Zobacz wÄ…tek - Yamaha XJ6 stuki na I i II biegu.
NAS Analytics TAG

Yamaha XJ6 stuki na I i II biegu.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha XJ6 stuki na I i II biegu.

Postprzez andrzej81 » 25/5/2016, 10:27

Jako, że jest to mój pierwszy post chciałbym ze wszystkimi serdecznie się przywitać.


Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem YAmahy XJ6N motocykl jest z 2009 sprowadzony regularnie serwisowany w ASO teraz ma 20tys.km. Ja zrobiłem nim tysiąc. Od kilku dni przy wysprzęglaniu na pierwszym i drugim biegu słychać puknięcie. Czyli jadę jedynką wysprzęglam, wrzucam dwójkę i w momencie kiedy sprzęgło mam cały czas włączone a przegazuję słychać pojedyńcze stuknięcie tak samo jest przy redukcji do jedynki z dwójki i z trójki do dwójki, na pozostałych biegach wszystko jest ok. Może doradzicie coś zanim wyląduję lamentujący w serwisie. Ja jestem z mechaniki kompletnie zielony.
Dodam, że stuk dochodzi gdzieś ze środkowej, tylnej części silnika.
andrzej81
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/5/2016, 10:18


Postprzez andrzej81 » 27/5/2016, 13:43

Dzisiaj dokładniej osłuchałem moto. I na początku myślałem że jest źle wyregulowne sprzęgło bo na I lekko ciągnął a sprzęgło puszczało praktycznie przy samej rączce. Podciągnąłem ale stuki nie ustały co gorsza odkryłem że gdy moto toczy się 20-30km/h a ja wcisnę sprzęgło i przegazuję to coś puka i wychodzi na to, że czym wyższy bieg tym puka głośniej. Nie wiem czy jest możliwe, że przy włączonym sprzęgle nadal delikatnie ciągnie przy przegazowaniu i puka na wałku zdawczym tryb? Podczas jazdy motocykl działa prawidłowo, żadnych stuków nie słychać. Gdzieś czytałem o mechanizmie różnicowym skrzyni ale nie wiem czy w motocyklach też jest coś takiego? Przy ok 8tys. zaczynają mnie delikatnie smyrać stopki czy przy takich obrotach może już delikatnie wibrować?
andrzej81
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25/5/2016, 10:18




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê