Zobacz wątek - <i>[Honda NC750X]</i> Honda NC750X 2016 - ideał po liftingu
NAS Analytics TAG

[Honda NC750X] Honda NC750X 2016 - ideał po liftingu

Komentarze użytkowników
_________

[Honda NC750X] Honda NC750X 2016 - ideał po liftingu

Postprzez Åšcigacz » 23/6/2016, 08:41

Dyskusja na temat: Honda NC750X 2016 - ideał po liftingu
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Honda NC750X 2016 - ideał po liftingu
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 23/6/2016, 08:41

Prostota była dużym plusem NC i znajdowało to odzwierciedlenie w cenie. W sumie poza LED i regulacją amorów, reszta zmian to bajery i kosmetyka wygląda. Pytanie, czy tyle warto dopłacić? Nowa wersja jest o 3-4 tys. droższa od poprzedniej. Nie rozumiem też, dlaczego Honda nie przywróciła praktycznego hamulca nożnego zintegrowanego C-ABS, który był w pierwszych wersjach i był dobrym rozwiązaniem z punktu widzenia bezpieczeństwa. Zamiast tego zaaplikowano jakieś bajeranckie pierdoły w rodzaju zmiany koloru wyświetlacza. Co do pozostałych modeli zgadzam się odnośnie Integry, która z tak wywindowaną ceną przestaje być atrakcyjna, jeśli weźmie się pod uwagę kiepski schowek oraz łańcuch. Mnie akurat z tej całej serii najbardziej podoba się wersja S, ale przy renowacji 2016 została pokrzywdzona i nie otrzymała regulacji amorów czy ciut zwiększonego schowka, tylko LED i te mało użyteczne bajery, co zmieniają kolor i są kiepsko widoczne w słońcu. W każdym razie zastanawiam się, czy NC nie dochodzi już powoli do granicy swojej popularności i użyteczności i niebawem zacznie się pochylnia w dół. Niższa cena mogłaby z pewnością temu zaradzić.<br><hr>Kapral
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 25/6/2016, 05:56

Jeżdżę NC już 2 rok i... niestety ale te silniki to porażka. NIE polecam automatu - no chyba, że ktoś przesiadł się ze skutera i nie jest w stanie ogarnąć manuala. Na początku było ok, kultura pracy wzorowa, po przejechaniu 2tys km silnik zamienił się w ... malucha. dokładnie. "kultura" pracy silnika jak w PF126p. Motocykl jedzie do 120 km/h potem się już męczy. 6 bieg - wyraźnie odczuwalnie słaby. Praktycznie niezapinalny w tym motocyklu. Schowek w miejsce baku - fajna sprawa - jest gdzie wrzucić babetle podczas jazdy, mieści się integralny kask oraz parę gadżetów. LCD czytelny nawet w ostrym słońcu. szyba fabryczna do wymiany. pozycja za kierownicą - ok. Motocykl nie nadaje się do dalszych wypraw - chyba, że wymienimy kanapę, bo fabryczna.... Brakuje tylnego błotnika. Do ruchu miejskiego przydały by się kierunki w lusterkach i generalnie ciut większe lusterka. Lusterka akurat na wysokości lusterek aut dostawczych - uwaga w korkach. Słaba reakcja na otwarcie manetki gazu. Wiem, że to tylko 55 KM ale też 60 Nm! Dziwna praca sprzęgła w manualu. Motocykl miał już 3 akcje serwisowe.<br><hr>maciopa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2016, 00:57

Komentatorzy napisał(a):Jeżdżę NC już 2 rok i... niestety ale te silniki to porażka. NIE polecam automatu - no chyba, że ktoś przesiadł się ze skutera i nie jest w stanie ogarnąć manuala. Na początku było ok, kultura pracy wzorowa, po przejechaniu 2tys km silnik zamienił się w ... malucha. dokładnie. "kultura" pracy silnika jak w PF126p. Motocykl jedzie do 120 km/h potem się już męczy. 6 bieg - wyraźnie odczuwalnie słaby. Praktycznie niezapinalny w tym motocyklu. Schowek w miejsce baku - fajna sprawa - jest gdzie wrzucić babetle podczas jazdy, mieści się integralny kask oraz parę gadżetów. LCD czytelny nawet w ostrym słońcu. szyba fabryczna do wymiany. pozycja za kierownicą - ok. Motocykl nie nadaje się do dalszych wypraw - chyba, że wymienimy kanapę, bo fabryczna.... Brakuje tylnego błotnika. Do ruchu miejskiego przydały by się kierunki w lusterkach i generalnie ciut większe lusterka. Lusterka akurat na wysokości lusterek aut dostawczych - uwaga w korkach. Słaba reakcja na otwarcie manetki gazu. Wiem, że to tylko 55 KM ale też 60 Nm! Dziwna praca sprzęgła w manualu. Motocykl miał już 3 akcje serwisowe.<br><hr>maciopa<br>
hmm bardzo ciekawe Nie polecasz automatu-ja tez jezdze 2 lata nc 750 i automat działa wyśmienicie..6tka to nadbieg... hehe rozbawiasz mnie pieprzeniem bzdur-słaba reakcja na otwarcie zakup sobie h2r w wersji torowej to bedziesz mial mocna reakcje :P
Generalnie ten silnik jest ok,ale przy prędkościach powyżej 120 130 jest slaby.
<br><hr>egoniusz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2016, 05:33

Komentatorzy napisał(a):Jeżdżę NC już 2 rok i... niestety ale te silniki to porażka. NIE polecam automatu - no chyba, że ktoś przesiadł się ze skutera i nie jest w stanie ogarnąć manuala. Na początku było ok, kultura pracy wzorowa, po przejechaniu 2tys km silnik zamienił się w ... malucha. dokładnie. "kultura" pracy silnika jak w PF126p. Motocykl jedzie do 120 km/h potem się już męczy. 6 bieg - wyraźnie odczuwalnie słaby. Praktycznie niezapinalny w tym motocyklu. Schowek w miejsce baku - fajna sprawa - jest gdzie wrzucić babetle podczas jazdy, mieści się integralny kask oraz parę gadżetów. LCD czytelny nawet w ostrym słońcu. szyba fabryczna do wymiany. pozycja za kierownicą - ok. Motocykl nie nadaje się do dalszych wypraw - chyba, że wymienimy kanapę, bo fabryczna.... Brakuje tylnego błotnika. Do ruchu miejskiego przydały by się kierunki w lusterkach i generalnie ciut większe lusterka. Lusterka akurat na wysokości lusterek aut dostawczych - uwaga w korkach. Słaba reakcja na otwarcie manetki gazu. Wiem, że to tylko 55 KM ale też 60 Nm! Dziwna praca sprzęgła w manualu. Motocykl miał już 3 akcje serwisowe.<br><hr>maciopa<br>
Miałem okazję przejechać się tym motocyklem i ... motocykl do spokojnej jazdy max moc ok. 6 tyś obr jak w samochodach, "ciągnie" od spodu (nisko max moment obr). Ogólnie jednak dynamika tego motocykla jest bardzo słaba. Ciągły niedostatek mocy - w trasie ten motocykl się męczy. Zgadzam się że powyżej 120 km/h już praktycznie nie jedzie. Max 160 km/h i to w męczarniach i w bliżej nieokreślonym czasie. Przyspieszenie do 100 km/h - ok. 6 s. Generalnie nie polecam - motocykl jak na tą pojemność i cenę bardzo słaby. Jak dla mnie to dobra alternatywa dla maxi skutera i nic więcej.<br><hr>olos
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2016, 18:55

Komentatorzy napisał(a):Jeżdżę NC już 2 rok i... niestety ale te silniki to porażka. NIE polecam automatu - no chyba, że ktoś przesiadł się ze skutera i nie jest w stanie ogarnąć manuala. Na początku było ok, kultura pracy wzorowa, po przejechaniu 2tys km silnik zamienił się w ... malucha. dokładnie. "kultura" pracy silnika jak w PF126p. Motocykl jedzie do 120 km/h potem się już męczy. 6 bieg - wyraźnie odczuwalnie słaby. Praktycznie niezapinalny w tym motocyklu. Schowek w miejsce baku - fajna sprawa - jest gdzie wrzucić babetle podczas jazdy, mieści się integralny kask oraz parę gadżetów. LCD czytelny nawet w ostrym słońcu. szyba fabryczna do wymiany. pozycja za kierownicą - ok. Motocykl nie nadaje się do dalszych wypraw - chyba, że wymienimy kanapę, bo fabryczna.... Brakuje tylnego błotnika. Do ruchu miejskiego przydały by się kierunki w lusterkach i generalnie ciut większe lusterka. Lusterka akurat na wysokości lusterek aut dostawczych - uwaga w korkach. Słaba reakcja na otwarcie manetki gazu. Wiem, że to tylko 55 KM ale też 60 Nm! Dziwna praca sprzęgła w manualu. Motocykl miał już 3 akcje serwisowe.<br><hr>maciopa<br>
Komentatorzy napisał(a):Miałem okazję przejechać się tym motocyklem i ... motocykl do spokojnej jazdy max moc ok. 6 tyś obr jak w samochodach, "ciągnie" od spodu (nisko max moment obr). Ogólnie jednak dynamika tego motocykla jest bardzo słaba. Ciągły niedostatek mocy - w trasie ten motocykl się męczy. Zgadzam się że powyżej 120 km/h już praktycznie nie jedzie. Max 160 km/h i to w męczarniach i w bliżej nieokreślonym czasie. Przyspieszenie do 100 km/h - ok. 6 s. Generalnie nie polecam - motocykl jak na tą pojemność i cenę bardzo słaby. Jak dla mnie to dobra alternatywa dla maxi skutera i nic więcej.<br><hr>olos<br>
Są filmiki z NC750, gdzie osiąga ona licznikowe 192 km/h (gps-owe ok. 175 km/h), choć oczywiście w dobrych warunkach. Dynamika jest pojęciem względnym - zależy, do czego się porówna. W DCT to 5 sek do 100-tki i wszystkie puszki w tyle. Będąc przyzwyczajonym do osobówki i 125 cm3, ten sprzęt wydawał się jak rakieta. Jak ktoś przyzwyczai się do szybkiej 600-ty czy litra, to będzie mu za słabo. Ale ogólnie nie jest aż tak tragicznie, choć mogłoby być lepiej. Autka idzie sprawnie wyprzedzać. Słyszałem o projekcie NC750 z kompresorem w miejscu schowku na bak. Jakby dało to z 80-90 KM, to byłoby już coś. Ale wtedy utrata praktyczności. Często jest coś za coś - mniej mocy za niskie spalanie. Ja wolę niższe spalanie, bo mam węża w kieszeni. :-P A przy gęsto rozstawionych fotoradarach, monitoringach i wysokich mandatach oraz sankcjach zakup szybkich sprzętów traci dla mnie sens, chyba że zapieprzać będę na torze.<br><hr>Vramin
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 26/6/2016, 20:33

Komentatorzy napisał(a):Jeżdżę NC już 2 rok i... niestety ale te silniki to porażka. NIE polecam automatu - no chyba, że ktoś przesiadł się ze skutera i nie jest w stanie ogarnąć manuala. Na początku było ok, kultura pracy wzorowa, po przejechaniu 2tys km silnik zamienił się w ... malucha. dokładnie. "kultura" pracy silnika jak w PF126p. Motocykl jedzie do 120 km/h potem się już męczy. 6 bieg - wyraźnie odczuwalnie słaby. Praktycznie niezapinalny w tym motocyklu. Schowek w miejsce baku - fajna sprawa - jest gdzie wrzucić babetle podczas jazdy, mieści się integralny kask oraz parę gadżetów. LCD czytelny nawet w ostrym słońcu. szyba fabryczna do wymiany. pozycja za kierownicą - ok. Motocykl nie nadaje się do dalszych wypraw - chyba, że wymienimy kanapę, bo fabryczna.... Brakuje tylnego błotnika. Do ruchu miejskiego przydały by się kierunki w lusterkach i generalnie ciut większe lusterka. Lusterka akurat na wysokości lusterek aut dostawczych - uwaga w korkach. Słaba reakcja na otwarcie manetki gazu. Wiem, że to tylko 55 KM ale też 60 Nm! Dziwna praca sprzęgła w manualu. Motocykl miał już 3 akcje serwisowe.<br><hr>maciopa<br>
Komentatorzy napisał(a):Miałem okazję przejechać się tym motocyklem i ... motocykl do spokojnej jazdy max moc ok. 6 tyś obr jak w samochodach, "ciągnie" od spodu (nisko max moment obr). Ogólnie jednak dynamika tego motocykla jest bardzo słaba. Ciągły niedostatek mocy - w trasie ten motocykl się męczy. Zgadzam się że powyżej 120 km/h już praktycznie nie jedzie. Max 160 km/h i to w męczarniach i w bliżej nieokreślonym czasie. Przyspieszenie do 100 km/h - ok. 6 s. Generalnie nie polecam - motocykl jak na tą pojemność i cenę bardzo słaby. Jak dla mnie to dobra alternatywa dla maxi skutera i nic więcej.<br><hr>olos<br>
Komentatorzy napisał(a):Są filmiki z NC750, gdzie osiąga ona licznikowe 192 km/h (gps-owe ok. 175 km/h), choć oczywiście w dobrych warunkach. Dynamika jest pojęciem względnym - zależy, do czego się porówna. W DCT to 5 sek do 100-tki i wszystkie puszki w tyle. Będąc przyzwyczajonym do osobówki i 125 cm3, ten sprzęt wydawał się jak rakieta. Jak ktoś przyzwyczai się do szybkiej 600-ty czy litra, to będzie mu za słabo. Ale ogólnie nie jest aż tak tragicznie, choć mogłoby być lepiej. Autka idzie sprawnie wyprzedzać. Słyszałem o projekcie NC750 z kompresorem w miejscu schowku na bak. Jakby dało to z 80-90 KM, to byłoby już coś. Ale wtedy utrata praktyczności. Często jest coś za coś - mniej mocy za niskie spalanie. Ja wolę niższe spalanie, bo mam węża w kieszeni. :-P A przy gęsto rozstawionych fotoradarach, monitoringach i wysokich mandatach oraz sankcjach zakup szybkich sprzętów traci dla mnie sens, chyba że zapieprzać będę na torze.<br><hr>Vramin<br>
Nic dodać nic ując,zgadzam sie w 100%<br><hr>egoniusz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 27/6/2016, 21:44

Komentatorzy napisał(a):Jeżdżę NC już 2 rok i... niestety ale te silniki to porażka. NIE polecam automatu - no chyba, że ktoś przesiadł się ze skutera i nie jest w stanie ogarnąć manuala. Na początku było ok, kultura pracy wzorowa, po przejechaniu 2tys km silnik zamienił się w ... malucha. dokładnie. "kultura" pracy silnika jak w PF126p. Motocykl jedzie do 120 km/h potem się już męczy. 6 bieg - wyraźnie odczuwalnie słaby. Praktycznie niezapinalny w tym motocyklu. Schowek w miejsce baku - fajna sprawa - jest gdzie wrzucić babetle podczas jazdy, mieści się integralny kask oraz parę gadżetów. LCD czytelny nawet w ostrym słońcu. szyba fabryczna do wymiany. pozycja za kierownicą - ok. Motocykl nie nadaje się do dalszych wypraw - chyba, że wymienimy kanapę, bo fabryczna.... Brakuje tylnego błotnika. Do ruchu miejskiego przydały by się kierunki w lusterkach i generalnie ciut większe lusterka. Lusterka akurat na wysokości lusterek aut dostawczych - uwaga w korkach. Słaba reakcja na otwarcie manetki gazu. Wiem, że to tylko 55 KM ale też 60 Nm! Dziwna praca sprzęgła w manualu. Motocykl miał już 3 akcje serwisowe.<br><hr>maciopa<br>
Jedna akcja i dość banalna...<br><hr>.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/6/2016, 07:41

Ani to ladne, ani wygodne, ani szybkie... motocykl raczej do miasta czy na krotki wypad za miasto i to dla poczatkujacego motocyklisty. Jak tak na niego patrze, to widze Rometa ADV. Poza tym, to nie YAMAHA czy KTM... nuuuuudaaaaaa.<br><hr>FJ600
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/7/2016, 16:42

Nie zapomnijmy o Yamaha Tracer 700 ktróra jest w tej samej cenie a na którą bym się prędzej zdecydował.<br><hr>nikt
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/7/2016, 16:42

Nie zapomnijmy o Yamaha Tracer 700 ktróra jest w tej samej cenie a na którą bym się prędzej zdecydował.<br><hr>nikt
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 4/7/2016, 16:42

Nie zapomnijmy o Yamaha Tracer 700 ktróra jest w tej samej cenie a na którą bym się prędzej zdecydował.<br><hr>nikt
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê