Zobacz wątek - Mój pierwszy motocykl ! + Nie mogę namówić rodziców.
NAS Analytics TAG

Mój pierwszy motocykl ! + Nie mogę namówić rodziców.

Enduro, Cross
_________

Mój pierwszy motocykl ! + Nie mogę namówić rodziców.

Postprzez Grzesiek846 » 16/7/2016, 10:25

Cześć !

Może zacznę od tego (mój pierwszy post). Mam 15 lat, 170 cm wzrostu, bardzo zależy mi na motocyklu off-roa dmyślałem nad crossem (poj. 75 - 125). Coś w rodzaju Yamaha YZ, Suzuki RM, Honda CR lub KTM SX. Głównie rozglądałem się za pojemnością 85 cc.

Od razu powiem że nie będzie to mój pierwszy pojazd miałem już do czynienia z różnymi pojazdami. Np.
- motorynka Romet pony 301
- quad Cpi Power 250
- skuter Romet
- jeździłem już nawet crossem Ktm sx 85 i enduro Suzuki DR 125

O serwisowanie też się nie martwię - mój brat ma crossa YZ 450 więc mogę liczyć na jego pomoc.

Chciałbym żebyście polecili mi jakiś motor!

Oraz mam problem z namówieniem rodziców, mój tata nie chętnie rozmawia o kupnie motocyklu do off-road, a mama po prostu uważa że jestem za młody ma motor.

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję!
Grzesiek846
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/7/2016, 09:48
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz


Postprzez henio12323 » 16/7/2016, 10:49

po 1 to napisz gdzie chcesz tym jeździc - crossówka to super sprawa ale na tor crossowy. jezeli chciuałbym latac po lasach w enduro pomysl nad enduro

co do samego wyboru - juz ewentualnej crossówki - to wybierz to co sam uwazasz za słuzne, marka nie ma zadnego znaczenia - liczy sie stan - no chyba ze kupujesz nówke ? jezeli chodzi o pojemnosc w tym wieku jeszcze legalnie na zawodach bys leciał w klasie 85... ale od 16 roku zycia młodziki startują na 125tkach już.
nie wiem co ci polecic bo cie nie znam, taka 85tka też potrafi nieźle sponiewierać zawodnika - a twoje dotychczasowe doswiadczenia nie są za bogate ( romet czy motorynka do jeździe w terenie ma sie nijak, a to że kolega dał sie przejechać to też nie to samo co pełen trening, bo przy zmęczeniu po nawet kilku kółkach ludzie róznie potrafią reagować - np tracą siłę w rekach, troche dasz za duzo gazu i o wypadek nie trudno )

co do rodziców - to twoi rodzice ;P wiec sam musisz wiedziec jak z nimi gadać, argumentów za jazdą na moto, prócz tego że to sport i lepsze od siedzenia przed TV wiele nie ma, bo to jednak sport wysokiego ryzyka - łatwo o uszkodzenia, tani też nei jest....
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Grzesiek846 » 16/7/2016, 11:45

Tor 2 km od domu.
Jestem wysportowany - biegam, gram w piłkę nożną, lubię się ruszać.
Co do jazdy próbowałem już na crossówce (Ktm sx 85) właśnie
na tym torze
Ale skoro tor jest prywatny to nie zawsze będzie możliwość jazdy.

Skoro mówisz enduro, może poleciłbyś jakiś motocykl ??
Grzesiek846
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/7/2016, 09:48
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz

Postprzez henio12323 » 16/7/2016, 13:08

zalezy duzo od budżetu, generalnie crossówke kupisz hmm powiedzmy od jakis 4 tysiecy - oczywiscie znajdziesz i za 1500 zabytkową. ale za 4k da sie dorwać cos co w miare jeździ - chociaz na igłe nie ma co liczyc, z 7-8 tysi to juz mozna kupic cos co w miare przyzwoite bedzie i nie bedzie mocno dobite - a każdy zuzyty element przyspiesza zuzywanie innych... co powoduje że sie pcha furmanki pieniędzy w utrzymanie a i tak sie jeździ padłem ;D

jezeli mowa o enduro to albo hard enduro - wyczynówki i to jest fajna opcja, bo tym mozna fajnie polatac po torze i po lesie, mowa np o husqvarna wr 125 albo lider - ktm exc 125, fajne lekkie mocne tylko 7-8 tys to minimum co trzeba dać na dosyc starego ktma... wiec sie cenią najlepiej od 10 tysiecy startować.

enduro soft - czyli np yamaha DT 125 - swietne moto do nauki, nie za mocne nie za słabe, amatorsko spokojnie po torze mozna sie pobawić, nie ma że nie wjedzie pod górke, choc fakt faktem skakanie wszystkim hopek nie bedzie mozliwe (* chyba ze jakis mały tor ;P ) ale tez fajne jest do lasu - i przede wszystkim cena - DTtke do jazdy kupisz od 2500-3000 zł ( raczej wesje bez papierów ) dodatkowo mozna zrobic małą przeróbke - wywalając lampy, bagazniku, podnózki pasazera, akumulator - i masz całkiem lekkie i zwinne moto. oczywiscie DT tez podałem jako przykład, równie dobrze mozna szukac z innych marek - aprilia rx, kawasaki kmx, ktm lc2,

jeszcze co do kosztów - nie bede pisał co dokładnie ile ksoztuje - bo to wróżenie - i zalezy od masy czynników nawet pogody.... ale zazwyczaj średnio crossówka wychodzi najdrozej w utrzymaniu, hard enduro kosztuje troche mniej powiedzmy 1/4 mniej. z kolei soft enduro potrafi kosztować ze 2-3 X taniej niz hard enduro.

reszta wyboru nalezy do ciebie ;P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Grzesiek846 » 16/7/2016, 13:26

Dzięki za pomoc ! Poszukam, przejże, zastanowię się ale myślę że w końcu się uda coś kupić. :-)
Ale myślę że budżet to około 6 tysięcy
Grzesiek846
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16/7/2016, 09:48
Lokalizacja: Nowy SÄ…cz



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê