Zobacz wątek - Jak transportować komputer stacjonarny, sakwy?
NAS Analytics TAG

Jak transportować komputer stacjonarny, sakwy?

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Jak transportować komputer stacjonarny, sakwy?

Postprzez ded » 27/9/2016, 21:18

Zamierzam zacząć używać moto do pracy. Jestem informatykiem i często wożę komputery. Teraz w większości są to laptopy co nie jest kłopotliwe ale chciałbym mieć możliwość przetransportowanie jednostki centralnej komputera stacjonarnego. Moto jak w podpisie, na miejscu pasażera przyłapane siatką nie bardzo to widzę. Najbardziej pasowałyby mi sakwy tekstylne. Wydech mam nisko, sakwy się rozszerzają więc mogę je rozsunąć i załadować więcej.

Takie standardowe wymiary obudowy komputerowej to: 45x40x20cm. Dystanse będą krótkie, pewnie kilka km po mieście. Użytek raczej okazjonalnie, na pewno nie codziennie. Zakładam, że nie będę sobie robił pod górkę i będę brał auto bo wygodniej ale jeśli pojadę do klienta na moto i okaże się że muszę zabrać komputer to chce mieć taką możliwość.

Wypatrzyłem sakwy Metro te większe ale ponoć jakość słaba. http://sklep.metroracing.pl/pl/sakwy/66 ... -duze.html Sakwa nie może mi się rozpaść podczas jazdy bo sprzęt klientów to także ich dane, których nie chciałbym zbierać z asfaltu. Komputer z uwagi na swoją kanciastą obudowę pewnie szybciej skatowałby taką tanią torbę. Tutaj fajne sakwy ale trochę niskie https://www.louis.de/artikel/moto-detai ... r=10027808 bo jednak 21cm wysokości to już be dodatkowego przypięcia nie ma szans takiego komputera włożyć.

Może doradzicie coś w cenie do 300zł? Ewentualnie jakieś inne pomysły na transport komputera?
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów


Postprzez Zimny72 » 27/9/2016, 23:49

Rozumiem twój entuzjazm do używania wszędzie i zawsze motocykla, ale... to nie jest chyba dobry pomysł żeby nim wozić skrzynki komputerowe. Zwrócę ci uwagę na kilka aspektów:
- co w przypadku szlifa?
- co w przypadku deszczu?
- o ile wiem to komputery są delikatne, a w motocyklu masz gorszą amortyzację, że o własnych motocykla wibracjach nie wspomnę - nie uszkodzi ci to sprzętu?

O ile laptopa załadujesz w plecak, a ten jest dodatkowo amortyzowany przez ciało ridera, to motocykl jest marnym rozwiązaniem jako środek transportowy większych gabarytów. Tutaj jednak samochód jest lepszy i bezpieczniejszy.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Postprzez ded » 28/9/2016, 02:46

To nie tyle entuzjazm co przygotowanie się na taką ewentualność. Jasne, że gdy będę przewidywał przewożenie komputera to wybiorę auto. Moto ma służyć jako zapasowy środek transportu, także gdy żona zabierze mi auto. Komputery nie są jakoś specjalnie delikatne. W domu stoi pod biurkiem ale zanim do Ciebie dotrze płynie z dalekiego wschodu i jedzie kurierem po kraju. Najbardziej narażonym na wibracje elementem jest dysk twardy ale nie sądzę aby krótka wycieczka na moto mogła go uszkodzić. Co jakiś czas przywożą mi małoletni klienci komputery na skuterach i nigdy nie było problemu. Jeśli wystawałaby 1/3 takiej obudowy z sakwy to deszcz nie jest straszny. Oczywiście mały deszcz gdy mam kilka km do przejechania a taką sytuację właśnie zakładam. W przypadku szlifa- trzeba odpowiedzialność wziąć na klatę ale jakbym miał kolizję autem i komputer uległby uszkodzeniu to też nie widzę tego inaczej. Puki co nie miałem takiej sytuacji ale przecież ludzie wożą innych ludzi a ich zdrowia/życia nie można przeliczyć na pieniądze. Gleba na moto to przecież nie jest nagminna sprawa.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Zimny72 » 28/9/2016, 08:49

Ok, wiesz lepiej. Myślę, że życie sprawdzi temat w praniu.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Baraqda » 28/9/2016, 10:06

Mnie w robocie ostatnio wykorzystują do jazdy na służbowym moto na pocztę. Ostatnio miałem nawet sporo przesyłek i jedno pudło wiozłem przed sobą na baku (choć było to trochę głupotą, bo przy ponad 30/h musiałem je trzymać jedną ręką) Dodam, że jeżdżę SV650S. Ja jeżdżę z wielką torbą sportową na plecach - na ramię (ja mam akurat kappa) i tam wchodzą nawet pudełka. W twoim wypadku może taka torba na plecy jako podstawa i obwiązać jeszcze dookoła. Tak przynajmniej masz kompa przy sobie, a torbę możesz "posadzić" na tylnym siedzeniu. Na szczęście za kierowcą nie wieje aż tak, ale musisz mieć mocny pas w tej torbie. Obawiam się, że tak dużych sakw nie znajdziesz.
Więc moja propozycja - skocz do sklepu sportowego i zobacz co mają największego
Yamaha Dragstar XVS650 Custom
Avatar użytkownika
Baraqda
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26/9/2016, 12:39
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Zimny72 » 28/9/2016, 10:17

RozwiÄ…zanie jest proste: przyjrzyjcie siÄ™ dostawcom pizzy. ;) :D
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez ded » 28/9/2016, 10:42

Do mnie zawsze przyjeżdżają autem i koniecznie "na muzie" ale w dużych miastach to mają chyba kufry centralne z tyłu. W sumie to jakieś rozwiązanie, skoro pizza 60tka wchodzi to wystarczy żeby był odpowiednio wysoki + linki do umocowania w środku.
Triumph Speed Triple 955i 2002
Avatar użytkownika
ded
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 26/9/2016, 11:54
Lokalizacja: Ciechanów

Postprzez Zimny72 » 28/9/2016, 10:46

Ja bym jeszcze obił od wewnątrz skrzynkę grubą gąbką, a na spód dał matę antypoślizgową, co by komputery nie tłukły się po skrzynce.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Glenroy » 28/9/2016, 11:45

Jeżeli chodzi o sakwy i przewożenie sprzętu PC to może być trochę niewygodne, moim zdaniem lepiej przystosować kufer centralny do takich celów, ładując jednostkę do jednej sakwy zapewniamy sobie nierówny rozkład mas, który utrudnia trochę prowadzenie motocykla.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez jasnoksieznik » 28/9/2016, 15:23

Glenroy, nie przesadzaj, to raptem kilka kg. Niemalo ludzi jezdzi z tylko jednym kufrem bocznym.

Niestety, PCty sa za duze, zeby je sensownie wozic na moto. Rzeczywiscie taka skrzynka, jak na pizze wydaje sie byc rozsadna. Jesli koniecznie chcesz jednoslad, to poszukaj skuterow wloskiej poczty, one mialy duza skrzynke z przodu, przystosowana wlasnie do takich celow. Miesci sie skrzynka piwa, a nawet studenta da sie zabrac.

Ew. bardzo duzy rollbag i mocowanie na pasy, ale to trzeba by tez sprawdzic, czy sie wszystko zmiesci.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez pwm » 28/9/2016, 20:36

Ja mam po prostu jebitny plecak ze stelażem taki z 90cm wysoki
ostatnio woziłem niszczarkę biurową i półki 130cm długie
pewnie Ci komp też wejdzie.
W razie deszczu jest pokrowiec w razie szlifa jest pech Very Happy

Plusem plecaka jest to, że masz to na sobie i nie trzeba się pitolić z pakowaniem kilka razy
do tego opiera mi to się na siedzeniu pasażera i jedzie się bez ciężaru.

Minus jak masz 25kg na plecach to przy złażeniu trzeba uważać bo można się wyglebić od cięzaru heh Wink
Ostatnio edytowano 28/9/2016, 20:48 przez pwm, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
pwm
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2/8/2016, 17:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adampek » 28/10/2016, 09:30

Najlepszy jest chyba kufer centralny i to alu wtedy zabezpieczy sprzęt podczas jakiejś małej gleby.
Avatar użytkownika
adampek
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26/10/2016, 14:58
Lokalizacja: Pruszków

Re: Jak transportować komputer stacjonarny, sakwy?

Postprzez noisegatesam » 20/9/2021, 16:33

Całkowicie zgadzam się z poprzednim komentatorem. Przynajmniej z tego powodu, że można go zabrać ze sobą, a ogólnie rzecz biorąc, Laptopy od dawna nie są tak słabe jak wcześniej i ogólnie. Laptopy to najlepsze rozwiązania, choć niektóre opcje są niepotrzebnie drogie. I tak, nie mam najdroższego laptopa i rysuję na nim skórki bez żadnych problemów, a następnie umieszczam je tutaj https://skins.cash/pl/tf2 (otwórz link). Nie odczuwam dyskomfortu podczas pracy i zabawy.
noisegatesam
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20/9/2021, 16:32



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê