Zobacz wÄ…tek - Pytnie poczÄ…tkujÄ…cej
NAS Analytics TAG

Pytnie poczÄ…tkujÄ…cej

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Pytnie poczÄ…tkujÄ…cej

Postprzez Weronika9393 » 11/7/2016, 18:08

Dopiero co zdałam na prawko i mam takie pytanie, czy przy małych prędkościach np. na rondzie też używa się przeciw skrętu? Na tym filmiku też stosują przeciw skręt czy może skręcają kierownicę tak jak idzie zakręt?
https://www.youtube.com/watch?v=krGl71XeS0M

Na egzaminie ani jazdach nigdy nawet nie padło słowo przeciwskręt :( Nie stosując przeciw skrętu wejdę w zakręt większym łukiem czy zaliczę upadek?
Weronika9393
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11/7/2016, 18:03


Postprzez matt87 » 11/7/2016, 19:20

z tego co sie orientuje to zalezy od predkosci, jesli kierownica jest sztywna to stosuje sie przeciwskret ale niech sie moze wypowiedza bardziej obeznani
matt87
Świeżak
 
Posty: 99
Dołączył(a): 25/12/2015, 15:44
Lokalizacja: Mysłowice/Katowice


Postprzez traveler » 11/7/2016, 20:06

Male ronda pokonujesz tak samo jak slalom wolny, z dodaniem niewiele gazu, raczej z dwójki. Rondo musi być dość duże (a tym bardziej prędkość najazdu) aby wykonać przeciwskręt. No i sama nawierzchnia musi być równa jak stół.

Ćwicz pomału wchodzenie w zakręt z coraz większą prędkością. Sama zauważysz o co chodzi z tym przeciwskrętem. Popróbuj jednocześnie pracować bioderkami.
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez Glenroy » 11/7/2016, 22:02

Najprościej tłumacząc, przeciwskręt stosujesz za każdym razem, kiedy wytrącasz motocykl z równowagi, a co za tym idzie kładzie się on w stronę zakrętu. Wynika to z prostej zasady, że przeciwskręt służy nie do czego innego jak wytrącenia maszyny z równowagi powodując jego pochylenie w zakręcie.

Inicjację skrętu za pomocą countersterringu możesz wykonać i przy 20-30km/h i niech inni mówią co chcą, jestem w pełni świadom co czynię na motocyklu i doskonale wiem jaki ruch kierownicą wykonuję np. skręcając na skrzyżowaniu, bo ruch ten wykonuję specjalnie. Osobiście mogę powiedzieć, że bez przeciwskrętu manewruję np. na parkingu z zapiętym pierwszym biegiem, bez gazu, bądź z wykorzystaniem tylnego hamulca, prędkości spacerowe, myślę 5-10km/h max.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez andy7 » 11/7/2016, 22:46

Glenroy napisał(a):Najprościej tłumacząc, przeciwskręt stosujesz za każdym razem, kiedy wytrącasz motocykl z równowagi,


Niezgodze sie z ta terminologia / Nomenklatura - > impuls skretu.

A co do uzycia impulsu skretu, to przy kazdym motocyklu be´dzie inna predkosc ale ta bedzie zbilizona.

Predkosci w tym przypadku dzielimy na

1. Niestabilna

2. Stabilna

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê