Zobacz wÄ…tek - Mandat za brak uprawnien
NAS Analytics TAG

Mandat za brak uprawnien

Przepisy, prawo
_________

Mandat za brak uprawnien

Postprzez dawidel95 » 6/9/2016, 18:26

Kupiłem wczoraj motocykl drag star 125. Żeby mieć 3 lata kąt b prawko brakuje mi 5 miesięcy. Ile policja może mi dojebac za taką sytuacje? Mam 21 lat

Przenoszę do odpowiedniego działu. kravec
Dawid
dawidel95
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/7/2016, 10:05


Postprzez riderZ056 » 6/9/2016, 19:11

Mandat to nic w porównaniu do sytuacji kiedy spowodujesz bez uprawnień kolizję/wypadek. Ale to było wielokrotnie wałkowane na forum.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło


Re: Mandat za brak uprawnien

Postprzez Glenroy » 6/9/2016, 19:25

dawidel95 napisał(a):Kupiłem wczoraj motocykl drag star 125. Żeby mieć 3 lata kąt b prawko brakuje mi 5 miesięcy. Ile policja może mi dojebac za taką sytuacje? Mam 21 lat


Za brak uprawnień 300zł, a za udział w kolizji całe spierdolinium, o którym wspomniał riderZ056.

Ogólnie sezon zbliża się już ku końcowi, nie lepiej było by Ci teraz doprowadzić powoli sprzęt do docelowego stanu, zrobić serwis, ogólnie przygotować moto do kolejnego sezonu, skompletować sobie potrzebny sprzęt i na wiosnę wsiąść już ze spokojną głową?
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez dawidel95 » 6/9/2016, 20:14

Chce tak po wioskach polatac na spokojnie czytałem na internecie ze teraz jest min 3000zl grzywny i sprawa do sadu.
Dawid
dawidel95
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/7/2016, 10:05

Postprzez riderZ056 » 6/9/2016, 20:36

dawidel95 napisał(a):Chce tak po wioskach polatac na spokojnie czytałem na internecie ze teraz jest min 3000zl grzywny i sprawa do sadu.


Ty się martw tym, że nie działa wtedy OC.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło

Postprzez dawidel95 » 6/9/2016, 20:39

Wiem ale chce się upewnić też jak jest w razie policji. Tutaj jest mały ruch prawie zerowy parę dni tylko chce polatac.
Dawid
dawidel95
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17/7/2016, 10:05

Postprzez traveler » 6/9/2016, 20:56

...a w razie kolizji/wypadku nie ważne z czyjej winy zostaniesz obciążony. Spłacanie nawet do końca życia - tym bardziej że pełnoletni i z inną kategorią.

mandat to jest najmniejszy problem, gorzej gdyby mieli zatrzymac Tobie prawko

jedynie z czego sie cieszyc mozna ze wybrales 125... a nie nic wiekszego ;p
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez pwm » 23/9/2016, 08:36

dawidel95 napisał(a):Wiem ale chce się upewnić też jak jest w razie policji. Tutaj jest mały ruch prawie zerowy parę dni tylko chce polatac.


wiesz ale nie dociera :)

1. nie działa OC AC
2. nie działa NNW

Jak puszkarz jest inteligentny to nie dość, że to z jego winy wypadek był to jeszcze ty albo twoja rodzina będzie płacić np dozywotnią rentę.
I żadna upadłość konsumencka tego nie skasuje.

Co miesiąc do końca życia będziesz wybulać na 1000zł na jakiegoś ciecia b ci 6 miesięcy brakowało.
Albo co gorsze ty będziesz sobie leżeć w łóżeczku przez kolejnych 50 lat a mama będzie płacić na ciecia 1000zł na miesiąc zamiast na Twoje potrzeby bo ci brakowało 6 miesięcy...

I tyle w temacie bujania siÄ™ bez prawka.
A na marginiesie, bujałem się wypadkową karetką i takich co mi nic nie będzie bo latam po bułki zbierało się z asfaltu nagminnie ;)

Pomyśl logicznie, skoro nic nie jeździ to po co się stresujesz policją, jej tym bardziej nie ma.
Jak jednak masz stres to ch... z mandatem, szansa na dzwona z sąsiadem jest większa niż trzepanie przez psa na wiosce.
Avatar użytkownika
pwm
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2/8/2016, 17:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Zimny72 » 23/9/2016, 11:23

Też kiedyś miałem ogień przy d**** żeby na prawko jazdy B kupić 50ccm i odblokować. Ale na szczęście Koledzy mi wybili ten pomysł wskazując na dożywotnie konsekwencje i w konsekwencji zrobiłem prawko A. I to było najlepsze co mogło się wydarzyć i tobie zalecam to samo. Ugaś pożar d**** i albo poświęć te 5 miesięcy na wypicowanie sprzęta, albo weź się za zrobienie uprawnień, bo 125-ka bardzo szybko ci się znudzi.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez rider91 » 25/9/2016, 00:33

Nie ryzykuj, wiesz jak działa prawo marfiego - nie bedziesz mial prawka to napewno trafisz na kontrole..
Avatar użytkownika
rider91
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5/8/2016, 14:59

Postprzez traveler » 30/9/2016, 17:43

Hilary napisał(a):Czytam tak to teraz (bo pierwszy raz tu) i nawet nie wiedziałem, że trzeba mieć prawko 3 lata :D


za niewiedze sprzedajemy bany
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Re: Mandat za brak uprawnien

Postprzez adamb » 27/11/2016, 19:12

dawidel95 napisał(a):Kupiłem wczoraj motocykl drag star 125. Żeby mieć 3 lata kąt b prawko brakuje mi 5 miesięcy. Ile policja może mi dojebac za taką sytuacje? Mam 21 lat

nic ci nie dojebiÄ… !!!
lataj sobie po wiosce bezproblemowo, w ogóle się nie przejmuj, jak ci wyskoczą pały to spierdalaj w las, jak sąsiad, to go jebnij przednim kołem a tylnym dobij, jak zwierzak to przejedź kilkukrotnie i pociągnij z buta.
Jak cie złapią to strzel sobie w swój zakuty łeb !!! Przynajmniej jednego kretyna będzie mniej, ale módl się abyś nie wjechał w mój rejon, ja mam pozwolenie na broń i nie zawaham się jej użyć w obronie własnej i zastrzelę cie jak psa.
A teraz wróć do swojego posta, przeczytaj go minimum 10 razy i wróć tu jak zrozumiesz swoją głupotę.

Trochę się zagalopowałeś kolego. Za takie wycieczki leci ostrzeżenie. Zastanów się następnym razem czy nie przekraczasz granicy tzw. "dobrego smaku". kravec
adamb
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1/1/2016, 21:50

Postprzez Glenroy » 27/11/2016, 21:04

adamb napisał(a):ja mam pozwolenie na broń i nie zawaham się jej użyć w obronie własnej i zastrzelę cie jak psa.


Zastanowił bym się na Twoim miejscu, czy aby na pewno przemyślałeś swoją wypowiedź, bo nie dosyć, że wszedłeś na drogę gróźb karalnych, to jeszcze grozisz komuś świadomym użyciem broni palnej, na którą ktoś dał Ci pozwolenie i tak samo może je odebrać, gdyby Twoja wypowiedź trafiła do odpowiednich organów.

Nie masz się czym chwalić, nie tylko Ty masz pozwolenie na tym forum, ale widać musi Ci to strasznie podnosić ego, pamiętaj tylko, że posiadanie broni w UE, a w Polsce już w szczególności, to bardzo śliski i delikatny temat. Radzę kilka razy przemyśleć to, co chce się powiedzieć, jeżeli nie chcesz wpieprzyć się w problemy, bo za ten tekst, osoba do której go skierowałeś, może Ci zrobić koło dupy.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez michalszczubkowski » 28/11/2016, 13:03

Glenroy nie przesadzaj bo to ze akurat adamb napisał tak jak napisał to nie jest powód ani przyczyna. Ważne są czyny nie słowa - choć to też jest dyskusyjne.
Natomiast fakt jest taki aby zdobyć broń nie trzeba aż tak się specjalnie starać, słyszałeś o bronii kolekcjonerskiej ?
Druga sprawa że "może Ci zrobić koło dupy" jak piszesz to koło dupy może zrobić adamb temu dawidel95 z uwagi na jego irracjonalne podejście i potencjalne zagrożenie życia i zdrowia innych użytkowników dróg i chodników.
Nie popieram takich wypowiedzi na forum ale reakcja na durne pytanie dawidel95 każdego logicznie myślącego może wyprowadzic z równowagi i to mu się udało.
michalszczubkowski
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28/7/2016, 09:39

Postprzez Glenroy » 28/11/2016, 16:00

michalszczubkowski napisał(a):Glenroy nie przesadzaj bo to ze akurat adamb napisał tak jak napisał to nie jest powód ani przyczyna.

I rozumiem, że masz doświadczenie z takimi rzeczami? Uwierz mi, że groźby padające z ust osoby posiadającej pozwolenie na broń są brane bardzo nad wyraz przez prokuratora.
michalszczubkowski napisał(a):Ważne są czyny nie słowa - choć to też jest dyskusyjne.

Bardzo mocno byś się zdziwił kolego, na prawdę bardzo.
michalszczubkowski napisał(a):Natomiast fakt jest taki aby zdobyć broń nie trzeba aż tak się specjalnie starać, słyszałeś o bronii kolekcjonerskiej ?

Nie, nie słyszałem...mam tylko na sportową i papiery na instruktora ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez adamb » 28/11/2016, 17:24

michalszczubkowski napisał(a):Glenroy nie przesadzaj bo to ze akurat adamb napisał tak jak napisał to nie jest powód ani przyczyna.

dziękuje ale nie potrzebuje adwokata

Glenroy napisał(a):I rozumiem, że masz doświadczenie z takimi rzeczami? Uwierz mi, że groźby padające z ust osoby posiadającej pozwolenie na broń są brane bardzo nad wyraz przez prokuratora.


przepraszam kto taki ?!!! to w tym kraju jest ktoÅ› taki jak prokurator ?

michalszczubkowski napisał(a):Ważne są czyny nie słowa - choć to też jest dyskusyjne.

Glenroy napisał(a):Bardzo mocno byś się zdziwił kolego, na prawdę bardzo.


taaa a jak spytam się " czy już przestałeś brać łapówki ?" to co to jest ? groźba, fakt czy pomówienie ?

michalszczubkowski napisał(a):Natomiast fakt jest taki aby zdobyć broń nie trzeba aż tak się specjalnie starać, słyszałeś o bronii kolekcjonerskiej ?

Glenroy napisał(a):Nie, nie słyszałem...mam tylko na sportową i papiery na instruktora ;)


więc sam widzisz jak łatwo zdobyć broń
adamb
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 1/1/2016, 21:50

Postprzez Glenroy » 28/11/2016, 18:46

Patrząc na poziom rozumowania niektórych ludzi, na prawdę jestem pod wrażeniem, że są w stanie samodzielnie funkcjonować :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Czester » 28/11/2016, 21:25

Jeszcze jeden offtopowy post i polecÄ… nagrody.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê