Zobacz wÄ…tek - Sportowo turystyczny do 11-12 tyÅ›.
NAS Analytics TAG

Sportowo turystyczny do 11-12 tyÅ›.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Sportowo turystyczny do 11-12 tyÅ›.

Postprzez Maniula » 10/10/2016, 14:21

Witam serdecznie. Jestem Mariusz, 22 lata, 181cm i 81kg.
Kat A2 posiadam od 3 lat, kat A zdałem w tym roku.

Za młodego regularnie jeździłem motorowerami, później miałem Kawasaki kmx 125 2t.

Puki co drugi sezon śmigam Hondą Dominator nx 650. Fajny motocykl, dosyć uniwersalny, w terenie też daje rady pomimo swojej wagi. W trasie średnio wygodny, raczej nie robiłem nim więcej jednorazowo jak 200km. Przy wyprzedzaniu zastanawiam sie dwa razy zanim wykonam manewr. Tak czy inaczej trochę się już znudził. Szukam czegoś czym mógłbym śmiało jechać 2-3 razy w roku w dłuższą trasę. Chcę taki sprzęt który nie sprawi problemu w mieście i w poruszaniu się na co dzień. I nie chodzi mi tutaj o komfort podróżowania jak w Gold wing-u ;). Nie należę do ludzi delikatnych i nie narzekam o byle co ;)

Z plecaczkiem nie jeżdżę i nie zamierzam. Z kumplami wypadów unikam. Jeżdżę sam, czy to dalej czy na miejscu.
Do rzeczy.

Chcę kupić motocykl przede wszystkim ładny i bezawaryjny, sportowo turystyczny. Choppery odpadają, Nakedy są łądne chociaż wolał bym coś z owiewkami. Może być sport który będzie się też nadawał na dłuższy wypad. Górna granica to 12 tysięcy.


- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
max 5tys

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
max 12tyś. Ciuchy to osobny wydatek, na pewno będzie skóra. teraz mam tekstylie dwuczęściową.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Głównie interesuje mnie spalanie na poziomie 8-9 litrów przy mieszanym stylu.
Sprawy typowo eksploatacyjne to rzecz normalna którą tak czy inaczej trzeba zrobić.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki,

Najbardziej podoba się mi Honda CBR 954 ale podchodzę do tego moto z pokorą, nie lubie przeceniać swoich umiejętności a wiem że 954 to już nie zabawka. Słyszałem opinie że da się tym jeździć dalej, poza tym moto zbiera świetne opinie.

Z listy motocykli które bardzo przykuły moją uwagę to :
Yamaha R6
Kawasaki 636
Honda CBR 954
Kawasaki z750 - ta już w nowszych plastikach bodajże 2008+

Sprzętów jest troche na rynku, ale co wybrać? Nadal mam dylemat.
Może macie jeszcze jakieś propozycję? Zapraszam do dyskusji i dziękuje z góry za każdą krytykę i opinię. Pozdrawiam!!
Maniula
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/10/2016, 22:15
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz-okolice


Postprzez Samael666 » 10/10/2016, 15:08

SuperSporty do turystyki? Masz sklonnosci masochistyczne? :)

a na powaznie - szukalbym CBF650, GSX650F - czegos tej klasy. Nie wsciekle 600 a tym bardziej sportowe litry. Rozumiem, ze masz juz doswiadczenie. Z wiekszych moze CBR1100XX ale to juz na prawde mocna maszyna. Duzo mocniejsza od Dominatora.

Ja bym szukal czegos nie sportowego z owiewkami w pojemnosci okolo 600.

Pozdrawiam
Suzuki SV650s k6 -> Yamaha R6 RJ11

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...
Avatar użytkownika
Samael666
Świeżak
 
Posty: 127
Dołączył(a): 10/9/2014, 20:18
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez kosior899 » 10/10/2016, 17:34

Jak chcesz coś co wygląda jak sport i nadaje się do turystyki to polecam suzuki sv1000s. z innych tego typu motocykli to honda cbr600f, honda vfr800, honda cbr 1100xx, kawasaki zx12r czy suzuki hayabusa, ale te ostatnie są dużo cięższe od sv1000 i dużo gorzej się nimi zawraca
kosior899
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 22/1/2013, 16:47
Lokalizacja: Leżajsk



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê