Zobacz wątek - Wygodne dla 2 osob uniwersalne moto na codzień
NAS Analytics TAG

Wygodne dla 2 osob uniwersalne moto na codzień

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Wygodne dla 2 osob uniwersalne moto na codzień

Postprzez kello » 1/7/2016, 09:21

Doświadczenie:
7kkm skuter Piaggio 50
6kkm Suzuki GS500F
2kkm Honda SilverWing 600
22kkm Suzuki GSX600F 1998

31lat, 73kg, 182cm

Cele jazdy:
Na codzień (i mam na myśli rzeczywiście codziennie)) do pracy (raczej mało korków) i pozałatwiać sprawy na mieście, w weekendy dla zabawy po winklach i w fajne miejsca po dziurawych drogach. Chciałbym więcej polatać z plecaczkiem i moto ma być dla niego wygodne, żeby miał na to większą chęć. W planach byłaby jakaś wakacyjna podróż około 1,5kkm w jedną stronę.

Jeżdzę około 10-15kkm na sezon.

Kasa: 13k, ciuchy mam, kasa na utrzymanie moto jest ale raczej chciałbym, żebym nie musiał co sezon zmieniać opon np.

Motocykle, które mi się podobają to turystyki i podróżne enduro. Podobają mi się też klasyczne naked'y ale brak owiewki niestety je dyskwalifikuje.

Motocykl musi:
- mieć wyprostowaną pozycję jeźdzca i stopień ugięcia nóg zbliżony do 90 stopni
- gwarantować wygodę dla plecaczka
- być zwinnym w mieście (nie jak skuter 50tka, ale jak moje dotychczasowe dość ciężkie moto wystarczy)
- dać radę zrobić trasę we dwoje z bagażami

Moto, które się podobają to:
- Africa Twin 750
- Honda Transalp 700 (wykracza ponad budżet)
- Triumph Tiger 955i/855i
- Yamaha MT-03
- Kawasaki Versys 650
Ewentualnie wielkie krowy ;):
- Varadero 1000
- Honda ST1100
- BMW 1100GS/RT

I proszę nie proponować V-stroma, bo i tak go nie kupię, nie chcę iść po najmniejszej linii oporu. ;)
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25


Postprzez Zimny72 » 1/7/2016, 09:58

Dodaj do listy: Suzuki V-Strom 650. EDIT: :D Nie zauważyłem ostatniego wpisu.
Versys 650 i MT03 moim zdaniem za male z plecaczkiem i bagażem, choć moto całkiem fajne.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła


Re: Wygodne dla 2 osob uniwersalne moto na codzień

Postprzez MisieqMP » 1/7/2016, 10:33

kello napisał(a):- Africa Twin 750
- Honda Transalp 700 (wykracza ponad budżet)
- Triumph Tiger 955i/855i
- Yamaha MT-03
- Kawasaki Versys 650
Ewentualnie wielkie krowy ;):
- Varadero 1000
- Honda ST1100
- BMW 1100GS/RT




1. TroszkÄ™ wiekowy ale bezawaryjny motor,
2. Niezniszczalny, ma szprychy (więc żadne szutry czy błotka nie będą problemem)
3. Nie znam
4. Nie znam
5. bije na łeb wszystkie V-stormy razem wzięte, do miasta ideał, lekki, wąski, ale koła odlewane więc zapomnij o terenie, natomiast na winkle fantastyczny.
6. Świetne moto na dalekie wyprawy, 1000km machniesz w jeden dzień i nawet nie poczujesz, ale paliwożerny (pierwsza wersja) Na winkle jedyny, mi w nim przeszkadzały za duże owiewki i kompletny brak wiatru.
7. Fajny motor bardzo elastyczny, bardzo pakowny, ale taki dość autostradowy.
8 to kupa, taki trochę modny (podobnie jak produkty appla) Żeby go kupić musisz doskonale wiedzieć jakie ma wady, niektórym nie przeszkadzają. Motor wygodny ekonomiczny.

Jak coÅ› to pytaj...
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa

Postprzez kello » 1/7/2016, 23:40

Moim podstawowym powodem zmiany motocykla jest chęć przewożenia częściej plecaczka oraz zwiększenie poziomu wygody własnej. Dlatego myślę, żeby pójść po całości i zakupić Varadero. Pytanie co w mieście, wagi się nie boję, raczej rozmiarów. Z drugiej strony Trójmiasto gdzie mieszkam nie jest tak zakorkowane jak Wrocław czy Wa-wa i nie trzeba się tak ostro przeciskać, by jechać szybko płynnie. Przemawia do mnie sprawdzona konstrukcja i większa szansa na naprawienie sprzęta gdzieś daleko niż w przypadku np. Tigera. Małym w tym całym praktycznym motocyklu szaleństwem jest V2, a to ważne, bo motocykle praktyczne, ale nudne do bólu długo u mnie nie postoją w garażu... (patrz Silver Wing).
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25

Postprzez grzec » 2/7/2016, 07:33

Brał bym właśnie Vstroma1000 a jak już wspomniałeś o st1100 to może fjr1300 ?
grzec
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 13/6/2015, 08:04

Postprzez kello » 2/7/2016, 18:42

Przysiadłem się dziś na kilka motocykli i mimo, że radzę sobie z 230kg motocyklem to duże Varadero to inna bajka... za słaby w uszach jestem żeby tym po mieście jeździć. Sprzęt jest cięzki i wysoki i jak przekroczy pewną granicę pochylenia to utrzymać się go nie da. Natomiast wsiadłem na Trampka 700, przejechałem się, wsadziłem plecaczka i to jest to! Do tego bulbot V2 powoduje uśmiech na twarzy. 60KM niby mało, ale momentu też 60 więc jestem dobrej myśli. Coś za coś. Zawsze Trampek gdzieś mi w głowie siedział więc tym razem to ja będę siedział na nim. :)
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25

Postprzez fincher » 4/7/2016, 13:02

Fzs 1000, ew fz1. Bandit 1250
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez MisieqMP » 5/7/2016, 10:26

kello napisał(a):Przysiadłem się dziś na kilka motocykli i mimo, że radzę sobie z 230kg motocyklem to duże Varadero to inna bajka... za słaby w uszach jestem żeby tym po mieście jeździć. Sprzęt jest cięzki i wysoki i jak przekroczy pewną granicę pochylenia to utrzymać się go nie da. Natomiast wsiadłem na Trampka 700, przejechałem się, wsadziłem plecaczka i to jest to! Do tego bulbot V2 powoduje uśmiech na twarzy. 60KM niby mało, ale momentu też 60 więc jestem dobrej myśli. Coś za coś. Zawsze Trampek gdzieś mi w głowie siedział więc tym razem to ja będę siedział na nim. :)


Varadero nie jest wysokie, sprawia tylko takie wrażenie, natomiast 60KM w trampku nie będzie mało, uwierz mi, ile masz tyle wykorzystujesz. Trampek pali o wiele mniej niż wiadro i jest bardziej wszechstronny.
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê