Zobacz wątek - Co odpowiedniego dla mnie?
NAS Analytics TAG

Co odpowiedniego dla mnie?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Co odpowiedniego dla mnie?

Postprzez mr.R » 16/7/2016, 22:00

Witam.
Jestem w trakcie zmiany moto. 4 lata temu sprzedałem CBR 954 którą byłem zmuszony się pozbyć (narodziny dziecka, marudzenie drugiej połowy). Oczywiście każdy wie że jak się choć trochę pojeździło to już motorek w głowie siedzi :) Tak więc znów zacząłem, najpierw powoli od przyzwyczajenia kobity dlatego dla świętego spokoju zakupiłem maxi skutera Honde sw-t400 ale to nie dla mnie :) i decyzja zapadł nad zmianą. Teraz pytanie? Co by się dla mnie nadawało. Ważę 105kg, 186 wzrosu. Tym razem szukam jakiegoś streeta.
Czy kawasaki z750, podoła przy moich wymiarach? A może macie jakieś inne sugestie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Robert
mr.R
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4/8/2010, 20:57


Postprzez lagiboy » 16/7/2016, 22:37

ankietę proszę łaskawie wypełnic z podwieszonego tematu to pomyslimy na obecny stan wiedzy z750 czemu nie :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Glenroy » 16/7/2016, 23:11

Z750, CB600/650, może Bandytę 600/650, albo jakiegoś FZ6 z nakedów, nie wiem ile masz do wydania, ale nie jednemu cieknie ślinka na Trypla 675, dla mnie bajeczny motocykl :),
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez kosior899 » 17/7/2016, 11:44

Moim zdaniem, po 954 braknie ci mocy w z750, woląłbym dołożyć i szukać czegoś w litrze, tym bardziej że kawał chłopa z ciebie, Mi na przykład podoba się Z1000, ciekawy jest też FZ1 z silnikem od r1, jak chcesz coś klasyki to Suzuki bandit 1200/1250, coś lżejszego z charakternym silnikiem to masz Suzuki SV 1000n, a od hondy Hornet900/CB 1000r. Ale moim zdaniem jak chcesz motor wyróżniający się z jajem typu naked to tylko KTM 990 Superduke albo Triumph speed triple albo włoszczyzna. Ale jak to w życiu bywa coś bardziej nietypowego jest bardziej drogie w zakupie/ drogie w utrzymaniu/ awaryjne/
kosior899
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 22/1/2013, 16:47
Lokalizacja: Leżajsk

Postprzez Glenroy » 17/7/2016, 11:56

kosior899 napisał(a):Moim zdaniem, po 954 braknie ci mocy w z750, woląłbym dołożyć i szukać czegoś w litrze, tym bardziej że kawał chłopa z ciebie


Kolega pozbył się 954 4 lata temu, ostatnio zaczął jeździć skuterem, żeby go żona nie zatłukła a Ty wsadzasz go na litrowy sprzęt...nie martwię się o umiejętności kolegi, bo zdobyte doświadczenie na cebrze nie wyparowało, ale martwił bym się o jego zdrowie, kiedy żona pieprznie go wałkiem, albo wróci chłopina z tripa i zobaczy spakowaną torbę przed garażem ;). Z drugiej strony, nie każdy potrzebuje zapier*alać na złamanie karku jak ostatni debil, żeby czuć konieczność posiadania litrowego sprzętu. Kolega przy tym samym wzroście, waży 12kg więcej ode mnie, nie wydaje mi się, żeby te 12kg tak drastycznie wpłynęło na osiągi i odczucia płynące z jazdy, to nie tor i zawody MotoGP, w których liczy się każdy gram.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez kosior899 » 17/7/2016, 12:41

Przecież żona nieodróżnia 600 od 1000 jeśli nie interesuje sie motocyklami, więc to nie jest argument. własnie do zapieprzania po winklach nie trzeba 1000 wystarczy 600, bo moc 1000 cieżko wykorzystać na krętych drogach i torze. Ale jak kolega chce mieć kokretnę odejscie od dołu i w każdej chwili moc do wykorzystania to tylko 1000. Po trzecie między 954 a np. FZ6 jest przepaść w osiągach, a wyżej wymienione motocykle no może z wyjątkiem FZ1 mocowo są tak po środku.
kosior899
Świeżak
 
Posty: 60
Dołączył(a): 22/1/2013, 16:47
Lokalizacja: Leżajsk

Postprzez lagiboy » 17/7/2016, 14:09

na razie nie wiemy czego kolega tak naprawdę oczekuje od moto. Niech zrobi ankietę, wtedy się pomyśli.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez mr.R » 17/7/2016, 14:44

Nad litrem tez myślałem ale stwierdziłem że moje umiejętności nie potrzebują aż takiej pojemności i tak jej nie wykorzystam a i spalanie większe. Chce polatac z 2, 3 lata i wtedy pomyślę nad zmianą.

Gdzie ta ankieta?
mr.R
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4/8/2010, 20:57

Postprzez Croowab » 17/7/2016, 14:55

mr.R napisał(a):
Gdzie ta ankieta?

viewtopic.php?t=49590
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez mr.R » 18/7/2016, 22:05

Więc odpisuję na ankietę :)

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

Jeździłem trochę suzuki dr big, później hondą cpr 954 a obecnie maxi skuterem honda sw-t400. Łącznie przejechałem może z 4000 km więc bardzo niewiele. Można powiedzieć że doświadczenia nie mam żadnego ale szybko się uczę (nigdy nie miałem problemów z pojazdami mechanicznymi)

- Wiek, waga, wzrost,

38lat, 105kg, 186cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Większość czasu to latanie po mieście i okolicach dla rozrywki. Od czasu do czasu chętnie wyskoczę w góry lub nad morze :)
Na chwilę obecną chcę nabrać doświadczenia a za 3-4 lata może będę zmieniał moto na bardziej pod dalsze weekendowe wypady turystyczne. Ogólnie bardziej rajcuje mnie jazda po asfalcie niż szutrze.
W zdecydowanej większości będę jeździł bez plecaczka ze znajomymi.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

To zależy od wolnego czasu ale myślę że ok 3-5tyś.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Ciuszki na początek posiadam kompletne a na motorek mogę przeznaczyć +/- 20tyś

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Wiadomo czym mniej tym lepiej ale jak trzeba to nie oszczędzam. Motorek ma być sprawny i bezpieczny.

- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Nakedy bardzo mi się podobają ale i sportowo turystyczne również :)

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

kawasaki Z mi się bardzo podoba ale w przyszłości jak dzieciaki podrosną i będzie czas polatać w dalsze wyprawy to marzy mi się honda crf africa twin lub ktm 1190 lub BMW :)


Miałem okazję pojeździć motorkami różnych typów od czoperków po krosy ale tak naprawdę dreszczyk emocji i zajawkę załapałem dopiero jak wsiadłem na cbr. Od tamtej pory motorki siedzą mi w głowie :) Kiedyś lubiłem jeździć szybko również autem zawsze cisnąłem ile się dało pedał wcisnąć tere już prędkość aż tak mnie nie rajcuje co samo przyspieszanie i latanie po zakrętach :)

Dodam jeszcze że chętnie bym polatał z fachowcami którzy są w stanie nauczyć fachowo jeździć lub zapisał bym się na jakiś kursik doszkalający w technikach jazdy.

Znacie może jakieś dobre szkolenia?

Pozdrawiam wszystkich maniaków motorków.
mr.R
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4/8/2010, 20:57

Postprzez lagiboy » 22/7/2016, 20:13

no dobra to rzucam typami. mówisz że podoba Ci się Z750 a co powiesz na z800? nowsza konstrukcja fajnie jeździ tylko tak jak 750 jest trochę ciężki i pali 6L ot tak sobie.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez jasnoksieznik » 23/7/2016, 10:45

Czymś już jeździłeś, więc możesz patrzeć po moto nie-tylko-dla-początkujących.

Ja przy podobnych parametrach jeżdżę F800R. to taki prymus wśród nakedów <100koni. Łatwy do ogarnięcia, dość grzeczny, ale ma potencjał do fajnej jazdy i nie ma większych wad.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na gr