Zobacz wątek - Co z tym fantem robić?
NAS Analytics TAG

Co z tym fantem robić?

i inne małe pojemności
_________

Co z tym fantem robić?

Postprzez PiekarzPaola » 30/8/2016, 14:44

Witam, mam na imię Michał, mam 17lat i aktualnie jestem posiadaczem simsona s51. Ostatnio nachodzi mnie myśl nad zmianą na coś większego... Bo simson to mnie udźwignie, ale jeśli przyjdzie z kimś (wiadomo kim :D) jeździć to dostaje pier*olca. No bez przesady, na asfalcie pociągnie od biedy, ale po polnych drogach to zapomnieć mogę... Dlatego zastanawiam się nad zmianą. Problem jest taki, że nie mam zbytnio kasy na prawka i remont kolejnego motoru (nie kupuję "igieł" bo potem się rozpiep...). Jestem fanatykiem starszych motorów (mz, simson) bo te dzisiejsze to bez urazy, ale mi się nie podobają. Mowa tutaj o ścigaczach generalnie bo na takie mnie koledzy namawiają. Lubię spokojną jazdę (do 100km/h) i nie lubię wariatów na drogach bo i też u mnie nie ma warunków do ścigaczy. Mój budżet myślę po sprzedaży i jakimś zarobku rokuje w granicach 2500zł. Wiem, śmieszna cena wliczając w to prawko. Ale mooże coś z tego wyjdzie? Czekam na wasze propozycje! :D
PiekarzPaola
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/4/2016, 21:20


Postprzez jasnoksieznik » 30/8/2016, 15:39

Swiat jest zly i nie pozwala siedemnastolatkom na jazde na moto po publicznych drogach. Czemu nie? Jesli sie nie domyslisz, to tym bardziej swiat ma racje.
Za 2500PLN zrobisz A2 i kupisz ciuchy, a na moto juz raczej nie starczy.

A2 zostanie Ci na dluzej, wiec imho warto.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez traveler » 30/8/2016, 15:40

lat 17, scigacz jako pierwsze powazne moto :shock:

scigacz do setki to najwyzej mozesz rozgrzac gumy
scigacz po prostu zechce Ciebie zabic, a tylko od Ciebie zalezy czy na to pozwolisz :P

za samo prawko wydasz 1,5k minimum, z egzaminem(ami) i badaniem podejdziesz nawet pod dwojke



jako ze jestes niepelnoletni to zaczalbym myslec o prawo jazdy, a dopiero potem sie namyslec co i za ile warto
i tu taka mala wskazowka:

Aby uzyskać prawo jazdy kategorii A2 należy:

– mieć ukoÅ„czone 18 lat (kurs można rozpocząć na 3 miesiÄ…ce przed ukoÅ„czeniem wymaganego wieku).
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez andy7 » 31/8/2016, 20:20

Malolat,

ogarniasz sztule czytania ?

Od kiedy kibel jest motocyklem, przenosze

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Steryd21 » 4/9/2016, 23:20

Jeśli nie masz kasy a chcesz mocniejsze moto kup chinola i wpier... mocniejszy silnik :)
wtedy masz wszystko z głowy dajmy na to kupisz rometa zetke( Zaraz wszyscy mnie wyśmieją że polecam chinola że to padło itd:D) ale nie oszukujmy sie za 2,5 koła kupisz jedynie rower średniej klasy:D A nie porządne moto.
Takiego rometa masz zarejestrowanego na 50ccm kupisz używke za 1,5 koła na silnik 125 lub 150 ccm wydasz około 300-500 zł i masz moto które ma te 12 czy 14 koni które w zupełności wystarczy na twoje potrzeby. A jeżeli się coś popsuje to bez problemu kupujesz na allegro nowe części za grosze i wymieniasz :)


A tak swoją droga to według mnie te prawka a1/a2 to smieszna sprawa jest i nigdy bym ich nie zrobił, zdzierstwo i wyrzucanie kasy w błoto. lepiej poczekać i zrobić A a ten czas przeboleć na jakiejś 125:D
Steryd21
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/9/2016, 22:15
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez PiekarzPaola » 8/9/2016, 21:24

Przepraszam, za nie odpisywanie. Już nadrabiam.

Reasumując (bo troszkę mi odpisaliście za co dziękuję :) ) Chodziło mi właśnie bardziej moto coś w stylu 125 (fakt, faktem, że napisałem ścigacze, ale nie ująłem 125 za co przepraszam) , bo na większe jakoś nie mam ochoty (przelot mz 250 z simsona chyba sami wiecie czym się kończy ;v). Reasumując - szukam coś do 125ccm, bo większe moto mi nie potrzebne (grunt by karynę i mnie uciągnął). Z tego co widziałem wsk chyba jest solidniejszm, bo reszta to raczej chińczyki... Może ktoś miał taki dylemat? Też uważam, że to ździerstwo (nie, że pcham w skarpetę kasę, sam wsadziłem w sima 1k ponad, jak na własną kasę - kieszonkowe, to sporo moim zdaniem.) Tylko że to jest tak jakby głupotą i to mało powiedziane. Kiedyś ludzie robili (podobno, bo mi tata tak opowiadał) JEDNE prawko na moto i latali czym chcieli. I jakoś imo to się nie zabijali. Widziałem badania nad usunięciem karty motorowerowej - województwo świętokrzyskie bodajże, liczba zarejestrowanych kart spadła drastycznie (z około kilku czy nastu tysiąc kart na rok do kilkudziesięciu - nie chcę skłamać) co oznacza, że to już przesada. Gdyby u mnie robili karty (koledzy z innych szkół mają, o dziwo były to szkoły "wioskowe") tego problemu by nie było, ale cóż...

Reasumując: pewnie zostane póki co do samochodu przy simsonie, chyba, że doradzilibyście jakąś fajną 125ccm. I jeszcze jedno: czy jazda na simsonie po ukończeniu 18stki bez prawka B jest "wskazana" = nie karana?
PiekarzPaola
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/4/2016, 21:20

Postprzez Steryd21 » 9/9/2016, 20:52

Z czego sie orientuje musisz mieć prawko kat.B przynajmniej 3 lata i dopiero po tym okresie możesz prowadzić motocykle do 125ccm z automatyczną skrzynią biegów czyli skutery. Jeśli chodzi o jakąś dobra 125 to polecam Honde cbr 125.
Co prawda Nsrki i pozostałe 2t kuszą mocą ale niestety musisz liczyć koszty związane z utrzymaniem silnika 2t. Duże spalanie/Częste wymiany tłoka/olej do paliwa/Częsta wymiana filtrów. i jest duże ryzyko zatarcia silnika co wiąże sie z dużymi kosztami. A cbrka ma silnik 4t mocą jest słabsza ale ma dużo trwalszy silnik.
Steryd21
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4/9/2016, 22:15
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez PiekarzPaola » 10/9/2016, 07:05

Skoro jesteśmy przy tym, to pewnie taka cbrka sporo stoi (muszę zapytać brata bo chyba wczoraj kupił właśnie takową). Nie wiem jak u mnie z budżetem, pewnie kiepsko. Bo pewnei prawka na A1 nie opłaca się robić? Nie wiem nawet po ile szukać w dobrym stanie motorka. Widziałem inne motorki na mieście i obstawiałem, że były to 125ccm, ale nie były to ścigacze a raczej coś typu ala naked'y , no ciężko określić bo nie znam się na tych nowszych motorach...
PiekarzPaola
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 1/4/2016, 21:20



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości




na górê