregor00 » 26/10/2016, 20:43

Do miasta ja bym brał coś pokroju SM.
Moim favorytem jest ducati hypermotard. MOżna pośmigać po torze, można się pobawić i idealne moto na miasto.


Kolego a monster s4rs nadaje sie na miasto? :D
Gregor00
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/2/2016, 12:47

Postprzez kosior899 » 26/10/2016, 21:14

KTM nie słynie z bezawaryjności.


Jako fan KTMa oczywiście się z tym zgadzam tylko trzeba zadać sobie pytanie,
Czy chcemy jeździć czymś bezawaryjnym, czy czyś co nam się podoba?
kosior899
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 22/1/2013, 16:47
Lokalizacja: Leżajsk

Postprzez jakubz » 26/10/2016, 22:32

Będę się umawiał jak tylko będę mógł. A najwcześniej dopiero będę mógł w przyszłym miesiącu.

Czyli jeżeli chodzi o niezawdność to sądziłem, że KTMy nie mają tego problemu.

PodsumowujÄ…c:
- Yamaha, Honda raczej robiÄ… niezawodne motocykle. Nie wiem nic o suzuki.
- BMW jak motocykle są na rynku trochę latek i zdążyli je dopracować
- MV Agusta, Ducati - to słyszałem i oglądałem na YT, że lubią się psuć
- KTM też nie są niezawodne, a co im się takiego dzieje?

Ogólnie gdyby były załatwione takie aspekty jak: niezawodność, moc która nie przeraża, lekkość, wygląd
jakubz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22/10/2016, 20:49

Postprzez Vasago » 27/10/2016, 09:00

Kup taki, który ci się podoba i na którym dobrze się czujesz, a nie zastanawiaj się nad bezawaryjnością. Pomijam już fakt, ze to nowy motocykl na gwarancji i raczej nie będziesz nim jeździć po dziczy, w której awaria motocykla może oznaczać, że właściciela wpierniczą lwy.
To przede wszystkim twój pierwszy, więc za rok, maks dwa lata i tak go już będziesz na coś wymieniać, bo na bank się teraz idealnie nie wstrzelisz. Pisze to jako osoba, która na pierwsze moto kupiła właśnie nową MT07. Mam ten motocykl od dwóch lat, a od roku zastanawiam się na co go wymienić. I to nie dlatego, ze się psuje albo coś z nim nie tak. Po prostu teraz mam już jakieś oczekiwania, które przychodzą dopiero po tym jak się na czymś chwilę pojeździ.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37

Postprzez Gregor00 » 27/10/2016, 09:11

Vasago dobrze mówi
Gregor00
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 28/2/2016, 12:47

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê