Zobacz wątek - Nadmiar płynu chłodniczego
NAS Analytics TAG

Nadmiar płynu chłodniczego

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Nadmiar płynu chłodniczego

Postprzez Kirgeron » 16/8/2016, 19:25

Ostatnio tak uzupełniałem płyn chłodniczy, że przelałem zbiorniczek wyrównawczy - trudny dostęp, kombinowanie z wężykiem i lejkiem, żeby tylko nie bawić się w rozkręcanie pół motocykla. Przelałem, trochę wywaliło nadmiaru i zostało trochę miejsca, ale mimo to było o wiele za dużo.

Nie bawiłem się w zlewanie, bo za dużo rozkręcania, a trzeba było jeździć. Jeździłem z tym nadmiarem, temperatura OK, nic się nie działo. Dzisiaj po przejażdżce, po zgaszeniu motocykla (przy 94 stopniach) wywaliło z 200 ml płynu wężykiem przy dolnej owiewce, przy nóżce. Czy to oznacza, że poziom się "sam wyrównał" :D ?
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01


Postprzez SpeedyGonzales » 21/8/2016, 14:02

Może tak być, gorący płyn nie mógł zmieścić się w zbiorniku i nadmiar zgodnie z regułą poszedł nadmiarem. Rozumiem że temp w normie?
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez wadam » 21/8/2016, 15:41

U siebie tez niedawno wymienialem (po zakupie moto) i mimo ze dalem tyle ile byc powinno to po pierwszej dlugiej jezdzie po zatrzymaniu wyrzucilo mi tez 100-150 ml. Poziom jest nadal w normie. Jezeli u Ciebie tez w normie to nie ma sie czym martwic
Avatar użytkownika
wadam
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15/1/2016, 15:57
Lokalizacja: Olsztyn



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê