Zobacz wÄ…tek - Kawasaki er5 Problem z biegami
NAS Analytics TAG

Kawasaki er5 Problem z biegami

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Kawasaki er5 Problem z biegami

Postprzez Grykus » 11/9/2016, 19:26

Witam.Mam mały problem z moją er5,biegi nie wchodzą czy do przodu czy do redukcji czysto jest zawsze małe stuknięcie. Gdy ruszam z rana do pracy zawsze jest jakby sprzęgło nie do końca rozdzieliło skrzyni od silnika i jest małe drżenie dźwigni zmiany biegów(tzw. mały zgrzyt).
Czy to oznaka że muszę wymienic sprzęgło całe czy wystarczy tarcze sprzęgłowe czy też przekładki i sprężynki .
Możecie coś doradzic bo już mnie to mocno deprymuje a do warsztatu jak dam to kilka dni im to zejdzie a motorek jest moim jedynym środkiem transportu,chce wymienic łożysko zembatki bo je st wyciaprane i od razu bym się zajął tym mankamentem.
Z góry dziękuje za podpowiedzi. Pozdrawiam i życzę szczęścia w dżungli :-)
Szerokiej drogi ziomki
Grykus
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/11/2015, 19:17


Postprzez MisieqMP » 12/9/2016, 14:30

Wszystko okey, w motocyklach nie ma synchronizatorów na zębatkach więc będzie jaki jakby strzał. Aczkolwiek nie zaszkodzi jak by obsłuchał ktoś kto ma podobne moto.
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa


Postprzez Grykus » 12/9/2016, 20:24

Witam.
To ok dzięki dziś podciągnąłem delikatnie linkę sprzęgła(choc nie lubie wysokiego sprzęgła) ale na początku ten strzał jest już łagodniejszy a reszta biegów wchodzi lepiej.
Szkoda że tak to jest bez synchronizatorów dziś sie przejechałem kolegi yamahą 600 i całkiem inna jazda.
Popatrzę chyba na następny sezon za Road Starem
Dzięki za podpowiedz i szerokiej drogii dla wszystkich
Szerokiej drogi ziomki
Grykus
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/11/2015, 19:17

Postprzez Glenroy » 13/9/2016, 14:36

Ale co to Ci zmieni? Np w Yamahach jest podejrzaną sprawą, jeżeli pierwszy bieg nie wchodzi z charakterystycznym chrupnięciem, w nowych Yamahah inżynierowie specjalnie zrobili tak, żeby skrzynia chrupała, bo to ich cecha charakterystyczna :). Gładko skrzynie chodzą np. w Hondach :).
A skrzynie niezsynchronizowane są w każdym motocyklu, więc z kiepską techniką zmiany biegów, każde moto będzie chrupać :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Grykus » 15/9/2016, 21:33

nie chodzi o zmianę,ER5 kupiłem okazyjnie za śmieszne pieniądze a szukałem choppera a i też Road Stara,z er5 też jestem zadowolony ale nie ma tej radochy co na chopperku czy road starku :lol: :twisted:
Szerokiej drogi ziomki
Grykus
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/11/2015, 19:17



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê