Zobacz wątek - Olej do skrzyni biegów Yamaha Fazer
NAS Analytics TAG

Olej do skrzyni biegów Yamaha Fazer

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Olej do skrzyni biegów Yamaha Fazer

Postprzez StonEmmp » 1/9/2016, 22:18

Witam. Od niedawna posiadam Yamahe FZ6 2005 rok. Przebieg to 50 tys. km. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale głównie jeżdżę krótkie trasy w większości po mieście, rzadko jakieś dłuższe odcinki. Chciałbym wymienić w niej olej w skrzyni biegów ale prawdę powiedziawszy nie mam bladego pojęcia o tym ;) . Oleje i płyny jakich używam są głównie firmy Motul ponieważ to poradził mi znajomy. Czy mógłby ktoś doradzić mi jaki olej tej firmy byłby najlepszy do mojej maszyny ewentualnie czym mam się kierować przy wyborze ? Z góry dzięki za odpowiedzi :) .
StonEmmp
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/6/2016, 21:49
Lokalizacja: Nowa Sól


Postprzez riderZ056 » 1/9/2016, 22:32

Nie ma osobnego oleju w skrzyni. Jaki wlać olej powie instrukcja, ale powinieneś mieć też informację od poprzedniego właściciela, jaki stosował.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło


Postprzez StonEmmp » 2/9/2016, 05:18

Poprzedni właściciel nie udzielił mi takich informacji ;) . Także zostaje mi instrukcja :D . Dzięki za informacje.
StonEmmp
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4/6/2016, 21:49
Lokalizacja: Nowa Sól

Postprzez Glenroy » 2/9/2016, 10:14

Na nasze warunki, jeżeli chcesz już koniecznie Motula, to lał bym 5100 10W40. Osobiście jeżdżę na oleju Silkolene, przesiadłem się z Motula i też nie narzekam.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê