Zobacz wątek - motocykl do miasta i do turystyki do 30 tysięcy
NAS Analytics TAG

motocykl do miasta i do turystyki do 30 tysięcy

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

motocykl do miasta i do turystyki do 30 tysięcy

Postprzez aeswing » 11/7/2016, 18:59

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
2 sezony na Yamasze TZR 50 (jakieś 10k km), półtora sezonu na Kawasaki ER6f (też koło 10k km)

- Wiek, waga, wzrost
20, 64, 187

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Głównie jazda na co dzień - dojazdy na uczelnię, wypady z plecaczkiem, w planach dalsze wypady po Polsce i za granicę, jeśli teren to w bardzo małych ilościach.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
W granicach 10 tysięcy.

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
30 tysięcy, ciuchy mam.

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Bez ograniczeń.

- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Sportowo-turystyczne, turystyczne/adventure (?)

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Kawasaki Versys 650, Suzuki Vstorm 650, Yamaha Tracer 700, Yamaha MT 09 Tracer, Kawasaki Z1000SX

A więc poszukuję jakiegoś motocykla, który nadawałby się zarówno do codziennej jazdy po dużym mieście jak i na turystyczne wypady z pasażerką. Miałem Kawasaki ER6f - motocykl bardzo zgrabny i przyjemnie mi się nim jeździło, niestety do najwygodniejszych nie należał i trochę bolał mnie brak wyższej szyby. Z tych co wyżej wymieniłem chyba najbardziej przemawia do mnie Kawasaki Versys 650. Vstorm mi się nie podoba wizualnie, jednak słyszałem o nim wiele dobrego. O Tracerze 700 niewiele wiem, ale zdaje się byc podobny do tych dwóch, no i wykracza lekko ponad budżet, używek nie ma. Podobnie MT 09 Tracer. Kawasaki Z1000SX z tego co widzę jest podobny do ER6f jeśli chodzi o pozycję za kierownicą, jest też o wiele mocniejszy od wszystkich poprzednich, niemniej wpadł mi w oko. Wspomnę jeszcze że dobrze by było gdyby motocykl dało się zablokować na A2, gdyż w przciwnym razie musiałbym się wstrzymać do października i pełnego A, ale nie jest to konieczny wymóg. Możecie coś doradzić? Może pominąłem jakieś warte uwagi modele? Pozdrawiam!
aeswing
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17/9/2013, 00:26


Postprzez aeswing » 13/7/2016, 14:27

Nikt nie jest w stanie nic podpowiedzieć?
aeswing
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17/9/2013, 00:26


Postprzez GoRideYourself » 14/7/2016, 20:53

Co do stajni "3 kamertonów" :wink:

Ja właśnie wróciłem z tripa, gdzie błądziliśmy po wielu znanych przełęczach alpejskich i pojechałem tam swoim MT-07. I teraz zanim przejdę do motocykli, które podałeś. Mi swoją maszyną jazda po tych trasach sprawiła niesamowity fun, mimo, że pierwszego dnia musiałem przejechać na niej 900km. Także naprawdę, chyba nie zastanawiaj się czy są motocykle, którymi pojedziesz i w trasę i pokręcisz się na mieście :wink:
Tracer 700 będzie z pewnością znacznie bardziej wygodny w podróżowaniu (owiewki, kanapa, większy zbiornik). Na pewno zaoferuje bardziej wyrozumiałe spalanie niż Tracer 900 ale pytanie ile mocy potrzebujesz, żeby się uśmiechnąć :wink:

Jeżeli jednak po prostu bardziej lubisz Kawy - bo miałeś ER'a - to może to jedyne sensowne kryterium, które powinieneś zastosować? :wink:
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê