Zobacz wÄ…tek - Brak Prawka, Nie gdybanie! Policjant potrzebny;]
NAS Analytics TAG

Brak Prawka, Nie gdybanie! Policjant potrzebny;]

Przepisy, prawo
_________

Brak Prawka, Nie gdybanie! Policjant potrzebny;]

Postprzez WhiteArmy00 » 15/8/2007, 23:42

Wiem,że było MASA tematów takich, ale znajomy kupił 125cc i nie ma prawka na A1 ma ubezpieczony itp itd .... Pyta się mnie co mu za to grozi więc odpowiedziałem mu,że 500zł mandat wezwanie rodziców i odcholowanie moto na parking... I tak studiując moją odpowiedzi zastanawiam się czy nie wprowadziłem go w maliny;] bo to co ja pisze to wiem od was.... a odwagi do zadzwonienia nie mam ;P Na forum jest Chyba jakiś Policjant czy coś (wiewiór chyba ) i może oni wiedzą co grozi za brak Prawka (znajomy zdaje prawko, zdał testy i musi czekać na jazdy 2 miesiące o_O bo nie da się szybciej)

Proszę o odpowiedź sensowną a nie gdybanie i snucie teorii, jakich wiele o tym na tym forum ;/ Często opowiadały osoby które nie miał ukończonych 15lat więc ciężko im wierzyć i mieć 100% pewność,że mówią prawdę.... wielu z was powie " Niech znajomy poczeka" ok , ale jak długo? moto już czeka na niego w garażu od 4 miesięcy(tak długo to trwa)... a teraz ma jeszcze 2 miesiące czekać a potem chyba 2 tygodnie, powiecie "po co kupował" jak tanio i ma pasje to kto mu zabroni? .... Ja z tego co się osobiście dowiedziałem to przy zatrzymaniu w takim wypadku należy mówić,że moto zabraliśmy bez wiedzy rodziców i,że prawka nie zdajemy bo mogli by zablokować.

Proszę jeszcze raz o PRAWDZIWE informacje... a nie,że ja słyszałem...

Ten temat to nie tylko mowa o braku prawku na 125cc tylko i na większe poj... bo też masa osób jeździ bez...
WhiteArmy00
Świeżak
 
Posty: 446
Dołączył(a): 12/12/2006, 22:43


Postprzez Grubas » 16/8/2007, 07:16

Jedyne 100% pewne źródło informacji to odp ustawa, czyli Kodeks Drogowy.

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=kod ... Google&lr=
<a href="http://a-glass.pl">BMW F650 ST</a>
Avatar użytkownika
Grubas
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 908
Dołączył(a): 6/10/2006, 14:13
Lokalizacja: Poznań


Postprzez DuneK » 17/8/2007, 21:04

Mogę odpowiedzieć na to pytanie, bo właśnie miałem taki przypadł przed 21.
I musiałem pchać motor do domu:)

Jeśli jesteś niepełnoletni(po 17roku życia jesteś już Ty karany wcześniej Twoi rodzice), wiadome 500zł mandatu+sąd grodzki+ (możliwe wezwanie rodziców jeśli jesteś pyskaty albo policjant jest upierdliwy)+laweta lub spuszczenie 3/4powietrza z koła (przedniego zazwyczaj) i wiadome prowadzisz do domu (również zależy to od policjanta).

Jeśli masz ukończone 17lat, jesteś w pełni karany. Więc jazda bez kat. A1/A 500zł mandatu(jeśli posiadasz prawo jazdy na samochód to zazwyczaj może być ok.350zł do 500zł)+laweta lub spuszczenie 3/4powietrza z koła (przedniego zazwyczaj) i wiadome prowadzisz do domu (również zależy to od policjanta), tak jak w poprzednim punkcie.

Minimalna kwota mandatu w ruchu drogowym to 250zł, więc takie teksty że komuś dali 150zł zależne jest od Ciebie i policjanta, bo może nawet Ci wypisać za zanieczyszczanie.

Wszystkiego dowiedziałem się dzisiaj co i jak bo nie byłem jedyny bez prawka, a były też osoby niepełnoletnie z poj.125.

Akurat mnie zatrzymano najdłużej, z okazji tego że nie pyskowałem a to jest podstawa. Nic mi nie zrobili, pytali się tylko jak maszyna jeździ itd. Wiadome było pyt. czemu nie robie prawka, więc odp że w tym tyg się wybieram. Co najciekawsze sam powiedział że zamierza kupić sobie jakąś 600tke, tylko niema prawka, więc się tylko uśmiechnąłem i tyle. Koledze spuścili 3/4powietrza, i kazali pchać, a mi kazali zaczekać aż pójdzie na zakręt i dopiero wtedy Ja mogę pchać (oczywiście nie miałem spuszczonego pow.)

Najważniejsze co mi powiedział, jeśli powiesz że masz zatarty czy coś wiadome sprawdzą czy jest ciepły, i takie bajery zazwyczaj nie przechodzą przy niektórych, jak to mi powiedzieli na samym początku gdy powiedziałem że zatarty:D odp.: to lawetka i badania kontrolne. Ale upiekło mi się i musiałem pchać jakieś 4km do domu.
Suzuki RF900R
DuneK
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 14/7/2007, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez WhiteArmy00 » 17/8/2007, 21:32

Brr z ten sąd mnie nie pokoi :D może bez tego ujdzie się :D

Dzięki za Pomoc ;] czekam na dalsze info :D
WhiteArmy00
Świeżak
 
Posty: 446
Dołączył(a): 12/12/2006, 22:43



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê