Zobacz wÄ…tek - Skuter nie Å‚aduje akumulatora
NAS Analytics TAG

Skuter nie Å‚aduje akumulatora

i inne małe pojemności
_________

Skuter nie Å‚aduje akumulatora

Postprzez efeseu » 17/5/2016, 18:55

Witam, od zawsze skuter nie ładował mi akumulatora... Co z tym może być?
Wymieniłem już:
- Akumulator (próbowałem na 3)
- Regulator napięcia
- Alternator (magneto)

Nie mam już pojęcia o co chodzi. Jest to chiński skuter Generic XOR 50... Niedługo i tak go sprzedaję ale chcę sobie jeszcze pojeździć jakieś 3-4 miesiące aż uzbieram kasę na 125cc.
efeseu
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11/1/2016, 18:28


Postprzez Raf028 » 18/5/2016, 18:03

Odpal skuter i podepnij miernik elektryczny do zacisków akumulatora. Powinno ono wynosić powyżej 13,5V na średnich obrotach. Jeśli jest ono niższe, to oznacza, że trzeba jeszcze sprawdzić napięcie przed regulatorem. Jeśli napięcie tam jest jak trzeba, to jest problem z regulatorem. Jeśli go tam nie ma, to problem jest z cewką w prądnicy (magnecie) lub z przewodami elektrycznymi...
Raf028
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1/4/2016, 15:52
Lokalizacja: Gliwice


Postprzez efeseu » 18/5/2016, 18:24

Raf028 napisał(a):Odpal skuter i podepnij miernik elektryczny do zacisków akumulatora. Powinno ono wynosić powyżej 13,5V na średnich obrotach. Jeśli jest ono niższe, to oznacza, że trzeba jeszcze sprawdzić napięcie przed regulatorem. Jeśli napięcie tam jest jak trzeba, to jest problem z regulatorem. Jeśli go tam nie ma, to problem jest z cewką w prądnicy (magnecie) lub z przewodami elektrycznymi...


W sumie to nie ma co sprawdzać regulatora i cewek skoro wszystko wymienione...
efeseu
Świeżak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11/1/2016, 18:28



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê