Zobacz wątek - Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu
NAS Analytics TAG

Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu

Postprzez Fejton » 8/6/2016, 08:11

Witam wszystkich!

Jestem tutaj nowy, co prawda czytałem wiele wątków ale nie miałem okazji się udzielić. Prawo jazdy kat. A zrobiłem jakieś 6 lat temu. Moje doświadczenie jest bardzo znikome - za małolata jeździło się na komarze (2 albo 3 biegi w manetce). Jeździło to w zasadzie za mocne słowo - więcej czasu czyściło się zalane świece i inne tego typu mini awarie. ;)

Do rzeczy, po zrobieniu kursu na 250cc Yamahy, kilka razy pożyczałem Horneta 600cc z 2000r. Bardzo mi sie podoba ten motocykl, niestety miałem wrażenie że to Honda wyprowadza mnie na spacer, a nie odwrotnie. Za mało doświadczenia...

Szukam jakiegoś motocykla na początek. Budżet to około 8-9 tysięcy. Najlepiej oczywiście mniej, bo nie mam też żadnego wyposażenia typu kask, rękawice itp. Mam prawie 30 lat, 184cm wzrostu i 93kg żywej wagi.

Najbardziej wizualnie podoba mi się Kawasaki ER-6N ale niestety on wykracza poza moje możliwości finansowe - dlatego pytanie, czy polecicie coś w podobnym stylu w moim budżecie ? Dodam, że nie interesują mnie super sportowe maszyny powyżej 100 koni. Motocykl chcę wykorzystywać typowo rekreacyjnie, w celu odprężenia, zrelaksowania, nie bicia rekordó prędkości i "pokazówek" na światłach, choć zależy mi na stosunkowo nowoczesnym wyglądzie. Po prostu wyłaczyć telefon i przejechać się tak 50-100km na maszynie, która mi się podoba. Możecie mi coś podpowiedzieć ?

Z góry dziękuję!
Fejton
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/6/2016, 16:28


Postprzez stolaris » 9/6/2016, 22:59

suzuki gs500 ;) marka, bezawaryjność, przyjazność użytkownikowi, ponadczasowy klasyczny naked-tani i dobry
Avatar użytkownika
stolaris
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 9/8/2013, 10:35
Lokalizacja: ŁwC


Postprzez Marsjanin » 9/6/2016, 23:05

Bandit, ZR7, SV650, czy coś klasy 500cc. Ile masz kasy do przeznaczenia? Jak z ciuszkami?
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Fejton » 10/6/2016, 07:29

stolaris: dzięki za propozycję, jest to opcja zdroworozsądkowa, ale niestety, totalnie mi sie on nie podobna, wygląda już leciwie, a z doświadczenia wiem, że nie kupuję się sprzętu który Ci się nie podoba. "Jeżeli po zaparkowaniu samochodu nie obracasz się za siębie, by na niego spojrzeć - to nie jest auto dla Ciebie..."


Marsjanin: dzięki! Wszystko zawarłem w swoim pierwszym poście. Na motocykl chciałbym przeznaczyć 8-9 tyś, ubrań nie mam wcale.. Co do SV650 boję się, że to, podobnie jak Hornet, zbyt zrywny sprzęt dla mnie. Bandit mi się podoba, ale to chyba też ten sam przedział.
Fejton
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/6/2016, 16:28

Postprzez Devil 125 » 10/6/2016, 17:48

FZS600 :)
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez stolaris » 10/6/2016, 19:07

bandita sam jeszcze ujeżdżam i powiem tyle że jak opanujesz jego masę (gabaryty masz w sam raz) to jest łagodny jak baranek z racji dużej masy do przekroczenia 5000 rpm potem jest dość zrywny do 7000 a potem... no na początku się tego zakresu nie zwiedza ;) nie ma co porównywać do horneta bo ma około 20 kucy mniej, jest cięższy i ma inną charakterystykę silnika :) robiłem przeskok z 50 ccm na niego i jakoś nie odczułem przerażenia, pojeździsz miesiąc/dwa/trzy i zaczniesz go ogarniać dość dobrze bo jest mimo wszystko bardzo przyjazny i na tyle elastyczny że wysokich obrotów nie potrzeba do jazdy na początku :)
Avatar użytkownika
stolaris
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 9/8/2013, 10:35
Lokalizacja: ŁwC

Postprzez Fejton » 11/6/2016, 16:36

Dzięki za podpowiedź. Najgorsze jest to, że wczoraj widziałem Junaka na parkingu. Jako, że totalnie nie znam się na motocyklach nie domyśliłem się, w jaki silnik jest wyposażony. Wyglądał pięknie, solidnie, nowocześnie - idealnie w mój gust. Sprawdziłem później na internecie i okazało się, że jest to Junak 125RS...

7tys za nówkę sztukę. Tylko ta 125... Rozpędzi mnie do 90km/h i... koniec. Do nauki może i dobry ale obawiam się, że szybko znudzą mi się takie osiągi, dodatkowo patrząc na moje 93kg raczej mnie nie porwie... Te nowe Junaki są świetne wizualnie a nie ukrywam, że jednak to jest dla mnie sprawą priorytetową. Motocykl/motorynka musi się podobąc.

Przeglądając ofertę Junaka zainteresował mnie też model M20. Mam tylko obiekcje co do serwisowania takiego sprzętu. Czy nie będzie to problem itp

Co sądzicie o takim wyjściu ?
Fejton
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/6/2016, 16:28

Postprzez stolaris » 12/6/2016, 10:47

japońskie - mało się psują względnie ni najtańsze części
chińskie - troche się psują ale nie jest najgorzej, części w cenie ryżu
ale wydaje mi się że do gabarytów i celów lepiej sprawdziłby się większy sprzęt ;) junaki są dobre jako pierwsze moto na jakiś rok dwa jak się chce nówkę
ale jeśli masz mieć spokój to jednak japonia :) próbowałem przekonać kiedyś ludzi na forum że junaki nie są takie najgorsze ale jednak racja jest tutaj że to loteria, mój jeździ już u innego właściciela i lata dalej a komuś wyjedzie z salonu i je**ie za 5 kilometrów
(mają ogólnie jeszcze mniej mocy w stosunku do japan made przy podobnych pojemnościach i troche plastiki kłują w oczy w sensie jakości)
Avatar użytkownika
stolaris
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 9/8/2013, 10:35
Lokalizacja: ŁwC

Postprzez Fejton » 12/6/2016, 20:57

Jednak nie było tematu - przejechałem się dzisiaj kawałeczek na Yamaha XJ600N z 92r. Słabszy moto to jednak nie na moje gabaryty. Ten jakoś mnie nie porywał do 5 tys obrotów, nie wyobrażam sobie w takim razie jazdy na 125cc... Człowiek jednak kupuje oczami.
Fejton
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7/6/2016, 16:28

Postprzez Marsjanin » 12/6/2016, 22:54

XJ600 niestety, ale w ogóle nie jedzie... Weź Bandita, jeżeli masz możliwość. Stylistycznie podobne moto, a zdecydowanie lepiej jeździ, chociaż też jest "wolnym", ale za to wygodnym klockiem.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez stolaris » 15/6/2016, 14:14

mój "wolny klocek" wczoraj był przeciągnięty pod czerwone pole od 1 do 4 biegu na pełnej ****** i powiem tak: nie słuchaj głupot że bandit nie idzie ;) na pierwsze moto idzie czasem aż za bardzo
Avatar użytkownika
stolaris
Świeżak
 
Posty: 65
Dołączył(a): 9/8/2013, 10:35
Lokalizacja: ŁwC

Postprzez andy7 » 15/6/2016, 14:42

Marsjanin napisał(a):XJ600 niestety, ale w ogóle nie jedzie... .


Hayabusa tez nie jedzie i trzeba sie nogam odpychac
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Zimny72 » 15/6/2016, 15:24

Na początek optymalne są moc do max 70kM i ciężar tak do max 200kg.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez Croowab » 15/6/2016, 16:23

Marsjanin napisał(a):XJ600 niestety, ale w ogóle nie jedzie...

tak, Hayka powinna już jechać
H2R chyba tez
ale z takich dla poczatkujacych to jakies ducati 1299 albo oklepane R1 :)
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez andy7 » 15/6/2016, 17:29

Croowab napisał(a):
Marsjanin napisał(a):XJ600 niestety, ale w ogóle nie jedzie...

tak, Hayka powinna już jechać
H2R chyba tez
ale z takich dla poczatkujacych to jakies ducati 1299 albo oklepane R1 :)


No moze ewentualnie Jakis Duke 1290 :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Zimny72 » 15/6/2016, 18:45

Zaryzykowałbym twierdzenie, że dopiero Hoss Boss "jedzie". ;)
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Re: Pomoc w wyborze pierwszego sprzętu

Postprzez Glenroy » 15/6/2016, 19:07

Fejton napisał(a):Najbardziej wizualnie podoba mi się Kawasaki ER-6N ale niestety on wykracza poza moje możliwości finansowe - dlatego pytanie, czy polecicie coś w podobnym stylu w moim budżecie ? Dodam, że nie interesują mnie super sportowe maszyny powyżej 100 koni. Motocykl chcę wykorzystywać typowo rekreacyjnie, w celu odprężenia, zrelaksowania, nie bicia rekordó prędkości i "pokazówek" na światłach, choć zależy mi na stosunkowo nowoczesnym wyglądzie. Po prostu wyłaczyć telefon i przejechać się tak 50-100km na maszynie, która mi się podoba. Możecie mi coś podpowiedzieć ?


Na Twoim miejscu poszukał bym Suzuki GSF600 Bandit, w sumie w tych pieniądzach może uda Ci się trafić na Hondę CBF600, bardzo fajnym i niedocenianym sprzętem jest Honda CB Sevenfifty, podobnie Suzuki GSX 750 Inazuma, do normalnej jazdy, bez szaleństw Yamaha XJ600 też jest przyjemnym sprzętem. Argumenty, że nie jedzie są moim zdaniem nie trafione, bo i tak zbiera się lepiej niż 80% samochodów i prawda jest taka, że jeżdżąc po drogach cywilnych w sposób społecznie akceptowalny więcej mocy i tak nie potrzeba, bo nie ma gdzie i jak tego bezpiecznie wykorzystać ;).

PS. Jeżeli chodzi o jazdę rekreacyjną i relaks na moto, dla mnie nie ma nic lepszego niż potężne nakedy typu CB 1300 czy XJR 1300, albo ich mniejsi bracia typu właśnie Sevenfifty, Inazumy czy bardziej popularnego Bandita :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Croowab » 15/6/2016, 20:52

Glenroy czy Ty oby nie przesadzasz??
Muscle bike do jazdy rekreacyjnej dla początkujacego??
Ale co tam, można... ;)
Trzeba tylko uważać aby łap nie urwało;)
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez riderZ056 » 15/6/2016, 21:05

Zimny72 napisał(a):Zaryzykowałbym twierdzenie, że dopiero Hoss Boss "jedzie". ;)


Ale mówimy oczywiście o tym 8.2 litra, a nie o tych skuterach z silnikiem 5.7.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło

Postprzez Glenroy » 16/6/2016, 15:07

Croowab napisał(a):Glenroy czy Ty oby nie przesadzasz??
Muscle bike do jazdy rekreacyjnej dla początkujacego??
Ale co tam, można... ;)
Trzeba tylko uważać aby łap nie urwało;)


Pierwsza część mojej wypowiedzi dotyczy tego, na co bym kolegę ewentualnie wsadził, druga część o CB i XJR tyczy się tego, co mi osobiście się niesamowicie podoba i do czego z kolegi predyspozycjami bym dążył w przyszłości, nigdzie nie polecam musce bike na początek, w takim wypadku już lepiej od tej R1 zacząć. No, chyba, że twierdzisz, że Inazuma, SevenFifty czy Bandit, to motocykle nie do ogarnięcia ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na gr