Zobacz wÄ…tek - Zgrzytanie w okolicach kopki (i inne pytania) skuter SYM !
NAS Analytics TAG

Zgrzytanie w okolicach kopki (i inne pytania) skuter SYM !

i inne małe pojemności
_________

Zgrzytanie w okolicach kopki (i inne pytania) skuter SYM !

Postprzez ownship » 20/8/2016, 20:19

Witam serdecznie otóż posiadam Skuter SYM 2t 50cc G5J
Mam 4 Problemy

Pierwszy problem polega na tym ze jak odpalam go z kopki to po 1 kopka nie wraca po 2 strasznie zgrzyta ( mam powymieniać zębatki (pół księzyc) cz całą pokrywe )
a jak odpalam z rozrusznika to działa normalnie.

2 Problem odpale skuterak to odrazu tak jakbym mu dodawał gazu trzymał na maxa manetke (sam jedzie (koło się kręci szybko tak jakbym trzymał gaz a nie tylko ustawienie obrotów na gaźniku)) a linki nie są zacięte. co robić...

3 problem jest taki jak wiecie lub nie ten skuter ma bak na dole czyli tam gdzie się trzyma nogi więc skuter nie odpala mi dopiero jak wleje paliwo do gaźnika (kropluweczka :) wtedy sobie ciągnie sam to paliwo i jest git. co robić ...

4 problem to taki jak kręce rozrusznikiem ( odpalam skuter guzikiem) to normalnie słychać ze odpala ale jak usłyszysz ten typowy głos ze skuterek odpali to akrat wtedy rozrusznik tak jakby sie cofa i sie sam kreci tak jakby sie nie stykał z zębatkami. co robić ! XD ?

a i cz taki zestaw spasuje ?

http://allegro.pl/zestaw-rozrusznik-kop ... 8169.html#
ownship
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/8/2016, 20:02


Postprzez Bandzior421 » 21/8/2016, 03:12

Siema :D
1 sprawdź sprężynę przy pół księżycu może pękła i nie odbija a że zgrzyta to normalne jak kopka nie odbija lekko opadnie i zęby zgrzytają.

2 wyreguluj gaźnik powinno być ok :) jak wchodzi na obroty to znaczy ze masz za dużo paliwa w mieszance.

3 skoro bak jest na dole to powinieneś mieć gaźnik podciśnieniowy więc najpierw go przeczyść porządnie i wymień filtr paliwa bo może jest zatkany i na rozruch nie podaje tyle paliwa co powinien.

4 nie kręć rozrusznikiem na odpalonym silniku :) jak słyszysz dźwięk samego rozrusznika to dobrze, bednix nie pcha dalej na wariator jak silnik pracuje

5 w linku, który podałeś nie znalazłem twojego skutera co więcej tam są same 4t. Wiec ja bym nie kupował
-Piaggio Free 50
-Zipp Xrace 50
-Yamaha YZF-R125
-Suzuki GSXR-600
Avatar użytkownika
Bandzior421
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 5/10/2014, 19:16
Lokalizacja: Białogard


Postprzez ownship » 21/8/2016, 09:00

To tak XD 4 silnik nie jest odpalony :) a tak siÄ™ dzieje ledwo nawet odpala na rozruszniku 1 raz na 100 XD

5 a jaki zestaw polecasz ? bo u mnie pół księżyc ma obrobione pierwsze ząbki 2 lub 3

Dzięki za odp :)
ownship
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/8/2016, 20:02

Postprzez ownship » 21/8/2016, 09:47

moim zdaniem ta zębatka w rozruszniku za szybko się chowa :/ dlatego nie odpala i słychać samą zembatke jak siękręci

A i jak ręką cofne kopke to dalej zgrzyta
ownship
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20/8/2016, 20:02

Postprzez Bandzior421 » 23/8/2016, 00:33

4 jak się sama zębatka kręci to nie odbija bednix, spróbuj go przeczyścić i przesmarować może jest brudny.

5 co do zestawu to nie wiem sam popatrz, który bÄ™dzie pasować. ☺☺
-Piaggio Free 50
-Zipp Xrace 50
-Yamaha YZF-R125
-Suzuki GSXR-600
Avatar użytkownika
Bandzior421
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 5/10/2014, 19:16
Lokalizacja: Białogard

Postprzez Cianoku » 23/8/2016, 20:21

1 problem rozbierz caly mechanizm kopki wez do reki smar i owym smarem wysmaruj owy mechanizm jezeli cos jest uszkodzone wymien
Problem 2 rozbierz gaznik dokladnie wyczysc go czyli wszystkie dysze przedmuchaj wszystkie kanaliki sprawdz iglice w jakim jest polozeniu po tym czynie skrec w kolejnosci odwrotnej. Wyreguluj jak nie dasz rady oddaj do mechanika Problem z wysokimi obrotami powinien sie
rozwiazac.
Problem 4 rozbierz znow pokrywe paska i wariatorow i tak dalej. Wymien bendix sprawdz przed zakupem nowego czy wszystko jest ok jezeli to to wymien bendix.
Suzuki RM 125
Cianoku
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 31/8/2012, 09:26



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê