Zobacz wÄ…tek - Jazda bez prawa jazdy (nieletni)
NAS Analytics TAG

Jazda bez prawa jazdy (nieletni)

Przepisy, prawo
_________

Jazda bez prawa jazdy (nieletni)

Postprzez HondaNSR12555 » 22/7/2016, 21:53

Dobry Wieczór, chciałbym się o coś zapytac, co grozi za jazdę bez prawa jazdy na motocyklu 125, dodam także że jestem nieletni, co mi grozi jesli policja zatrzyma mnie do kontroli, nie chodzi mi o to że złamie jakiś przepis itp.. Tylko do rutynowej kontroli. Licze na rozsądne odpowiedzi, pozdrawiam!
HondaNSR12555
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/7/2016, 21:52


Re: Jazda bez prawa jazdy (nieletni)

Postprzez Glenroy » 22/7/2016, 22:30

HondaNSR12555 napisał(a):Dobry Wieczór, chciałbym się o coś zapytac, co grozi za jazdę bez prawa jazdy na motocyklu 125, dodam także że jestem nieletni, co mi grozi jesli policja zatrzyma mnie do kontroli, nie chodzi mi o to że złamie jakiś przepis itp.. Tylko do rutynowej kontroli. Licze na rozsądne odpowiedzi, pozdrawiam!


Jako nieletni przede wszystkim narobisz syfu rodzicom. Co do mandatów, 300zł za brak kategorii, 500zł za brak uprawnień + konieczność załatwienia sobie lawety, bądź osoby z uprawnieniami do prowadzenia pojazdu, bo Ty nim dalej na pewno nie pojedziesz.

A w razie spowodowania kolizji, nie daj Panie wypadku, zrobisz już rodzicom porządny gnój, spoko, ubezpieczyciel naprawi uszkodzony pojazd poszkodowanego, ale Ty i Twoi rodzice oddacie ubezpieczycielowi 2x tyle, ile ten wydał na naprawę, no i teraz wjechałeś w nowiuteńką A6 z systemem LED Matrix, uszkodziłeś jeden reflektor, błotnik, zderzak felgę i maskę, jeden reflektor w ASO to lekko 15.000zł :). Opłaca się?
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez HondaNSR12555 » 23/7/2016, 08:06

No nie :D I te mandaty dla rodzicow tak? Pozdro :D I dzieki za TwojÄ… wypowiedz ;)

Czekam na wypowiedz innych (tylko o rozsÄ…dne wypowiedzi i na temat), pozdrawiam!
HondaNSR12555
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22/7/2016, 21:52

Postprzez traveler » 23/7/2016, 09:23

Wszystko już napisane, są takie setki pytań na forum, wystarczy poszukać (na to nie trzeba uprawnień/prawa jazdy)
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez Croowab » 23/7/2016, 09:43

HondaNSR12555 napisał(a):No nie :D I te mandaty dla rodzicow tak? Pozdro :D I dzieki za Twoją wypowiedz ;)

Czekam na wypowiedz innych (tylko o rozsÄ…dne wypowiedzi i na temat), pozdrawiam!


Na jakie Ty wypowiedzi czekasz dzieciaku???
Wylej sobie kubeł wody na łeb i daruj sobie takie przemyslenia.

Dodam tylko tyle, że jezeli byłbys sprawcą wypadku gdzie są osoby poszkodowane to może grozić więzieniem i dożywotnią rentą...

O ile Ci warunki pozwalajÄ… to zacznij o roweru --> AM --> itd
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez jasnoksieznik » 23/7/2016, 11:32

Dlaczego piszecie "jeśli spowodujesz wypadek" itp.?
Generalnie winny jest ten jeżdżący bez uprawnień. Nikt nie będzie dobiegał, na ile Twojej winy, skoro i tak nie miałeś prawa kierować tym pojazdem (na dwudziestotonowe ciężarówki tak samo nie masz uprawnień, jak na 125tkę). A w razie wątpliwości, to ubezpieczyciel ma lepszych prawników.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez andy7 » 23/7/2016, 21:41

z innego Forum

Historia z Katowic.

Może komuś sie przyda taka oto historyjka

"Kolega kolegi okolice Katowic traci plastik za 50km+.
Jeździ nadal.
Pewnego slonecznego dnia na 3 pasmówce sciga sie z TurboS na frankfurckich blachach. Miło i przyjemnie. Niestety nie wyrobił , położył sprzet który zmasakrował cały tył auta.
Wszyscy żyją ale policja była i karetka też.
Pare tygodni potem dostaje info z funduszu gwarancyjnego że przyszła polisa z DE na .... 52tyś EURO i bedą to z niego ściągać. Koleś tam zadzwonił załamany i sie dowiedział ze to nie koniec bo 2 pasażerów zgłosiło uszczerbki na zdrowiu i pewnie tez bedą windykować ... kolesiowi sie życie załamało.
Zobaczcie ze polsa OC obowiązkowa gwarantuje pokrycie szkód na mieniu do 1mln eur a na osobach do 5mln euro ... ale nie działa jak jedziesz bez prawka lub nawalony"


tu tez z innego Forum

http://forum.motocyklistow.pl/index.php ... dzieciaki/

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Glenroy » 23/7/2016, 23:50

jasnoksieznik napisał(a):Dlaczego piszecie "jeśli spowodujesz wypadek" itp.?
Generalnie winny jest ten jeżdżący bez uprawnień. Nikt nie będzie dobiegał, na ile Twojej winy, skoro i tak nie miałeś prawa kierować tym pojazdem (na dwudziestotonowe ciężarówki tak samo nie masz uprawnień, jak na 125tkę). A w razie wątpliwości, to ubezpieczyciel ma lepszych prawników.


A i g.wno prawda, tak samo jak z jeżdżącymi po alkoholu. Najpierw orzeka się winnego zdarzeniu, później wyciąga się pozostałe konsekwencje. A później ubezpieczyciel zrobi swoje wg, swojego owu.

Jeżeli jedziesz sobie drogą, nie masz prawka, ktoś Ci wymusi i dojdzie do zderzenia, to najpierw orzekną winę tamtego kierowcy, później Ty będziesz miał najpierw mandat za brak uprawnień, później będziesz w czarnej dupie z ubezpieczycielem, ale nie zostanie orzeknięta Twoja wina w tym zdarzeniu.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez jasnoksieznik » 24/7/2016, 12:34

ok, ok. Przyznaję, na wyrost chciałem postraszyć. Bo na niektórych mandat, sprawa cywilna z ubezpieczycielem i ew. zakaz prowadzenia pojazdów na wiele lat nie działa :P
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Glenroy » 24/7/2016, 12:39

jasnoksieznik napisał(a):ok, ok. Przyznaję, na wyrost chciałem postraszyć. Bo na niektórych mandat, sprawa cywilna z ubezpieczycielem i ew. zakaz prowadzenia pojazdów na wiele lat nie działa :P


Jak chce, niech jeździ, we mnie może walić śmiało, i tak ubezpieczyciel mój pojazd naprawi, a że gość się za to nie wypłaci do końca życia, to już nie mój problem. Jak ktoś na siłę chce się uszczęśliwić i szuka problemów, to ja mu w tym przeszkadzał też nie będę :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez jasnoksieznik » 24/7/2016, 17:03

BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Re: Jazda bez prawa jazdy (nieletni)

Postprzez Najdalson » 18/3/2022, 13:19

Jakbyś ktoś szukał odpowiedzi w 2022 jak to teraz wygląda daje link do bloga gdzie są zawarte wszelkie informacje szerokości na trasie.

https://szkolamotocyklowa-jantar.pl/motocykl-bez-prawa-jazdy-jakie-sa-przepisy/ (otwórz link)
Najdalson
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18/3/2022, 13:17



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê