Zobacz wątek - motocykl na codzień do 7tyś dla pary
NAS Analytics TAG

motocykl na codzień do 7tyś dla pary

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

motocykl na codzień do 7tyś dla pary

Postprzez malcher12 » 10/5/2016, 09:14

Witam,
wraz z mężem właśnie zdaliśmy prawko na kat. A. Doświadczenie mamy niewielkie 20 godzin na kursie w zeszłym roku i 10 dodatkowych uzupełniających w tym. Mamy po 29 lat. Ja mam 172cm wzrostu - 70kg, mąż 182cm - 85kg. Na początek chcielibyśmy jeden motocykl aby móc po prostu doszkalać się. Mąż planuje jeździć do pracy, ja też od czasu do czasu. Głównie zależy nam na wypadach za miasto. W sezonie planujemy wykonać do 5tyś. Ciężko teraz mi to stwierdzić. Mamy ciuchy na motocykl. Utrzymanie motocykla w sezonie 2-3tyś. Mi osobiście podobają się sportowe/turystyczne motocykle - dobrze jeździło mi się na gladiusie na którym zdawałam. Mężowi podobają się Hondy CBR F3 / F4, Kawasaki ER5.

Z góry dzięki za wszelkie sugestie :)
Pozdrawiam
malcher12
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10/5/2016, 08:37
Lokalizacja: Głogów


Postprzez lagiboy » 10/5/2016, 18:59

er5 dla jednej osoby tylko. cbr F3 ma 100 kuni i może być trochę za dużo na start ale jest to fajny motocykl i na początek można by się na niego szarpać tylko czy znajdziecie dobry egzemplarz do 7 tys? dobrym początkiem byłby bandit 600 ale z kolei ten będzie ciężki dla kobiety natomiast można nim jechać i jechać i jechać - jest wygodny, yamaha xj600 lub jeśli to ma być do kręcenia się dla was dwoje może suzuki SV650. daleko nim razem nie pojedziecie bo pasażer ma niezbyt wygodnie ale na wypady i przejażdżki ciężko będzie o fajniejszy sprzęt.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez adam_tomasz » 11/5/2016, 08:36

Uwielbiam jak zaraz po kursie bez żadnego doświadczenia wszyscy piszą, że chcą jeździć w trasy i to jeszcze z "plecaczkiem".
Proponuje co najmniej 1 sezon jeżdżenia osobno abyście sami nauczyli się jeździć, następnie czytamy o jeździe z pasażerem i powoli próbujemy/ćwiczymy/przygotowujemy się pamiętając, że to troszkę inna jazda.

Znając życie to sv650 może być zbyt narwanym motocyklem, więc moje propozycje to:
1. honda CBF500 (model 2004-2007) - powinien spełnić wszystkie warunki, a najbardziej ten aby można było spokojnie doskonalić swoje umiejętności
2. yamaha XJ600 - kompromis, już 600, ale stosunkowo słabe, konstrukcja trwała, niewielkie gabaryty, bez problemu daje rade w spokojnej jeździe z pasażerem
3. suzuki bandit 600 - kwestia gabarytów, podobnie jak lagiboy powiedział troszkę ciężki, ale komfort i zapas momentu obrotowego wystarczający do wspólnych wypadów
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez riderZ056 » 11/5/2016, 11:41

adam_tomasz napisał(a):yamaha XJ600 - kompromis, już 600, ale stosunkowo słabe, konstrukcja trwała, niewielkie gabaryty, bez problemu daje rade w spokojnej jeździe z pasażerem


Nic dodać nić ująć, to takie 600 z mocą 500 (i na oponach ze 125), ale w żadnym wypadku przy jeździe w dwie osoby nie trzeba się odpychać nogami, w turystycznej jeździe wkurza tylko to, że szczyt wibracji silnika przypada na 4000-4800 obr/min, a jak na złość przy 90 km/h na ostatnim biegu silnik ma dokładnie 4500 obr/min. 2-3 tysiące zł na utrzymanie wystarczy spokojnie na dwa sezony.
SlowMotion napisał(a):W całości za 1500zł też da się ubrać, ale wtedy polecam jeździć bardzo zachowawczo i nie przekraczać 40-50kmh.
riderZ056
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 13/5/2015, 12:55
Lokalizacja: Koło

Postprzez setup » 21/5/2016, 18:04

cbf 600, ale może się nie spodobać zwłaszcza mynżowi ;)
78 kuni krzywdy nie zrobi bo płaska charakterystyka silnika, lżejszy niż bandzior, regulacja góra/dól kanapy i szyby.
Miejsca dość dla dwóch osób a i moc wystarczająca. Tylko za 7 koła to będzie to ulepek. Myślę że mają o dwa tysiaki więcej można szukać już dobrej sztuki. Takie minium to osiem koła.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez Wiserman » 22/5/2016, 07:47

Moim skromnym zdaniem potrzebujecie moto do nauki a nie szaleństw, wypadów w Europe, oczywiście że się da tylko po co. Lepiej w pełni wykorzystać moc mniejszego motocykla niż w połowie większego.
Jeżeli chcecie jedno moto na którym jeździsz raz Ty, raz mąż a czasem razem to xj600 na początek będzie jak znalazł, dodatkowo nauczycie się jeździć bo po kursie to nie ma co się oszukiwać ale doświadczenie jest żadne.
Osobiście proponowałbym żeby mąż kupił sobie xj600, przed liftem za 3.5 - 4 k idzie znaleźć coś przyzwoitego, Ty kupujesz sobie gs500, również 3.5 k idzie znaleźć coś przyzwoitego. Jeździcie sezon dwa i banan wam z buzi nie schodzi.
Wiserman
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 18/5/2016, 08:22

Postprzez Zimny72 » 22/5/2016, 08:24

Po zapoznaniu się z waszymi kryteriami, przyjrzałbym się Suzuki DL650 V-Strom:
http://www.scigacz.pl/Suzuki,DL650,V-Strom,japonski,scyzoryk,13587.html (otwórz link)
Taki środek miasto/trasa, wystarczająco duży na dwójkę, ale nie mastodont i was nie sponiewiera.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê