Zobacz wÄ…tek - wolicie exc czy sx ?
NAS Analytics TAG

wolicie exc czy sx ?

Enduro, Cross
_________

wolicie exc czy sx ?

Postprzez tayson489 » 20/9/2016, 20:01

mam zamiar kupić ktm tylko nie wiem czy exc czy sx :/ z pewnością będę dużo jeździł w terenie ale będę starał się też jak najwięcej pojeździć z kolegami po torze no więc wolałbym żeby to był cross uniwersalny ( nie ma czegoś takiego ale o coś takiego mi chodzi ) jak exc to najprawdopodobniej szukałbym 300 2016 sixdays-a a jeśli sx to 250 słyszałem też taką teorię żę exc ma lepszy dół a sx górę ale nie wiem czy to prawda , wydaje mi się że endorówki ogólnie odstają od crossów w przyśpieszeniu i v maxie , ogólnie to przedstawcie oba motocykle od lepszych i gorszych stron , można pominąć to żę enduro wygodniej sie jeździ o lesie i remont trochę rzadziej
tayson489
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17/4/2016, 10:41


Postprzez henio12323 » 20/9/2016, 20:19

crossówka - lepsza na torze, zwrotniejsza, lepiej reaguje na gaz na torze

enduro - ma wygładzoną linie oddawania mocy - wiec duzo łatwiej np atakować podjazdy czy jeździc po ciezkim terenie bo ciezej zerwać przyczepność. troche taniej remonty. no i ma lepszy dół niz crossówka

nie wiem jaki teren chcesz atakować jeżeli chodzi o enduro, jak to mają byc np góry, potoki, wąwozy, to i tak bym wybrał enduro - nim też sie spoko da latać na torze - chociaz crossówka tam sie wiadomo sprawdzi lepiej.

ale pomysl jeszcze nad modelem XC - to takie cos pomiędzy, zestrojenie silnika i zawieszenia odpowiada bardziej crossówce, ale ma 6 biegów i od biedy mozna pocisnąc na enduro. ogólnie to to jest sprzet do cross country - czyli troche MX, troche enduro tak na dobrą sprawe. tylko że mówiąc o enduro tutaj mam na mysli sekcje ciskania po sciezkach po lesie, bo znowu tak jak crossówka - wjeżdzając tym w techniczny teren gdzie sie liczy trakcja i oddanie mocy - to taki XC też sie nada tak o sobie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości




na górê