Zobacz wątek - Crf 250 brak oleju w skrzyni ...
NAS Analytics TAG

Crf 250 brak oleju w skrzyni ...

Enduro, Cross
_________

Crf 250 brak oleju w skrzyni ...

Postprzez huhacz11 » 12/7/2016, 14:50

Witam !
Mam problem co do mojej crfki . Dzisiaj mialem zamiar sobie polatac , ale nic z tego . Dobrze , ze sprawdzilem stan oleju w skrzyni biegów . Niestety po ostatniej jezdzie w prawej komorze jest sucho . Nie wiem czym to jest spowodowane . Crfa zapierdziela , nie traci mocy ani nic . Jest to troszke irytujace . Slyszalem , ze crfy lubia zrec olej , ale bez przesady . W lewej komorze stan oleju sie nie zmienia . Jest tak jak byc powinno .Tak samo dzisiaj odkrylem , ze mam bodajze ukrecony gwint od sruby do sprawdzenia stanu oleju w skrzyni . Potraktowalem ja teflonem i jakos to sie trzyma , ale nie mam do tego pelnego zaufania . Czy moge nalozyc nowy gwint albo co ? Czy pozostaje mi wymiana pokrywy ? Pozdrawiam ...
huhacz11
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13/2/2014, 14:30
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez henio12323 » 12/7/2016, 15:06

moze dało by sie wstawic jakas tuleje gwintową - ciezko powiedziec, wrzuc fotke np korka, jaki to ma gwint.

co do braku oleju - on moze brać olej nie ze skrzyni biegów tylko z obiegu wał/tłok/rozrząd - tam moze brać albo zaworami, albo pierscieniami moze juz przepuszczać.

ale ze skrzyni nie ma "gdzie" ubyć, opcje sa takie - albo moto leżało i wyciekło odmą, albo jest gdzies wyciek, albo tego oleju w ogóle tam nie było :D nie wiem czy w CRF nie ma przypadkiem opcji żeby sie dostało z jednej komory do drugiej... w tej drugiej nie ma za duzo ?
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN


Postprzez huhacz11 » 12/7/2016, 21:12

Powiem tak . Oleju jest troszke wiecej w lewej komorze , ale moto mi nie kopci ani nic . W tym jest problem wlasnie . Gdyby kopcila to wtedy by palila olej . A tu nic ani dymka . A olej dzisiaj dolalem . Wczesniej tez nie miala . Myslalem , ze nie nalalalem . Nalalem . Po dwoch wyjazdach dzisiaj sprawdzilem i znowu susza . Owinalem ta srubke teflonem . Nic nie cieknie , takze powinno byc ok .
huhacz11
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13/2/2014, 14:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez henio12323 » 12/7/2016, 21:50

czasem bierze małe ilosci, miałem tak w 525 że oleju ubywało a moto nie kopciło. ubywało pomału, od wymiany do wymiany ponad całe oczko ubywało.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Tomek00 » 13/7/2016, 22:52

Jak nie widzisz wycieku spróbuj może przymocować jakoś do ramy pod silnikiem czystą szmate , pojeździsz chwile i zobaczysz czy ucieka olej i gdzie . Ja kiedyś zerwałem gwint właśnie w śrubie od poziomu oleju . Znajomy mechanik miał jakieś narzędzia do gwintowania i zrobił to od ręki , nie pamiętam ale wydaje mi się że wkręciłem jeszcze tą samą śrubke nie większą .
Avatar użytkownika
Tomek00
Bywalec
 
Posty: 522
Dołączył(a): 4/5/2008, 12:01
Lokalizacja: Łódz



Powrót do Offroad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na gr