Zobacz wątek - Kawasaki er6n, Yamaha MT-07, Honda NC 750s
NAS Analytics TAG

Kawasaki er6n, Yamaha MT-07, Honda NC 750s

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Kawasaki er6n, Yamaha MT-07, Honda NC 750s

Postprzez maciasmacias » 16/5/2016, 00:32

W sobotę pojeździłem po kilku salonach motocyklowych i zastanawiam się nad kupnem jednego z tych 3 motocykli. Będzie to moje pierwsze poważniejsze moto, wcześniej przez 2 sezony jeździłem na Suzuki 125. Od razu dodam, że chcę kupić nowe moto, więc prośba o nie doradzanie kupna motorów używanych :)

Chciałbym poznać wasze opinie nt. tych motocykli i oczywiście standardowe pytanie "co wybrać" :)

Kawasaki er6n

W Kawasaki podoba mi się jakość materiałów, z których wykonany jest motocykl (mimo, że wiele elementów to plastiki to są one dobrej jakości). Siedzenie jest w mojej ocenie najwygodniejsze z wszystkich motocykli, które wymieniłem. Wygląd to kwestia gustu, ale ten motocykl najbardziej mniej ujął swoim designem i malowaniem.

Z rzeczy, które mnie zastanawiają to czy ten motocykl konstrukcyjnie podąża za duchem czasu i czy nie jest to przestarzałą konstrukcja ponieważ seria er6n nie jest serią nową tylko ma już kilka dobrych lat z tego co czytałem.

Yamaha MT-07

Motocykl ten wydaje mi się bardzo mały co jest wg. mnie minusem. Też macie wrażenie, że gabarytowo ten motocykl jest zbyt mały jak na pojemność 650? Plastiki w tym motocyklu są w mojej ocenie też słabej jakości.

Plusem jest na pewno masa tego motocykla i użyte technologie oraz właściwości jezdne - czytałem w kilku testach, że ten motocykl bardzo dobrze się prowadzi. Pytanie tylko, czy naprawdę tak jest czy te artykuły są artykułami lekko sponsorowanymi przez marketing Yamahy :)

Honda NC 750s

Motocykl z gatunku "rozsądny wybór". Bardzo praktyczny schowek, skrzynia DCT, fajny gabarytowo. No i przede wszystkim Honda :) Przeraża mnie tylko ilość plastików w tym motocyklu i to plastików niskiej jakości. Sam wygląd motocykla też taki bez charakteru.

Czy macie jakieś doświadczenia z tymi motocyklami i który z nich byście doradzali wybrać. Ja mam swój typ, ale chciałbym usłyszeć waszą opinię.
maciasmacias
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10/5/2016, 23:23


Postprzez grzec » 16/5/2016, 06:25

brał bym mt07 albo jak chcesz honde to może cb500
grzec
Świeżak
 
Posty: 122
Dołączył(a): 13/6/2015, 08:04


Postprzez Casyn » 16/5/2016, 16:10

Ja bym się bardziej zastanawiał nad NC750X tez w dct bo golas jest fajny ale lepiej sie jeździ na dużych motocyklach (wysokich) ale jak chcesz golasa to jeszcze jest fajna aprilia mana 850 tez dct
Casyn
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10/8/2015, 22:42

Postprzez maciasmacias » 16/5/2016, 17:45

Honda NC750 w wersji X jest spoko, tylko ta cena... 36 000 zł to już trochę dużo.
A co myślicie o Kawasaki er6n?
maciasmacias
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10/5/2016, 23:23

Postprzez lagiboy » 16/5/2016, 19:08

do czego to ma być motocykl?
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez hey.pixel » 17/5/2016, 07:38

Ja właśnie stanąłem przed podobnym dylematem przynajmniej w kwestii ER6-N czy MT-07 :)
Ale właśnie zastanawiałem się czy przy tak sporych - jakby nie patrzeć - pieniądzach warto inwestować w konstrukcje, która najmłodsza nie jest - aczkolwiek magia faceliftów absolutnie na plus dla Kawasaki :)
U Mnie zdecydowało przejechanie się teraz MT-07 - i tu właśnie spodobała się ta zręczność, która wynika z mniejszych rozmiarów motocykla. W sumie i jeden i drugi jest mega uniwersalny. Bo jak się jeździ w mieście to bez tych wszystkich zabudowań jest przyjemniej - a jak się człowiek chce wybrać gdzieś dalej to możliwości dostosowania go ze stelażami kufrów jednych, drugich i szybek wyższych jest od groma :)

A czego pragnie najbardziej wewnętrzne dziecko? :D
hey.pixel
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29/1/2011, 00:50
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Marsjanin » 17/5/2016, 13:37

Kumpel kupił 2-letnią MT-07. Miałem okazję się tym przejechać i muszę przyznać, że jest bardzo poręczny i tak lekki, że trudno uwierzyć w to, że jest to taka pojemność, jaką się legitymuje. Mimo, że jest to silnik 2R - kultura pracy jest na wysokim poziomie. W porównaniu do mojej V2 nie czuć tam jakichkolwiek wibracji - moto płynnie sunie po asfalcie. Moment obrotowy jest tak rozłożony, aby w zasadzie od dołu mógł żwawo przyspieszać. Stety albo niestety - jest zrywniejszy od SVki... Przez lekki przód bardzo dobrze idzie na koło, a przerzucenia moto w zakrętach to banał - kumpel już zamknął oponę. Przy wysokich obrotach i nieumiejętnej redukcji może zarzucić tylnym kołem. Gdybym chciał kupić moto w tym stylu, Yamaha zdecydowanie byłaby w gronie liderów moich poszukiwań ;)

Ahhh... Jeżeli to ważne - jest to dość ekonomiczny motocykl.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Movi » 8/6/2016, 10:21

Nareszcie MT się zadomowiła już na rynku i coraz więcej osób miało okazję spróbować jazdy tym sprzętem :)

Może w końcu przestaną na forum wieszać na mnie psy po stwierdzeniach że jest w chuj lepsza od FZ6 :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez GoRideYourself » 8/6/2016, 14:08

Ja właśnie swoją MT-07 odebrałem miesiąc temu :wink:
Dzisiaj już serwis przy 1000km - uważajcie, żeby rzeczywiście nie przekroczyć magicznej granicy bo podobno informacja z komputera leci na serwery Yamahy i mogą robić jakieś problemy przy naprawach gwarancyjnych - ale rzeczywiście jestem zachwycony :wink: Szykuje się fajna przygoda, bo z tego motocykla idzie sporo wycisnąć - a to przecież dopiero początek.

Apropos podróży - właśnie doszła wysoka szyba PUIG i rollbag HELD'a na tył a przede mną wyjazd w Alpy - także wszystkim da się chyba podróżować :wink:
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36

Postprzez Marsjanin » 9/6/2016, 23:09

Movi napisał(a):Nareszcie MT się zadomowiła już na rynku i coraz więcej osób miało okazję spróbować jazdy tym sprzętem :)

Może w końcu przestaną na forum wieszać na mnie psy po stwierdzeniach że jest w *** lepsza od FZ6 :)

Na mnie w takim razie też będą mogli. Drugiego kumpla Mt09 to już diabeł na mapie A :twisted: Yamaha mocno się postarała. Ciekawe, jak jeździ 1000cc.
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez GoRideYourself » 10/6/2016, 09:30

MT-10 chyba zrobiła niezłe zamieszanie bo jak rozmawiałem kilka dni temu z moim dealer'em to mówił, że wszystkie 10-tki w PL zostały wyprzedane :wink:
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36

Postprzez Vasago » 10/6/2016, 10:56

Tak było chyba z każdym większym (nie wiem jak w przypadku 125 i 03) MT w momencie premiery. Wszystko sprzedane, żadnych testowych egzemplarzy, itd.
Vasago
Świeżak
 
Posty: 269
Dołączył(a): 10/3/2015, 22:37



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na gr