Zobacz wÄ…tek - Pierwszy Moto Xj600
NAS Analytics TAG

Pierwszy Moto Xj600

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy Moto Xj600

Postprzez czosnek1802 » 30/7/2016, 20:13

Witam, przenoszÄ™ temat tutaj :p
Początkowo chciałem 125tke... jednak sporo osób uświadomiło mnie że przy moich gabarytach (194cm i prawie 100kg) to jest bez sensu. Tak więc wybór był między Gs 500 a Xj600. Budżet to 3-4tyś.
Znalazłem taką XJ blisko mnie:
http://olx.pl/oferta/yamaha-xj-xj-600-d ... bee5dbfeb8

Na co dokładnie zwracać uwagę przy oględzinach? Wygląda na to że nie ma chętnych z grup okolicznych żeby ze mną podjechać i go obejrzeć, więc muszę jechać sam... nigdy Moto nie kupowałem. Będzie to mój pierwszy motor. Dlaczego Xj600 a nie gs500? Po pierwsze gabaryty, xj jest troche większy, po drugie ponoć mniej pali bo zejście poniżej 6-5L nie jest wyczynem, no i ponoć są pancerne.
Po zakupie co trzeba wymienić w motorze? W aucie wiem, w moto nie orientuje się nawet, ile może kosztować taki pakiet startowy ewentualnych wymian podzespołów?
Za wszystkie podpowiedzi i rady będę meeega wdzięczny.
A jeszcze llepiej byłoby gdyby znalazła się osoba z Nowej Soli bądź bliskiej okolicy (ja mam 90km) która zna się na motorach i mogła by obejrzeć i stwierdzić co nie co...

Pozdrawiam!
Konrad :)
czosnek1802
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24/7/2016, 12:01
Lokalizacja: Zgorzelec


Postprzez qubus333 » 30/7/2016, 21:33

Pakiet startowy powiadasz ...
W swoim FZ-6 po zakupie wydałem prawie 3 tyś na pakiet startowy.
A moto jest z 2007 i miało nalatane 20tys.
Nowe opony, napęd, wszystkie płyny, sprawdzenie wszystkich łożysk i ewentualna wymiana, cięgna, dźwignie, linki, olej i uszczelniacze w lagach, polerowanie kolektorów i czort wie co jeszcze :-)
Jednym słowem kompletny 'check'. Wcześniej jednak (przed zakupem) pojechałem do mechanika i ten obadał co i za ile do wymany - zatem nie było zaskoczenia.

Ale było też tak, że jak kupiłem SV to grosza nie zainwestowałem po zakupie. Chłop śmigał na moto kilka dobrych sezonów, z oczy dobrze patrzyło, na miejscowym forum się udzielał i na dodatek znajomy znajomych.
Więc jak widzisz 'pakiet startowy' może dorównać cenie Twojego motocykla a możesz kupić w niezłym stanie.
Nie odbieraj tego jako przytyk się ale moto za 3 tys to raczej 'igła' to to nie będzie.
A zapewnienia typu 'miesiąc temu zrobiłem gruntowny przegląd i tylko lać i jeździć' to między bajki można włożyć (podobnie jak przy kupnie auta) zwłaszcza jak kupujesz od handlarza.

Mądrze sie tak teraz a sam bym moto bez przeglądu u znajomego mechaniora nie kupił :(
SV650, Monster750, FZ-6 ...
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07


Postprzez Zimny72 » 30/7/2016, 23:02

Od handlarza to na 90% wtopa i motocykl składany z trzech, albo prostowany po centralnym dzwonie. Chyba że jakiś polecony handlarz i motocyklista pasjonat, który się zna na sprawie i nie sprzedaje kitu, ale wtedy rzadko jest tanio. Ogólnie motocykliści za granicą nie są głupsi od nas i NIKT nie sprzeda za bezcen motocykla bezwypadkowego i w dobrym stanie. Tam nie ma altruistów i wszyscy potrafią się liczyć. Sprzedają się tylko powypadkowe szroty, kręcone i prostowane u nas przez pana Jurka młotkiem. A jeszcze trzeba doliczyć koszty transportu do PL-u.

Ja np. staram się kupować od motocyklistów ich własne prywatne sprzęty, bo to ogranicza ryzyko: raczej się dba o sprzęt, którym się samemu porusza, choćby z uwagi na bezpieczeństwo. Chyba że trafisz na fleję albo głupiego motocyklistę, ale to się od razu widzi. Ogólnie usiadłbym na forach danych marek albo modeli i ogłosił się, że kupisz sprzęt o znanej proweniencji. zawsze można podpytać o sprzęt innych forumowiczów, czy jest im znany? Na pewno najtaniej nie będzie, trzeba będzie poszperać na forach i zapewne poczekać, ale przynajmniej pewnie.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez czosnek1802 » 31/7/2016, 12:01

Kurde, to trochę mnie przestraszyliście... Rozmawiałem z człowiekiem który ściagał kiedyś moto z niemiec, i sam mi powiedział ze w niemczech taka xj mogła kosztowac 100-200euro i byc w normalnym dobrym stanie, a cena taka bo np handlarz wzial na raz 10moto. Teraz sam nie wiem co robic. Bardzo chcę kupić motor, a że jestem duży, w przyszłości mam zamiar jeździć na gsxr, to musi to być turystyk, a wygląda na to że xj600 są jednymi z lepszych wyborów.
Sam nie wiem co teraz zrobić... :/
A co powiedzieć możecie o tym Xj co wrzuciłem link w temacie? Nie ma nawet iskry nadziei że możę to być "dobry" egzemplarz za 2500zł? :/ Przebiegu sprzedawca nie podaje.
Z tego co widzę na internecie, to Xj600 z takich roczników kosztują 1900-4000zł.
Ma to być motor do nauki jazdy i lokalnych krótkich podróży.

Zimny, jakie inne forum masz na myśli??

A może któs z was Panowie mógłby zadzwonić do tego sprzedawcy i wypytać o parę rzeczy ważnych, i mi przekazać na PW? Byłbym chociaż za to nawet bardzo wdzięczny bo nie wiem na prawdę o co zapytać itd... :P


Pozdrawiam
Konrad
Ostatnio edytowano 31/7/2016, 12:06 przez czosnek1802, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
czosnek1802
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24/7/2016, 12:01
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez czosnek1802 » 31/7/2016, 12:04

No i na co zwracać szczególną uwagę podczas oględzin?
Opony, tarcze, klocki, spawy w miejscach dziwnych itd to już wiem, też wiem żeby motor zostawiał 1 ślad. Acz kolwiek nie wiem jak to sprawdzić bez śniegu haha :P


JEst jeszcze coÅ› takiego:
http://olx.pl/oferta/yamaha-xj-600-dive ... ac3c24a0eb

Co może oznaczać "Stan Dobry"? bo WEdług mnie no to motor który ma już ponad 20lat, to raczej w bardzo dobrym lub super stanie być nie może.. mimo że może być w pełni sprawny technicznie (bynajmniej tak to wygląda przy samochodach) tutaj nie wiem czy tak to działa :p
czosnek1802
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24/7/2016, 12:01
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez jasnoksieznik » 31/7/2016, 15:34

Handlarz w Niemczech, powiadasz? Jak 4 lata temu kupowałem 1.moto, to Kawa ER-5, czyli numer niżej niż XJ6 kosztowała mnie 1700EUR. A to dlatego, że szanujący się handlarz MUSI zapłacić godziwe pieniądze za nierozpadające się moto, przeserwisować je i dorzucić gwarancję wartą ok. 200EUR. Cudów nie ma, zwłaszcza jeśli jest przegląd ofert w Internecie.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez czosnek1802 » 31/7/2016, 19:37

jasnoksieznik napisał(a):Handlarz w Niemczech, powiadasz? Jak 4 lata temu kupowałem 1.moto, to Kawa ER-5, czyli numer niżej niż XJ6 kosztowała mnie 1700EUR. A to dlatego, że szanujący się handlarz MUSI zapłacić godziwe pieniądze za nierozpadające się moto, przeserwisować je i dorzucić gwarancję wartą ok. 200EUR. Cudów nie ma, zwłaszcza jeśli jest przegląd ofert w Internecie.


Mówię o polskim handlarzu :)
Znajomy ściągał motory od windykatorów itd, którzy przy większych ilościach moto robią dobre oferty.

Panowie, juz nie wdawajmy sie w dyskusje ceny tego Xja... Cos po zdjeciach jest w stanie ktoÅ› powiedziec?
I na co zwrocic uwage przy ogledzinach?
czosnek1802
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24/7/2016, 12:01
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez czosnek1802 » 31/7/2016, 20:09

Dobra Pany.. znalazłem jeszcze parę innych ogłoszeń z okolicy :p
Jak skomplikowany, i kosztowny może być montaż licznika? Nie jest to podejrzane ze motor mial dzwona i licznik zostal uszkodzony?
1 - http://olx.pl/oferta/yamaha-xj600n-94r- ... 0344c40c74

2 - http://olx.pl/oferta/suzuki-gs500-CID5- ... bdbbdd1910

3 - http://olx.pl/oferta/suzuki-gs500e-CID5 ... bdbbdd1910

4 - http://olx.pl/oferta/yamaha-xj600-CID5- ... bdbbdd1910

5 - Yamaha Xj600 z pierwszego posta.

Proszę o wyowiedzi odnośnie tych egzemplarzy jeśli ktoś coś jest w stanie powiedziec :)

Pozdrawiam
Konrad
czosnek1802
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 24/7/2016, 12:01
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Zimny72 » 31/7/2016, 20:24

czosnek1802 napisał(a):Zimny, jakie inne forum masz na myśli??


Jeżeli np. interesuje cię Honda Varadero to wpisujesz w google "honda varadero forum", rejestrujesz się na tym forum i prosisz forumowiczów o pomoc. ;) Proste, nie?
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê