Zobacz wÄ…tek - Przemyslenia o zakupie na nowy sezon
NAS Analytics TAG

Przemyslenia o zakupie na nowy sezon

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Przemyslenia o zakupie na nowy sezon

Postprzez rboy » 19/9/2016, 20:39

Witam!
Mam duzy dylemat. Na nowy sezon planuje zakupić nowy motocykl.
Mam na mysli Yamahe r1 rn19 , kawasaki zx10r (06-07r) lub ostatecznie honde 1000rr.
I moje pytanie ktory koledzy doradzaja ? Nie chodzi tutaj o moc wszystkie prawie ten sam poziom. Przedzial cenowy okolo 20 tysiecy. Z tych trzech jestem najbardziej "napalony" na kawe. Niestety jest kilka "ale" jest malo egzemplarzy na sprzedaz co za tym idzie pewnie malo czesci... Nie mam niestety znajomego ktory ma taki model. Yamaha jak to yamaha. Wydaje sie taka smukla, a ja jestem dosc duzy :D. Co wy radzicie ? moze znacie plusy i minusy tych motocykli. Przeczytam kazda rade.
rboy
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7/8/2015, 06:10


Postprzez andy7 » 19/9/2016, 23:02

Tak z ciekawosci zapytam jaka masz praktyke ?

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez rboy » 20/9/2016, 06:36

zaczynalem od wiadomo 50 rometow simkow. Pozniej od 16 lat dwa lata 125 nsr. pozniej od 18 bandit 650. a pozniej od 21 fazera 600. Teraz chce na litra moze zla droga
rboy
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7/8/2015, 06:10

Postprzez RSSSS » 20/9/2016, 09:16

Zacznij od tego:

viewtopic.php?t=49590
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez rboy » 20/9/2016, 17:07

- doswiadczenie tak jak pisalem.
- 22 lata. waga 90 kg wzrost 185
- Do jakich celów ? weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, nieraz jakis wylot w dłuższą trase
- W sezonie latam z 10tysiecy max km.
- Gotowka jaka chce przeznaczyc to 20 tysiecy. Ciuchy mam kombinezon skora jak i material na szybkie wypady.
- zawsze w motocyklu przeznaczam kasy tyle ile trzeba, plyny oleje klocki opony lancuch to u mnie rzecz priorytetowa.
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Yamaha r1 rn19 i kawasaki zx10r. Chce dowiedziec sie opini osob ktore mialy przyjemnosc sie z nimi zapoznac. Nie chce informacji "bo mowia" (w kawie pekaja ramy a yamaha bierze olej itp) Chce wiedziec jak motocykl sie spisywal od osob ktore mialy doswiadczenie z tymi modelami.
rboy
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7/8/2015, 06:10

Postprzez rboy » 20/9/2016, 21:04

z tego co wiem to w tych kawach . padaly uszczelniacze w lagach. Nikt nic nie wie?
Nie pisz postu pod postem. Rosiboj
rboy
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7/8/2015, 06:10

Postprzez lagiboy » 21/9/2016, 12:11

to zależy od użytkowania konkretnego egzemplarza. bo jednemu wypada 2 innemu nie wypada a w praktyce tym pałowanym, stawianym na gume, padają uszczelniacze no bo koło często spada na asfalt po gumowaniu. skrzynia biegów się zarzyna. licz się z tym że każdy żyłowany motocykl może pobrać olej, żyłowany permanentnie prawdopodobnie będzie go brał po jakimś przebiegu już do ostatniej motogodziny. skupiłbym się bardziej na bolączce konkretnego egzemplarza niż na serii z jakiej został wyprodukowany bo kupisz i tak tego, który będzie w lepszym stanie. nie ma złych motocykli - jak dbasz tak masz.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez rboy » 21/9/2016, 15:40

dziekuje za odpowiedz. W takim razie na co zwracac szczegolna uwage w tych modelach ?
rboy
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7/8/2015, 06:10

Postprzez lagiboy » 23/9/2016, 11:23

najpewniejszym i najprostszym jednocześnie sposobem jest zabranie motocykla na jazdę próbną, przy wypadających biegach szczególnie dwójki trzeba zapiąć bieg i mocno odwinąć i zobaczysz czy pod obciążeniem wypada czy nie. Puszczając kierownicę zobaczysz czy motocykl jedzie prosto. resztę najlepiej zlecić mechanikom w warsztacie bo to nigdy nie jest utopiona kasa.

To co możesz sprawdzić sam
1. przebieg i historię serwisową jeśli jest
2. poziom płynów (olej i płyn układu chłodzenia)
3. wycieki (silnik, układ chłodzenia, skrzynia biegów, hamulce, sprzęgło, przednie i tylne zawieszenie)
4. przednie koło - opona i felga (uszkodzenia, zużycie)
5. przedni układ hamulcowy - okładziny i tarcze
6. tylne koło - opona i felga (uszkodzenia, zużycie)
7. tylny układ hamulcowy - okładziny i tarcza
8. stan tylnego zawieszenia
9. stan przeniesienia napędu (zębatki - łańcuch - ślizgacz łańcucha)
10. stan układu wydechowego i jego mocowania
11. stan owiewek i lusterek
12. dźwignia i pedał układu hamulcowego, działanie samych dźwigni oraz skuteczność, poziom płynu hamulcowego
13. rozrusznik i stan akumulatora (test uruchomienia zimnego silnika) oględziny spalin
14. gaz - działanie manetki i reakcja silnika na gaz
15. sprzęgło i zmiana biegów, działanie dźwigni i wbijanie biegów, poziom płynu w układzie
16. hałas pracującego silnika i stabilność obrotów jałowych
17. stopka (centralna/boczna) stan i działanie
18. klakson i światła (kontrolki, światła awaryjne, przedni reflektor, światło tylne, światło stopu, kierunkowskazy, światło tablicy rejestracyjnej, czerwone światło odblaskowe)
19. stan układu kierowniczego, działanie i opory
20. stan przedniego zawieszenia

dodatkowo jeśli są wątpliwości - sprawdzenie kompresji, geometrii, stan ramy, rozrządu, panewek. R1 jest wrażliwa na ubytki oleju i trzeba tego pilnować

Pytanie co konkretnie w tych modelach sprawdzać jest błędem bo sprawdzić musisz wszystko. zabierz moto do mechanika, modele wszystkich motocykli ciągle są ulepszane i nie sypią się jak te z dawnych lat jeśli są odpowiednio serwisowane. Natomiast jeśli ktoś zaniedba kalendarz prac serwisowych to niestety może być kupa. Sporty nie lubią a wręcz szkodzi im zaniedbanie dlatego, że buduje się je żeby się ścigać, a nie po to żeby trwać jak ruski t-34 gdzie nie ważne co wlejesz aby wlać.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez hanndabals » 26/9/2016, 16:08

1000rr bierz
hanndabals
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 30/1/2015, 09:42
Lokalizacja: Białystok

Postprzez rboy » 1/10/2016, 19:22

rboy
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7/8/2015, 06:10



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê