Zobacz wątek - Stłuczka
NAS Analytics TAG

Stłuczka

Przepisy, prawo
_________

Stłuczka

Postprzez panzervi » 13/6/2016, 10:47

Witam,
Jestem motorowerzystom, i miałem stłuczkę z samochodem. Dokładnie to stało się to na światłach, po prostu stałem za samochodem który cofając nie zauważył mnie i skasował mi cały przód (widełki wyglądają jak bumerangi). Szczęśliwie mi nic się niestało, a koleś był w porządku, skserowaliśmy jego dokumenty i spisaliśmy oświadczenie o jego winie. Postanowił, że za szkodę zapłaci jego ubezpieczyciel (Ergo Hestia).
Jest to moje pierwsze zdarzenie drogowe w życiu i z tond moje pytania: czy ktoś może miał doświadczenia z tym ubezpieczycielem, jeśli tak to co o nim sądzi? I czy szkody w moim motorku zostaną w całości pokryte, czy może jednak poniosę jakieś koszty? Czy ktoś doświadczył podobnej sytuacji?
panzervi
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24/9/2015, 18:51


Postprzez andy7 » 13/6/2016, 13:22

W tym przypadku to niegra roli co ktos sadzi o tym czy o innem ubezpieczycielu.

Zadzwon do jego ubezpieczyciela lub napisz pismo.

Musza przyslac Ci formularze do wypelnienia ktore musisz wypelnic i im odeslac. jezeli Cie na to stac, to oddaj odrazu motorower do naprawy rachunek przedstawiasz ubezpieczycielowi, ten przelewa kase na wskazane Konto.

Haczyk

Jezeli ubezpieczenie przysle Ci rzeczoznawce ktory pracuje dla nich ( a Taki przyjdzie ) to zanizy Ci wysokosc szkody i w takim ukladzie bedziesz stratny.

Oczywiscie mozesz oddac sprawe do sadu ( i wygrasz ) ale to trwa.

Nie napisales, czy chcesz od ubezpieczyciela kase i naprawiasz we wlasnym zakresie. Mozesz tez zazadac bezgotowkowo, oddajesz do naprawy i nic Cie nie interesuje.



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez madcap » 15/6/2016, 13:54

Zgłaszasz sprawę do Hestii i czekasz aż pojawi się ich rzeczoznawca.
Po kilku dniach otrzymasz wstępną decyzję. Wtedy się odezwij.
Póki nie masz wstępnej decyzji nic nie rób. I nie ma znaczenia w jaki sposób będziesz chciał to naprawić. Póki nie masz decyzji - nic nie rób.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez panzervi » 15/6/2016, 16:43

Dziękuję za pomocne rady i podpowiedzi :)
panzervi
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 24/9/2015, 18:51

Postprzez admi2 » 25/6/2016, 21:30

Odnośnie ubezpieczenia domu, to Hestia u mnie zadziałała ok. Jakiś głupek wybił mi szybę. Po 4 dniach od zdarzenia kasa była już na koncie.
admi2
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/6/2016, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez traveler » 26/6/2016, 06:54

@panzervi jak przebiega sprawa? tak z ciekawości pytam ;)
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê