Zobacz wątek - Zakup nowej Yamahy ze starego rocznika
NAS Analytics TAG

Zakup nowej Yamahy ze starego rocznika

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Zakup nowej Yamahy ze starego rocznika

Postprzez moskil » 13/6/2016, 13:00

Witam.
Zdecydowalem sie na zakup nowego motocykla, niestety nieco zdziwil mnie fakt ze w autoryzowanym salonie Yamaha sprzedawca poinformowal mnie ze pomimo ze kupuje nowy motocykl to bedzie on mial rocznik produkcji 2015 i taki zapis bedzie w dokumentach. Sprzedawca powiedzial mi ze tak sie dzieje dlatego ze yamaha ustawia linie produkcyjna na dany model wiec przez okreslony czas dany motocykl nie jest w ogole produkowany. Oczywiscie cena bez jakiegokolwiek upustu, dokladnie taka sama jak na stronie glownej yamaha.

Czy to normalne ze sprzedawca oferuje mi model 2015 jako nowy? Czy to jakas sciema zeby wepchnąć mi motocykl, ktory maja od dawna w magazynie?
moskil
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/6/2016, 12:58


Postprzez A7 x » 13/6/2016, 13:21

Nie było możliwości w ogóle negocjacji ceny ?
Nawet w jakiś akcesoriach, albo usługach ?

Trochę to dziwne...

Może warto byłoby przy takim zakupie rozejrzeć się za ofertą u innego dealera, żeby mieć jakieś rozeznanie ?
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW


Postprzez riderZ056 » 13/6/2016, 13:27

Jakkolwiek dziwnie to zabrzmi: zmień dealera.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło

Postprzez moskil » 13/6/2016, 14:04

Tak naprawdę sprzedawca nic nie wpominał o roczniku motocykla, dopiero kiedy wprost oznajmiłem ze "oczywiscie mowimy o pojezdzie z 2016" wtedy zaczął snuc wywody dlaczego to motocykl z 2015 i dlaczego to calkowicie normalne.

Bylem lekko zaskoczony i nie pomyslalem zeby zapytac o znizke. Napewno moto z 2015 w cenie nówki nie kupie, szczegolnie ze mamy juz polowe roku, a jest duza szansa ze go sprzedam po sezonie lub dwóch. Wiec na roczniku strace zbyt duzo.

Wszystko działo sie w salonie w katowicach.
moskil
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/6/2016, 12:58

Postprzez Kamool » 13/6/2016, 14:05

Przy kupnie nowego pojazdu, nie ważne czy motocykla czy samochodu, warto rozejrzeć się po kilku salonach tej samej marki :)
Kamool
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 1/5/2013, 11:35

Postprzez Movi » 14/6/2016, 13:31

To w zupełności normalne, w salonach zdarzają się motocykle wyprodukowane nawet np: w 2012 czy w 2013 roku, także sprzęty z 2015 są rozstawione po salonach i to normalne.

Zwróć też uwagę że większość motocykli Yamahy składanych jest nadal W Japonii i np. na początku roku nie ma opcji kupienia sprzętu wyprodukowanego w 2016, bo ze 3 miesiące to one płyną do Europy :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez A7 x » 14/6/2016, 16:57

Normalne może i jest, że są sprzęty z ubiegłych lat, ale zakichanym obowiązkiem sprzedawcy jest o tym fakcie poinformować Klienta, poza tym mamy połowę roku, nie początek.
Już nawet nie chodzi o to, czy widzę coś złego w motocyklu z 2015, ale sam fakt, że przemilczał pewne kwestie i próbował z Klienta zrobić debila.
Do salonu idzie się, żeby dostać dokładnie taki produkt, jakiego oczekujemy- pachnący fabryką, funkiel nówka w kolorze, który się nam podoba i tutaj nie ma jakiś kompromisów, jak przy zakupie używki, gdzie musimy iść na szereg ustępstw.
Klient ma taki, a nie inny kaprys, chce rocznik 2016- płaci i wymaga.

W zasadzie patrząc na to, jakie numery nieraz odstawiają w salonach, to jeszcze jest "drobne" przewinienie... :roll:
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr