Zobacz wątek - Toros F16 gaśnie i nie ma mocy.
NAS Analytics TAG

Toros F16 gaśnie i nie ma mocy.

i inne małe pojemności
_________

Toros F16 gaśnie i nie ma mocy.

Postprzez wojtek04312 » 6/10/2016, 10:36

Witam.
Zakładałem już temat na jednym forum skuterów, ale nikt tam nie miał pomysłu. Mam od jakiegoś czasu problem z moim chińskim skuterem Toros F16. Po odpaleniu zimnego silnika trzeba od razu dawać gazu, żeby nie zgasł, więc po odpaleniu od razu ruszam, żeby nie gazować bez sensu zimnego silnika. Jadę kilkaset metrów i skuter słabnie i po chwili gaśnie. Przy kolejnym odpaleniu trzeba kręcić ok 30 sekund i zaskakuje. Potem zgaśnie jeszcze ze 3 razy i za każdym razem odpala z trudem. Po nagrzaniu nie gaśnie już w trakcie jazdy, jednak jest słaby, a po zatrzymaniu np. na światłach gaśnie. W ostatnim czasie wymieniłem pasek, bo pękł i rolki wariatora oraz czyściłem gaźnik. Przy czyszczeniu zauważyłem, że membrana jest pęknięta. (http://allegro.pl/membrana-gaznika-16mm ... 23423.html) - chodzi o tą część. Czy to może być przez to? Skuter ma 8 tysięcy przebiegu i do tej pory nie sprawiał nigdy takich problemów. Filtr powietrza czysty. Może zawory do regulacji? Dodam jeszcze, że są problemy z gaźnikiem. Nie idzie go dobrze wyregulować, mieszanka jest ustawiona na około 2,5-3 obrotu, a wolne obroty są albo za wysokie, że koło kręci się samo, albo spadają nisko, że skuter gaśnie. Po prostu nie da się ich ustawić. Spotkał się ktoś z czymś podobnym?
wojtek04312
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/10/2016, 23:24


Postprzez dziki92 » 12/10/2016, 13:12

Pęknięta membrana do wymiany.
Po 8 tysiÄ…cach zawory napewno do regulacji.
dziki92
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12/10/2016, 13:05
Lokalizacja: Kościerzyna




Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê