Zobacz wÄ…tek - Chopper/Cruiser do 18 tys. - poczÄ…tkujÄ…cy
NAS Analytics TAG

Chopper/Cruiser do 18 tys. - poczÄ…tkujÄ…cy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Chopper/Cruiser do 18 tys. - poczÄ…tkujÄ…cy

Postprzez emzu » 16/8/2016, 11:41

Drodzy,

Powoli zamykam rozdział zdawania prawa jazdy na kat. A i zbliżam się do spełnienia jednego z moich marzeń - jazdy na motocyklu. W związku z tym chciałem poprosić Was o radę w sprawie zakupu:

Jakie masz doświadczenie: 0 km, świeżo upieczony kursant
Wiek, waga, wzrost: 28 lat, 188 cm, 90 kg
Do jakich celów chcesz używać motocykla: jazda do pracy (przedmieścia/poza miastem), weekendowe jeżdżenie dla przyjemności, bardzo sporadyczna podróż ~300km
Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie: ciężko mi tu dokładnie sprecyzować
Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach: do 18 tys., ciuchy nie wchodzą w ten budżet (zakup całkowicie osobny)
Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie: ciężko mi tu dokładnie sprecyzować, ale mam zamiar dbać o maszynę
Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ…: chopper/cruiser
Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę: na pewno musi być to motocykl 600-800 ccm, na razie brałem pod uwagę Yamahę DragStar 650, Hondę Shadow VT 750, Kawasaki Vulcan 800, Suzuki Volusia 800. Gabarytowo motocykl musi być odpowiedni do mojego wzrostu (188cm). Obowiązkowy wał Kardana.


Z góry dziękuję pięknie za wszelkie sugestie. Podkreślam, że szukam czegoś w zakresie 600-800 ccm, gdy apetyt wzrośnie i rozjeżdzę się na takiej pojemności, przerzucę się na 1k+. Zdaję sobie sprawę, że chopper/cruiser to niekoniecznie najlepszy wybór na pierwszy motocykl, ale jest to nieodłączny parametr mojego marzenia, więc zdecydowanie będę szukał czegoś w tej kategorii.

Pozdrawiam serdecznie :)
emzu
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/8/2016, 11:24


Postprzez VilgefortzPL » 16/8/2016, 22:02

Mój tato ma Suzuki Boulevard 800. To chyba to samo co Volusia. Bardzo polecam :) Jest śliczny, wygodnie się jeździ piękny dźwięk (ale on nie ma oryginalnego wydechu). Co prawda trochę ciężki, ale nie jest źle, ja dawałem radę przy moim 75kg, to Ty spokojnie sobie poradzisz :) DragStar też fajny, ale ja na Twoim miejscu brałbym Suzuki. Pozdrawiam
VilgefortzPL
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/5/2016, 17:31


Postprzez tzuna » 2/9/2016, 10:53

cześć

może taki rodzynek:

https://sprzedajemy.pl/yamaha-v-star-dr ... nr24491982

?
tzuna
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/9/2016, 10:48

Postprzez Zimny72 » 2/9/2016, 14:07

Mnie siÄ™ podoba Suzuki Intruder M800:

https://youtu.be/l6AiXHnj6KA (otwórz link)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez alarec » 16/9/2016, 04:51

VN900, M800, VT750, osobiście nie bralbym pod uwagę nic innego.
I chyba nawet w takiej kolejności.
Pierwszy jest już na wtrysku więc oszczędny.
Najlepiej sobie usiądź na te 3 i sprawdź, bo każdy ma inną pozycję.

Boulevard, vtx fajne, ale to są ju ciężkie i duże moto, w mieście będziesz narzekał.
alarec
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/8/2016, 08:45



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê