Zobacz wątek - Aprilia RS125 na pierwsze motocykl w życiu?
NAS Analytics TAG

Aprilia RS125 na pierwsze motocykl w życiu?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Aprilia RS125 na pierwsze motocykl w życiu?

Postprzez MakaBresk » 25/5/2016, 23:18

Dzień dobry, otóż mam pytania dotyczące Aprili RS125.

Czy jest ona dobrym pomysłem na pierwsze moto? Nie mając nigdy do czynienia z jakim kolwiek motocyklem?
Czy jestem w stanie ją utrzymać (koszty paliwa, wymiana części itd.) ?
Myślę o motocyklu używanym, więc na pewno będę niektóre części wymieniać na nowe.

Czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam

MakaBresk
MakaBresk
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14/5/2016, 22:56
Lokalizacja: Gostyń


Postprzez A7 x » 26/5/2016, 11:07

125-ka jest dobrym wyborem na pierwsze moto, reszta, to rzecz gustu. To pali w okolicach 3,5-4l/100.
To, czy będziesz ją w stanie utrzymać, to możesz wykalkulować tylko Ty- nikt Ci do kieszeni nie będzie zaglądał.
Zobacz jakie są ceny płynów, opon, kosmetyków itp, itd.
Druga sprawa, to ubiór- kask+kominiarka, spodnie, kurtka, rękawice, buty... To też spory wydatek.

Jeżeli nigdy nie miałeś do czynienia z jakimkolwiek motocyklem, to przed wyjazdem na drogę proponuję zainwestować w swoje bezpieczeństwo (i innych) i wykupić w OSK kilka godzin jazd.
Tam podłapiesz podstawy, wytłumaczą Ci jak obsługiwać motocykl, pośmigasz po placu itp.


PS. Nie zakładaj 10-ciu takich samych tematów, bo Moderatorom w końcu się cierpliwość skończy :)...
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW


Postprzez MakaBresk » 26/5/2016, 13:47

Ok rozejrzÄ™ siÄ™, co ile kosztuje.

Co do OSK, raczej będzie mi to chyba zbędne, ponieważ robiąc prawo jazdy na A2, będę się tych podstaw uczył chyba co nie?
Jakąś podstawową wiedzę już mam dzięki różnym motovlogom, w których jest dużo wartościowych informacji.


Nie zakładam takich samych tematów, jedynie są one do siebie podobne.
MakaBresk
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14/5/2016, 22:56
Lokalizacja: Gostyń

Postprzez A7 x » 26/5/2016, 20:01

Jeżeli będziesz robił kurs na A2, to sprawa jasna, że jakieś podstawy załapiesz.
Zobacz sobie jeszcze jedną kwestią- na jakim motocyklu będziesz się uczył na A2 i jaki jest motocykl w Twoim WORD-zie.
U mnie była na A i na A2 w Kaliszu Yamaha XJ-ka 600. Na pełne A oczywiście nie zdławiona, natomiast na A2 taka sama, ale zablokowana.

Poczekaj z kupnem, bo może być tak, że jak wsiądziesz na taką XJ-kę, lub inne moto o tej pojemności, to nagle stwierdzisz, że ta 125-ka, to jednak nie jest to samo :)
Avatar użytkownika
A7 x
Świeżak
 
Posty: 307
Dołączył(a): 8/3/2013, 09:39
Lokalizacja: Wrocław/OsW

Postprzez MakaBresk » 26/5/2016, 20:33

Nie chcę kupić tego motocykla teraz. Zastanawiam się jakie moto wybrać, jak już zdam A2.

Sądzę, że motocykl ten przewyższa mój budżet. Może posiada o wiele większe osiągi niż inne modele (tak przynajmniej sądzę), ale porównując taką 125-tkę z Aprilią RS125, różnice w spalaniu są ogromne.
Bardziej wole ekonomiczność niż osiągi.

Temat można zamknąć.
MakaBresk
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14/5/2016, 22:56
Lokalizacja: Gostyń



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê