Zobacz wątek - Motocykl na codzień do 8-9 tysięcy złotych.
NAS Analytics TAG

Motocykl na codzień do 8-9 tysięcy złotych.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl na codzień do 8-9 tysięcy złotych.

Postprzez doon » 23/5/2016, 16:38

Witam, co do doświadczenia w ruchu ulicznym na motocyklu można powiedzieć, że zerowe ponieważ jestem w trakcie kursu, rok temu jeden z forumowiczów wybił mi pomysł kupna 125cm :) . Jeździłem swego czasu dużo na Jawie 250 58' po wioskowych drogach i czasem obrzeża miasta (z plecakiem i bez). Odnośnie wieku, wagi i wzrostu to 25 lat, 84 kilo i 187 centymetrów wzrostu. Motocykl będzie wykorzystywany głównie do ułatwienia sobie przejazdu do pracy przez całe miasto, czasem jakieś weekendowe przejażdżki, może w niedalekiej przyszłości jakaś dłuższa trasa. Na początku wątpię, abym jeździł z plecakiem ponieważ moją wybrankę ciężko będzie namówić...chociaż kto wie :) , do rodziców mam też nie ciekawy dojazd około 3-4km polną drogą. Co do kilometrów robionych w sezonach, tego nie wiem i nie liczyłem. Do samej pracy samochodem mam prawie 20km w jedną stronę, doliczyć te weekendowe przejażdżki pewnie z około 50-100km. Chciałbym przeznaczyć do 8-9 tysięcy maksymalnie z racji tego, że jest to pierwsze moto i nie chciałbym płakać po jakiejś "parkingówce" wymieniając połowę plastików :) . Co do ciuchów to zastanawiałem się jedynie nad kaskiem i myślę, że hjc tr1 będzie w sam raz. Kurtka, buty, rękawice, spodnie jest dla mnie czarną magią i nie wiem co wybrać. Utrzymanie motocykla, jeżeli coś się zepsuje, bądź też podstawowe elementy typu oleje,filtry itd to z pieniędzmi nie będzie problemu (chciałbym, abyście napisali od razu średni koszt utrzymania owych motocykli). Zastanawiałem się nad tymi modelami:
Suzuki V-Strom 650, BMW GS w ogóle jest szansa, że za ten budżet uda mi się kupić ów moto? Może macie swoje propozycje?
doon
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14/4/2015, 15:11
Lokalizacja: Olsztyn


Postprzez GoRideYourself » 23/5/2016, 23:19

Czyli generalnie interesujÄ… Ciebie klasyki Enduro, tak? :wink:

O ile wybór fajny to może się okazać wyzwaniem jak na kompletnie pierwszy sprzęt! Na pewno wymagają trochę techniki - ale osobiście np. jestem fanem sprzętów Enduro.

Jeden znajomy do dzisiaj jeździ V-Stromem a drugi zmienił F 650 GS z kolei na R 1200GS więc chyba mu przypadły do gustu :wink: Pytanie tylko czy w tych pieniądzach coś się znajdzie... bo one w sumie trzymają cenę - i to akurat nie dziwi.

Ale generalnie duży rozstrzał między 125 a takim endurakiem - czy w zainteresowaniach jest coś jeszcze pomiędzy? :wink:
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36


Postprzez doon » 24/5/2016, 20:10

Generalnie potrzebuje motocykla, na którym będę miał bardziej wyprostowany kręgosłup ponieważ ze względu na uszkodzenie nie mogę się zginać przez dłuższy czas. Dlatego padł wybór na enduro, widziałem dzisiaj gościa na moto ze stajni yamaha i też siedział w miarę wyprostowany, ale nie wiem co to był za model. Myślę, że parę modeli też uda Ci się przytoczyć, niekoniecznie musi to być klasa enduro. Co prawda mogę sięgnąć głębiej do kieszeni, ale czy jest sens wydawać kupę kasy na pierwsze moto?
doon
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14/4/2015, 15:11
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez GoRideYourself » 25/5/2016, 08:15

Może był to TDM 850 albo 900? :wink:
Jeżeli mówisz, że postawa jest tak istotna ze względów zdrowotnych - to bezwzględnie po prostu musisz usiąść na każdym. Ale serio, ciężko będzie rzucać nazwami motocykli bo każdy ma inną posturę. Ja np. na swoim mam pozycje właściwie wyprostowaną gdzie większość jeżdżących wygląda na nim jak na za małym rowerku :wink:

Co do tego czy jest sens - to zależy czy będziesz chciał. To ma być przyjemność :wink: Z resztą sam poczujesz przy oglądaniu konkretnych ofert czy będziesz chciał dorzucić do czegoś czy nie. Kilka razy ktoś powiedział coś w stylu, że idea motocykli nie ma sensu, bo sezon krótki, warunki jazdy różne i dużo to kosztuje - a i tak większość z Nas by tego nie zamieniła na nic innego :wink: Bo wiesz, jak znajdziesz akurat model, który Tobie naprawdę odpowiada to raczej szybko nie zmienisz - no bo po co? Więc ja nie do końca kupuje podejście, że się zmieni jeszcze motocykl 6 razy w krótkim czasie.
Pewnie, jak zaczynasz to różne motocykle pozwalają Tobie określić czego faktycznie szukasz. Ale Ty masz już pewne kryteria - wygoda dojazdów, postawa ze względów zdrowotnych.

Z Enduro tak na szybko:
- BMW (coś z GS-ów)
- Suzuki V-Strom
- Kawasaki Versys
- Yamaha TDM
- Honda Transalp
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36

Postprzez lagiboy » 25/5/2016, 18:23

triumph tiger
suzuki bandit - całkiem prosto się na nim siedzi
honda cbf
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez doon » 25/5/2016, 20:12

W tamtym tygodniu był "moto piknik" w Olsztynie i żałuje, że się nie wybrałem, no ale trudno. Co powiecie do typów enduro z przebiegiem 60-100 tysięcy kilometrów? Jeżeli był zadbany i ja będę o niego dbał nie będzie trzeba pakować w nowe serce? Co do Bandit'a miałem okazje rundkę zrobić i mam miłe wrażenia. Miałbym od razu prośbę do was, aby dobrać kurtkę na motocykl do 500 złotych na te moje "wyprawy", ponieważ za cholerę nie wiem jaką wybrać.
doon
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14/4/2015, 15:11
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez GoRideYourself » 25/5/2016, 21:41

We wróżenie nie wchodzę bo co motocykl to historia :wink:
Ale to chyba nie są przebiegi, które dla takiej konstrukcji stanowią wyzwanie.

Co do kurtki mi np. dzisiaj sprzedawca polecał Rebelhorna model Hiflow. Podobno można wypiąć i membranę i podpinkę cieplną. Całkiem fajnie się prezentuje i sprawia wrażenie solidnej jak za tę cenę. Model Quatro np. już wypinanej membrany nie ma choć jest tańszy.
Avatar użytkownika
GoRideYourself
Świeżak
 
Posty: 81
Dołączył(a): 23/5/2016, 00:36

Postprzez doon » 26/5/2016, 11:17

Ta kurtka, którą podesłałeś wygląda obiecująco (mówię o tym hiflow), przyjże się jej bardziej. Chciałbym się jedynie jeszcze dowiedzieć czy za ten motocykl http://otomoto.pl/oferta/bmw-f-650-gs-b ... 814e88ec6b to jest to cena normalna? Jeżeli tak to myślę, że wybór padnie na gs'a co prawda starszy rocznik, ale jak będę dbał to będę miał :)
doon
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14/4/2015, 15:11
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez jasnoksieznik » 26/5/2016, 15:33

Najtańsza porównywalna oferta na mobile.de (Niemcy+Włochy) to 2500EUR, bez transportu. Wnioski wyciągnij sam.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez ges2408 » 29/6/2016, 13:33

kupiles? bo ja wlasnie tez sie zatsanawiam nad mala zmiana
ges2408
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29/6/2016, 13:24

Postprzez traveler » 29/6/2016, 17:51

Yamaha FZ6 (2004-2010), pozycję mam prawie prostą. Ok do miasta, chodź lepiej poza miastem. Jestem podobnej budowy więc nie powinieneś mieć problemu go dosiąść. Tak jak Ty mam 20km do pracy i sprawdza się znakomicie. Jedyny mankament to znaleźć sztukę, która nie była bita, spawana czy cokolwiek innego (półroczne poszukiwania, i tak kupiona sztuka po przygodzie - sprawdzona w serwisie Yamahy) :D Jeśli jeździsz zachowawczo i znaki stanowią realną barierę to wybór raczej dobry+




Na ogół proponuje się Suzuki Bandit ;)



P.S. Kwota którą podałeś wystarczy na model z starszych roczników, ciuchy osobny budżet
FZ6N '09 98HP

brak podpisu.
Avatar użytkownika
traveler
Świeżak
 
Posty: 297
Dołączył(a): 29/6/2015, 17:27
Lokalizacja: BDG

Postprzez Ruda_MaÅ‚pa » 30/6/2016, 09:55

Co do kurtki - przejrzyj sobie ofertę firmy Seca. Koleżanka ma kurtkę Discover Lady i jakieś ich spodnie i jest bardzo zadowolona. Sama też mam od nich gacie.
Avatar użytkownika
Ruda_Małpa
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 18/1/2016, 14:54
Lokalizacja: Z WÄ…chocka

Postprzez Brekekeks » 4/7/2016, 15:06

FZS600. Jestem sporo niższy (163cm) i siedzę w delikatnym pochyle, choć mam kierownicę zmienioną na wyższą. Dla Ciebie byłby w sam raz.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości




na górê