Zobacz wątek - Kolejny motocykl. Do 25k różne typy
NAS Analytics TAG

Kolejny motocykl. Do 25k różne typy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Kolejny motocykl. Do 25k różne typy

Postprzez xiddi » 17/7/2016, 17:22


- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

Pierwsze moto Romet 50cm
Skuter 50 cm
Simson 50cm
Choperka miałem chińskiego 125cm zrobiłem nim 7k km
Hornet 600 dwa sezony 15k km
FZ 1 ale to tylko krótkie przejażdżki gdyż nie był to mój moto zrobiłem nim parę przelotów około 500km bardzo spodobała mi się charakterystyka silnika i z tąd zaczęło się myślenie o zmianie motocykla

- Wiek, waga, wzrost,
26lat, 74kg, 187cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Więc mieszkam w małym miasteczku dookoła mnie są wioski między nimi sporo niezabudowanych terenów, motocykl ma mi służyć do przejażdżek weekendowych 200-300km w wolnym czasie przy weekendzie

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Około 7k km

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

25k zł. Ciuchy mam dobre tekstylia na które przeznaczył na komplet 4k

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Do 2k zł

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Sport/naked/sportowy turystyk

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Jeżeli kierował bym sie wyglądem to był by to suzuki gsxr 1000 ale wiem, że nie wykorzystałbym potencjału tego motocykla w 50% ponieważ raczej spokojnie jeżdżę w granicach zdrowego rozsądku wiec nie ma szans, żebym wykorzystał to do czego jest stworzony. Jednak nie ukrywam, że bardzo mi się podoba wizualnie.

Następnym moim pretendentem jest yamaha MT 09 ciekawa charakterystyka silnika, fajny stosunek masy, wyglądowo spoko ale już mi się mniej podoba od gsxr'a

No i tak doszliśmy do trzeciego i ostatniego typu czyli połączenie sportowo turystycznego motocykla Z1000SX tutaj podoba mi się uniwersalność, charakterystyka silnika jednak wygląd juz się aż tak bardzo nie podoba


Tak jak opisałem wszystko wyżej, dodam że na wygodzie mi nie zależy. Tak żeby dało się w weekend pojeździć te 300km. Mam chłodna głowę wiec szukam czegoś na spokojnie na parę ładnych lat myślę że bardzo długo już z tym motocyklem zostane. Zdaje sobie sprawę, ze podałem swoje 3 typy motocykli i każdy typ jest inny. Jednak do końca nie jestem przekonany który na te parę lat zadowoli mnie w 100% dlatego szukam osób które mógłby pomóc mi przy wyborze i w sensowny sposób się wypowiedzieć co by zrobili na moim miejscu? Może ktoś próbował tych motocykli i może się wypowiedzieć czy dany typ spełni moje oczekiwania? Za jakiekolwiek wypowiedzi dziękuję, liczę również na krytykę. Pozdrawiam
xiddi
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31/7/2015, 17:19
Lokalizacja: Zawiercie


Postprzez lagiboy » 22/7/2016, 21:00

skoro podoba Ci się gsxr to co byś powiedział na gsxf?
Obrazek
jest to bardzo uniwersalny motocykl, duży do tego wygodny i w zależności od silnika (a wersje są dwie 650/1250) możesz sobie wybrać czy chcesz mieć stado koni pod prawą ręką czy dwa stada. 1250 ma w porównaniu do innych dużych silników mniej mocy ale dużo więcej momentu ta że spokojnie można zapiąć 4 czy piąty bieg i jechać 50km/h a potem odkręcić gaz a maszyna zacznie zwijać asfalt pod kołem. Występuje w malowaniu podobnym do GSXR i przednia lampa jest jak żwycem wyjęta z GSXRa. Bardzo wygodna kanapa i co prawda nie ma możliwości strojenia widelca ale jest on tak zestrojony że na co dzień jest idealnie.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35




Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê