Zobacz wątek - Centralny podnóżek czy boczny - na którym stawiać codziennie
NAS Analytics TAG

Centralny podnóżek czy boczny - na którym stawiać codziennie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Parkując jednoślad zostawiam go na

podnóżku centralnym
4
33%
nóżce bocznej
5
42%
nóżce bocznej (nie mam podnóżka centralnego)
3
25%
 
Liczba głosów : 12

Centralny podnóżek czy boczny - na którym stawiać codziennie

Postprzez matandked » 27/6/2016, 09:57

Na której nóżce powinno się stawiać na co dzień jednoślad?

Nie wyobrażam sobie postawienia od razu po zatrzymaniu na podnóżku centralnym (jak? chyba trzeba najpierw zsiąść z pojazdu :shock: ).
Jednak, czy pozostawiając pojazd na parkingu/chodniku powinno się/lepiej korzystać z podnóżka centralnego?

Zawsze zostawiam pojazd na bocznej nóżce, bo boję się, że na centralnej będzie mniej stabilny/łatwiej spadnie, gdy ktoś go nawet lekko potrąci. Jednak jeśli się nie mylę, na bocznej nóżce bardziej niszczą się opony, chociażby ze względu na nierównomierne obciążenie.
matandked
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27/6/2016, 08:20


Postprzez Glenroy » 27/6/2016, 15:27

Parkingi, postoje, i wszystko w trakcie dnia na bocznej. Noc, zimowanie czy serwis, na centralkÄ™.

Ogólnie u mnie wygląda to tak, rano odkrywam moto, zdejmuje z centralki, przez cały dzień śmigam stawiając go na bocznej, wprowadzam moto do garażu, zmywam wszelakie zwłoki, które nagromadziły się na moto, stawiam na centralkę, przykrywam i idę spać ;).

Co do stabilności, i tu i tu stoi stabilnie, jakby miał tak łatwo spadać z centralki, to ryzykiem było by smarowanie, a nie daj Boże naciąganie łańcucha, a jest wręcz odwrotnie. Na mniej stabilnym podłożu na pewno dużo rozsądniejszą opcją jest postawienie moto na centralce. W pozostałych przypadkach nie ma to większego sensu.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Oastra » 27/6/2016, 17:17

Robie podobnie przy bandicie, na centralnej w garazu a gdziekolwiek poza garazem na bocznej. We wczesniejszej cbr-ce ktora miala tylko boczna podstawke od poniedzialku do piatku stala na takim podnosniku pod wachacz(nie wiem jak to sie dokladnie nazywa) a ze moglem jezdzic tylko w weekendy to stala te 2 dni na bocznej stopce nawet w garazu.
Oastra
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 28/2/2015, 19:55

Postprzez pwm » 8/9/2016, 20:06

Stawiałem na centralnej na noc,
pacze po garażu a wszyscy olewają centralne.
Stawiam od tego czasu na bocznej i zauważyłem jedno!
Motocykl tam samo jeździ :D
Avatar użytkownika
pwm
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2/8/2016, 17:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez traveler » 8/9/2016, 21:59

centralna glownie na noc, chyba ze dluzszy postoj na placu/w zakladzie to centralna
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê