Zobacz wątek - Dawcy organów
NAS Analytics TAG

Dawcy organów

O wszystkim
_________

Co sądzisz o proteście ?

GÅ‚upota
3
75%
Spoko
1
25%
 
Liczba głosów : 4

Dawcy organów

Postprzez MotoPoznan » 3/9/2016, 17:25

Witam,

Zapewne każdy z was dobrze zna powiedzenie "Dawcy", sami prześmiewczo się tak czasami nazywamy ale głównie jest to nazwa wymyślona przez ludzi nienawidzących motocyklistów i najczęściej używana w internecie pod artykułami ze śmiertelnych wypadków motocyklowych gdzie ludzie przychodzą wyśmiać zmarłego a jeżeli wypadek nie był śmiertelny to życzą mu śmierci śmiejąc się jak to na organy zostanie pocięty.

Nie wiem jak wy ale mnie już krew zalewa jak słyszę lub czytam tego typu teksty o naszych zmarłych braciach i myślę że powinniśmy zrobić akcję "Nie damy się" lub coś w tym stylu i masowo złożyć wnioski niepozwalające na odzysk organów z naszych ciał, choćby tymczasowo by pokazać że zależy nam nie tylko na naszym życiu ale i innych ludzi.

Sprzeciw może być cofnięty w każdym czasie. Sprzeciwy rejestruje się w centralnym rejestrze sprzeciwów na pobranie komórek, tkanek i narządów ze zwłok ludzkich prowadzonym przez Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne do Spraw Transplantacji "Poltransplant".

Ja w poniedziałek jadę złożyć taki sprzeciw i raczej go nie cofnę bo z tego co widzę ludzkość nie zasługuje na drugą szansę.
MotoPoznan
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/9/2016, 17:04


Postprzez traveler » 3/9/2016, 17:38

Słowo "dawcy" zawdzięczasz dziennikarzom, TV, any publicity. Ustawowo można pobrać organy od zmarłego, jeśli tylko nie zgłosił sprzeciwu tj. wysłał pisma. Możesz wytłumaczyć co miałoby dać złożenie iluś tam sprzeciwów w krótkim czasie? Czy to nie byłaby Twoja głupota? "Wyśmiać zmarłego", dobre sobie...
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG


Postprzez MotoPoznan » 3/9/2016, 17:46

Komu zawdzięczamy ten przydomek nie jest istotne, a to w jakich sytuacjach i w jaki sposób jest używany.

Co by dało ? może dało by ludziom do myślenia ale do tego musieli by mieć jeszcze mózg, pewnie dlatego się tak cieszą jak któryś motocyklista ginie, liczą na transplantacje mózgu.. powoli wszystko nabiera sensu..
MotoPoznan
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/9/2016, 17:04

Postprzez traveler » 3/9/2016, 17:49

A kto będzie wiedział że Pan X oraz Pani Y złożyła wniosek będąc motocyklistą. Kto zwróci uwagę że znów kilkaset osób złożyło sprzeciw. Chcesz rozgłosu? TV przyjmie każdego - od jakiegoś czasu nie ważne kim jesteś, a im bardziej potrafisz się zbłaźnić tym lepiej ^^
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez MotoPoznan » 3/9/2016, 17:51

Od tego są akcje by ludzie wiedzieli stąd temat na którym się wypowiadasz.
MotoPoznan
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/9/2016, 17:04

Postprzez traveler » 3/9/2016, 17:59

No cóż, przekonaj mnie i innych że masz rację. Podaj argumenty, cokolwiek. Ledwo założyłeś/aś konto, nie znamy Ciebie i od razu chcesz robić szum na skalę kraju. Nie przeliczyłeś się?
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez MotoPoznan » 3/9/2016, 18:05

Masz rację, dlatego dodałem ankietę.

Jeżeli będzie większe poparcie to czemu nie, a jeżeli tylko mnie to wkurza to cóż.. ja i tak zrobię po swojemu by spać spokojnie wiedząc że moja nerka czy wątroba nie trafi do chama który śmiał się z moich zmarłych przyjaciół a że ktoś normalny potrzebujący przy tym ucierpi - niech dziękuję ogółowi, społecznej patologii za to że moje organy nie dotrą do niego.
MotoPoznan
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/9/2016, 17:04

Postprzez Czester » 3/9/2016, 18:07

Co to, jakiÅ› wysyp ankiet, czy co?
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez MotoPoznan » 3/9/2016, 18:10

Zresztą znając polskie realia to te wszystkie organy sprzedawane są zagranicę bez naszej wiedzy, ciekawe że członek mojej dalszej rodziny na nerkę nie doczekał się przez ponad 20 lat podczas gdy tylu ludzi ginie rocznie, gdzie te wszystkie organy ?

Sorki, nie chciałem spamować kolejną ankietą ;)

Pozdrawiam.
MotoPoznan
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3/9/2016, 17:04



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê