Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

Enduro, Cross
_________

Pierwszy motocykl

Postprzez crouncher » 25/8/2016, 20:21

Witam, tak wiem tematów takich jest dużo ale jakoś czuje że potrzebuje indywidualnego podejścia.
Zacznijmy o tego że chce kupić enduro za tak około 9 tyś wraz ze strojem kaskiem itp. ( w sumie i tak potrzebuje jedynie kasku gogli i rękawiczek bo i tak będę jeździł w dresach)
Generalnie to wcześniej na motocyklach nie jeździłem, więc pytanie czy jest sens sie porywać na coś więcej niż 125 ccm.
Jak na razie mam na oku ktm 250 exc z 2002, ale gdzieś znalazłem że podobno na wolnych obrotach praktycznie nie jadą, i żeby zaczęły porządnie jechać trzeba dać im za przeproszeniem w pi*de.
Kolejna sprawa to czy starczy mi funduszy na remonty, więcej niż 1500 rocznie raczej nie będę mieć.

I jeszcze jedno, raczej wole 2 suwy podobno duże prostsze w budowie łatwiejsze remonty, raczej chciałbym wszystko sam robić żeby się trochę tej "mechaniki" poduczyć.

Dość ważną kwestią pozostaje jeszcze wysokość motocykla, ze względu na to że do dryblasów nie należę (172) wolałbym coś czym na siedząco będe wstanie normalnie stać z motocyklem.

Z góry dzięki za pomoc ! :)
crouncher
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/12/2015, 20:48
Lokalizacja: Lublin


Postprzez lagiboy » 28/8/2016, 14:32

takie pytanie powinno się znaleźć w dziale offroad i tam przenoszę.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez henio12323 » 28/8/2016, 15:50

po 1 jak masz zamiar jeździc w dresach, to sobie odpusc cokolwiek.....

po 2 rzeczywiscie stare EXC szły bardziej górą - ale to pisze ktoś kto ma pojęcie. Ciebie takie EXC z dołu wyrwie z tych twoich tenisówek :D i moze niexle sponiewierać. wiec ta maszyna i tak bedzie za mocna.

1500 rocznie to też różnie moze byc. jak kupisz cos niezgraconego jest szansa że jak nie bedziesz często upalał, bedziesz umiał zadbać to utrzymasz. ale nadal musisz sie liczyc że generalka moze kosztować z 3 tysiaki lekko... ale w przyszłym sezonie moze byc np taniej coś.

podobno 2takty są prostsze to prawda :D ale to i to jest do ogarniecia - kwestia twoich zdolnosci. dodam tylko że mimo że 2T to raptem kilka srubek i częsci... to zeby to - zwłaszcza w wyczynówce- poprawnie poskładać nie jest to juz takie łatwe. i trzeba mieć troche wiedzy i trzeba wiedziec co i jak sie robi.

no i z wzrostem nie szalejesz, EXC dosyc wysoka maszyna, ale sporo ludzi z takim wzrostem sobie radzi. torche trialowych technik poznać i nie ma problemu. zawsze mozna też nieco sciąć kanape, troszke dać wyższe wartosci SAGu i bedzie ok.


a ogólnie co do motocykli - ciezko mi doradzic. 9 tysi przede wszystkim przeznaczył bym po częsci na ciuchy, przynajmniuej kask, google, rekawiczki, ochraniacze kolan, spodnie buty. - w zasadzie mozna sobie odpuscic koszulke :P ( chociaz tą mozna kupic za 20-30zł? ) ochrona klatki to juz indywudialna sprawa - ale podejrzewam że bez żadnego doswiadczenia i o ile nie uprawiasz sportów to jednak sie moze przydać.

reszte przeznaczył bym na jakies moto. EXC 125 na początek spoko wystarczy, bedzie na pewno lepsze w ogarnieciu niz 250tka. moze tez wyjśćtroche taniej. nie wiem jeszcze w jakim terenie chcesz smigać konkretniej - sporotowo czy wolisz w traske skoczyc i popyrkać sobie - wtedy moze pomysl nad np aprilia RX, yamaha dt 125, ktm lc2 - koszta utrzymania 2-3X nizsze, za 5 tysiecy juz da sie wyrwać całkiem sprawne moto ( za 7 -8 to juz dorwiesz cos ciekawego całkiem ) i na przelotach tez sprawi sporo frajdy - no i są zwykle niższe wiec bedzie łatwiej
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê