Zobacz wÄ…tek - Co dalej po CBR F4i
NAS Analytics TAG

Co dalej po CBR F4i

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Co dalej po CBR F4i

Postprzez Grue » 22/5/2016, 15:30

Witam.
Jako iż sprzedałem swoją F4i (2 lata ze mną) i zacząłem się rozglądać za kolejną maszyną, chcę zapytać co jest warte brania pod uwagę. Mianowicie szukam CBR 600rr, Yamahy R6 bądź czegoś innego, ale jako iż nie miałem z nimi kontaktu, tudzież kontakt był takowy, ale znikomy (o popatrzę sobie jaki ładny), chcę zapytać, które moto się nadaje na kolejne.
Chodzi mi głównie o sprawy związane z naprawami, który jest bardziej wytrzymały, wygodniejszy, ogólnie który byście polecili z tych:

- Honda CBR 600rr
- Yamaha R6
- Yamaha XJ6

Czy może jakiś inny. Litry mnie nie interesują, od razu zastrzegam ;) Cena do 15k
Avatar użytkownika
Grue
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2/4/2014, 15:19
Lokalizacja: Poznań/Szczecin


Postprzez adam_tomasz » 22/5/2016, 15:53

xj6 kompletnie nie pasuje do tego zestawienia.
Wymieniasz supersporty i nagle XJ6 ... yyy ??
Czego oczekujesz od kolejnego moto ? F4i jest świetnym i uniwersalnym motocyklem z charakterem sportowym, brakuje mu tylko ABS.
Chcesz supersporta czy nakeda ?
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Postprzez Glenroy » 22/5/2016, 16:18

Po F4i taka XJ600 będzie ogromnym krokiem wstecz. Jeżeli już szukasz czegoś w bardziej uniwersalnym klimacie to FZ6 S2, mniej uniwersalne Z750, CB650. Coś ze sport turystów jak VFR800. Sportowe sprzęty już wymieniłeś, ale dorzucił bym jeszcze Ninje 636.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Grue » 22/5/2016, 16:21

Wlasnie Ninja mi sie nie podoba, a XJ w naked cholernie mocno, chociaż wiem, że to krok w tył.
Avatar użytkownika
Grue
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2/4/2014, 15:19
Lokalizacja: Poznań/Szczecin

Postprzez lagiboy » 22/5/2016, 16:55

no to gixer 600/750 albo trypel od triumpha - street triple, to na pewno będzie fajniejszy wybór niż xj6
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 22/5/2016, 17:04

lagiboy napisał(a):no to gixer 600/750 albo trypel od triumpha - street triple, to na pewno będzie fajniejszy wybór niż xj6


Trypel jest obłędny :), ale nie wiem, czy do 15k coś sensownego można wyłapać.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Laminator » 22/5/2016, 21:16

Szkoda,że Kawy nie bierzesz pod uwagę.W tej kwocie najsensowniejsza opcja.Przesiadłem się w tym sezonie z F4i Sport i jedyną alternatywę jaką widzę dla tego sprzętu to albo model oczko wyżej albo Gixxer 750 K7.
R6 RJ11 nie ma co szukać w tej kwocie bo można się naciąć,do tego sprzęt wymaga staranniejszego serwisu niż pozostałe w kategorii 600ccm, starszych R6 ja osobiście nie brałem pod uwagę dlatego się nie wypowiem
Gixxer 600 może udałoby się złapać K6 gdybyś mocno targował i trafił na okazję(a te jak wiemy się nie zdarzają), ewentualnie K4/K5 600/750. K4 750 to taki typowy dzikus,technologicznie w sumie to samo co F4i.
CBR RR to tak naprawdę żaden krok w przód,moim zdaniem nie ma co rozważać.
Dokładając jakieś 2 tysiące możesz szukać Daytonę 675, świetny sprzęt,sam się czaiłem,jedną miałem już nawet na celowniku.Piękny dźwięk,moc dostępna bardoz szybko,elastyczna,pięknie zasuwa po winklach.

Tych sprzętów masz od groma w Szczecinie na dobrą sprawę,wystarczy podjechać na pasek ;)
Avatar użytkownika
Laminator
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 16/7/2015, 17:58



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê