Zobacz wątek - Dominator i wydech
NAS Analytics TAG

Dominator i wydech

Enduro, Cross
_________

Dominator i wydech

Postprzez Qcyq » 23/6/2016, 13:43

Witajcie witajcie, stwierdziłem że moja Honda jest zdcydowanie za cicha i gdy kręce manetą nie robi to na mnie żadnego wrażenia, a wręcz przeciwnie, bo słychać sam silnik praktycznie. Na niskich jeszcze coś tam sobie burka ale to nie to..

Czy jest możliwość przeróbki seryjnych wydechów tak aby były głosniejsze? Obecnie nie mam wolnych 2 tyś żeby wywalić na jakieś akrapy, ale nie mam też zielonego pojęcia czy to osiągalne w tym motocyklu?
Avatar użytkownika
Qcyq
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 29/6/2014, 14:54


Postprzez bobbers » 23/6/2016, 16:29

Wszystko się da ;) Najlepiej rozciąć wydech ,wyrzucić z niego wszystko ,z siatki takiej co jest w tłumikach..może nawet uda Ci się odzyskać zrobić taką jakby tuleje ,przyspawać w srodku do jednego z końców (zależy gdzie utniesz) a w koło tego napchać waty i wszystko z powrotem zespawać ;) Cięcie i spawanie mogło by odejść jakbyś miał nitowane wydechy. Sposób ten co podałem wyżej testowałem już na dwóch wydechach z tym że byly to 4-ki rzędówki w fzs 600 i zx6. Jak chcesz to mogę Ci podrzucić filmik jak mój fazior pracował ,z tym że ja jeszcze skróciłem swój wydech. Chodził na prawdę fajnie i co najważniejsze nie było podźwięku pustej puszki ;)
Drugim sposobem (jeśli się da w tym tłumiku) to wybicie przegrody. Jeśli zaglądniesz do środka i widzisz przegrodę ,możesz wziąć długie wiertło ponawiercać dookoła a później przecinakiem wybić tę przegrodę ,lecz pierwszy sposób powinien przynieść lepszy rezultat;)
bobbers
Świeżak
 
Posty: 247
Dołączył(a): 23/9/2014, 18:07


Postprzez Qcyq » 23/6/2016, 17:28

Szczerze trochę boję się go przeciąć w pól bo nigdy czegos takiego nie robiłem :D . On na końcu jest zakończony cięką rurką grubości mniej więcej kciuka. Dziś wkładałem tam długi srubokręt i najwyraźniej ta cienka rurka ciągnie się przez cały wydech. Podrzucę jeszcze fotki.

Słyszałem jeszcze sposób żeby nawiercić parę otworów na końcu tłumika i też jest jakiś efekt.
Avatar użytkownika
Qcyq
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 29/6/2014, 14:54

Postprzez henio12323 » 23/6/2016, 23:01

zadnych nawiercen nie rób.. aj ak chcesz to zmien forum na jakieś wieśtuningowe....

po 1 po co ci głosny wydech ? to bez sensu, jesteś głosniejszy - wiecej ludzi sie czepia że jeździsz po lesie i bedzie wieksza nagonka - po co ?

po 2 zmulony wydech dodaje kopa z dołu - wiec to co sie liczy w enduro.

po 3 - odmulony wydech szybciej zuzyje silnik

jak juz jakakolwiek chcesz robic ingerencje to rób ją z głową, zadnych wiercen dziur, czy wybebeszania do pustej puchy. pomysl od wrzuceniem wydechu z jakiejs crossówki / enduro - pewnie na wadze zbije sie troche i bedzie to jedyna korzyść
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: Włodawa / LBN

Postprzez Tomek00 » 24/6/2016, 10:50

Poszukaj na allegro używanych końcówek , są też aukcje z motocyklami na części , najlepiej zadzwonić się zapytać .
Avatar użytkownika
Tomek00
Bywalec
 
Posty: 522
Dołączył(a): 4/5/2008, 12:01
Lokalizacja: Łódz

Postprzez Qcyq » 24/6/2016, 13:43

Jeśli chodzi o dziury na końcu tłumika, tak mi się obiło o uszy i wolałem dopytać.

Używke już dawno bym wrzucił ale chodzi o to że dominator ma dwa wydechy
Obrazek

i chciałbym żeby tak zostało, podoba mi się to bardziej jak jedna rura. Dlatego też jest problem z wydechem od innego motocykla. No nic będę szukał jakiś dedykowanych ale tańszych.

Słyszałem też o firmie Husar bodajże, słyszał ktoś?

@edit
Po namyśle henio może masz faktycznie racje.. po co..
Avatar użytkownika
Qcyq
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 29/6/2014, 14:54



Powrót do Offroad



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości




na gr