Zobacz wÄ…tek - Pierwszy motocykl
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Pierwszy motocykl

Postprzez BlackKnight » 30/7/2016, 07:14

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Jestem świeżakiem tylko skuter ale to żadne doświadczenie :D
- Wiek, waga, wzrost,
17 lat , 66kg , 174cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Jazda na codzien, jazda do szkoły , weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, jazda z plecaczkiem, jazda po torze.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Sporo , jestem żółtodziobem więc nie potrafie dokładnie określić ale napewno sporo.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Bez ubioru granice 6-15 tysięcy
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Dopiero wszystko poznaje , wiec nie jestem w stanie odpowiedziec sensownie
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
sportowe oraz nakedy
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Oczywiscie mowa o modelach zablokowanych.
Suzuki GSX-R 600 zmniejszony do nie całych 50 km zgodzine z zasada A2
Kawasaki ninja 600r

Przygotowywuje sie do prawa jazdy jak i rozgladam sie nad motocyklem. ktory bedzie odpowiedni dla mnie a takie forum znawców oraz doświadczonych motocyklistów z pewnością mi pomoże.
Dlaczego post pisze już teraz?
A to dlatego że chce mieć przed oczami wszystko czarno na białym, na co się nastawiać , co wybrać, dlaczego to wybrać , jaki fundusz potrzebuje , jakie modele sa wlasciwe i dlaczego.
Dziękuje za każdą porade oraz pomoc.
Pozdrawiam LwG
BlackKnight
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/7/2016, 07:03


Postprzez grzec » 30/7/2016, 10:26

najpierw zapoznaj się jakie modele można zdławić do A2 bo to że ktoś sprzedaje gsxr600 lub r1 z papierami 35KW nie znaczy że jest to legalne
grzec
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 13/6/2015, 08:04


Postprzez jasnoksieznik » 30/7/2016, 10:57

Po pierwsze, nie ten dział.
Po drugie, czy poczytałeś inne, podobne tematy? Albo tematy o najlepszych, najgorszych pomysłach na pierwsze moto?
Albo zasady dotyczÄ…ce blokowania motocykli na A2 w Polsce?

>Jazda na codzien, jazda do szkoły , weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, jazda z plecaczkiem, jazda po torze.

A masz jakiś upatrzony tor, że go planujesz?
Poniżej piszesz, że podobają Ci się sporty. Sporty nie lubią pasażerów. Zerknij na siedzenie pasażera w wymienionych przez Ciebie moto. Czy chciałbyś na tym siedzieć?


>- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
>Oczywiscie mowa o modelach zablokowanych.
>Suzuki GSX-R 600 zmniejszony do nie całych 50 km zgodzine z zasada A2
>Kawasaki ninja 600r
Przykro mi, ale piszesz o porade, a nie po przyklask i glaskanie po glowce:
Wybij sobie te moto z głowy. Młotem. Albo napisz jak człowiek, że takie Ci się podobają, nawet jeśli wiesz, że są poa Twoim zasięgiem.
Te motocykle nie nadajÄ… siÄ™ ani na A2, ani dla poczÄ…tkujÄ…cego.

Moja propozycja: Pójdź na kurs, pojedździsz na nim 2-3 różnymi moto. Pooglądaj, poczytaj o różnych typach motocykli. NIE kupuj motocykla przed zrobieniem prawka,
A potem kup GSa/CB 500 w półowiewce albo Ninje 250R. Dlaczego? Bo to moto dobre do nauki, które są dopuszczalne na Twoją klasę prawa jazdy. A mała Ninja to właśnie taki motocykl pseudosportowy, nadający się na co dzień. Po zrobieniu jakiegoś błędu - nie zrzuci Cię takie moto od razu, pozwoli skorygować błąd. Jeśli bieg nie wejdzie, to szarpnie, ale nie straci przyczepności. Za szybkie wjechanie w zakręt dasz radę skompensować siłą, a nie tylko techniką, której jeszcze nie masz, bo mieć nie możesz.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez BlackKnight » 30/7/2016, 13:41

jasnoksieznik Dzieki za konstruktywna odpowiedz.
Tak czytalem mnostwo artykulow, ogladalem mase filmow na ten temat i kazdy motocykl jest na A2 gdy spelnia warunek mocy 35kW czyli nie calych 50 KM.
Tor taki jak np SlovakiaRing, tak wiem ze motocykl sportowy jak dla plecaczka na dluzsza mete nie jest przyjemne ze wzgledu na ulozenie siedziska oraz pozycje. Lecz taka jazda to nie wiecej jak moze 20-50 kilometrow.

"Przykro mi, ale piszesz o porade, a nie po przyklask i glaskanie po glowce:
Wybij sobie te moto z głowy. Młotem. Albo napisz jak człowiek, że takie Ci się podobają, nawet jeśli wiesz, że są poa Twoim zasięgiem.
Te motocykle nie nadajÄ… siÄ™ ani na A2, ani dla poczÄ…tkujÄ…cego. "
Nie oczekuje jakiegos glaskania po glowce i przyklasku bo wiem ze tutaj nie siedza idioci na tym forum i nie dostane sciemy tak? Tylko konstruktywna krytyka oraz wszystko wypisane idealnie tak jak Ty to zrobiles.
Nie zamierzam kupowac motocykla przed prawem jazdy, tylko planuje sie dowiedziec co do kosztow i co do modelu aby po zdaniu byc juz gotowym do kupna swojego pierwszego motocykla.
Musze przyznac ze taka ninja przykula moja uwage i jezeli to dobry sprzet do nauki to pewnie w takowy sie zaopatrze po egzaminie.
BlackKnight
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/7/2016, 07:03

Postprzez Oastra » 30/7/2016, 14:28

Jasnoksieznik dobrze pisze. Dlawienie cięższej i mocniejszej maszyny nie jest dobre. Z wlasnego doświadczenia wiem że jazda na motocyklu o małej pojemnośći bardzo szybko pozwala się nauczyć wlasciwej techniki prowadzenia. Napewno szybciej nauczysz się latać po winklach na max możliwośći na lekkiej maszynie, przez małą moc nauczysz się wachlowac biegami z miedzygazem a jak myślisz o wypadach na tor ninja 250/300 będzie idealna. Do 15k to próbował bym też poszukać CBR500R skoro podobają Ci się sportowe motocykle
Oastra
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28/2/2015, 19:55

Postprzez jasnoksieznik » 30/7/2016, 14:29

BlackKnight napisał(a):Tak czytalem mnostwo artykulow, ogladalem mase filmow na ten temat i kazdy motocykl jest na A2 gdy spelnia warunek mocy 35kW czyli nie calych 50 KM.

Nie. Sprawdź, na co robisz prawo jazdy.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez BlackKnight » 30/7/2016, 22:37

jasnoksieznik napisał(a):
BlackKnight napisał(a):Tak czytalem mnostwo artykulow, ogladalem mase filmow na ten temat i kazdy motocykl jest na A2 gdy spelnia warunek mocy 35kW czyli nie calych 50 KM.

Nie. Sprawdź, na co robisz prawo jazdy.



Biuro Informacji i Promocji wyjaśnia, że w projekcie ustawy o kierujących pojazdami, zawarto przepisy wprowadzające do prawa polskiego przepisy nowej dyrektywy nr 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw jazdy. W związku z powyższym projekt przewiduje wprowadzenie oprócz istniejących już kategorii prawa jazdy A1 i A dodatkowej kategorii A2. Poszczególne kategorie prawa jazdy będą upoważniać do prowadzenia:
2) kategoria A2:

- motocykli o mocy nieprzekraczającej 35 kW i stosunku mocy do masy nieprzekraczającym 0,2 kW/kg oraz niepochodzące od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla,

Kategoria A2.

Ale teraz jasno widze ze bujalem w oblokach i pewnie wyladowalbym na pierwszym lepszym slupie, nie pytajac.
Zobaczylem oferte kawasaki ninja 250r oraz 300 i satysfakcjonuje mnie cena oraz z tlumikiem akrapovic badz tez innym brzmi mega jak na taka pojemnosc i moc.


Dziekuje za kazda odpowiedz do tego postu.
Uwazam sprawe za zamknieta.
Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam szerokiej i ostroznej drogi dla was!
BlackKnight
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30/7/2016, 07:03



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê