Zobacz wÄ…tek - Yamaha WR 250F WZROST
NAS Analytics TAG

Yamaha WR 250F WZROST

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Yamaha WR 250F WZROST

Postprzez kubek889 » 12/5/2016, 20:22

Witam jestem tu nowy i chciałbym zadać pewne pytanie. Mam zamiar kupić Yamahe WR 250F ogólnie mam 1,76 m wzrostu i waze 63 kg 16 lat. Moje pytanie brzmi: Czy gdy będę siedział na motorze (nie jadąc) czy będę dosięgał obunóż ziemi?
kubek889
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12/5/2016, 20:00
Lokalizacja: Kraków


Re: Yamaha WR 250F WZROST

Postprzez MisieqMP » 13/5/2016, 10:51

kubek889 napisał(a): Czy gdy będę siedział na motorze (nie jadąc) czy będę dosięgał obunóż ziemi?



Czy musisz koniecznie dwoma? Nie wystarczy jednÄ…?

Generalnie ze wzrostem i wysokością motocykli jest tam że dużo zależy od samopoczucia kierowcy, jeżeli będziesz się czuł niekomfortowo to odpuść. WRka ma siedzenie coś koło 900mm nie jest to wysoko, mam znajomego króry ma może 160 i jeździ w crossie chyba KX250F i doskonale sobie daje radę. Sam mam może 173 i BMW R1150 adventure też nie stanowiło dla mnie problemu, ale obiema nogami nie dostawałem do ziemi. (nie mam takiej potrzeby)

Sam się musisz przymierzyć i sam podjąć decyzję.

Pozostaje jeszcze też bardzo ważna kwestia masy motocykla i wyprofilowania kanapy.
No place, no race - Mick Doohan
Avatar użytkownika
MisieqMP
Świeżak
 
Posty: 201
Dołączył(a): 15/3/2016, 13:33
Lokalizacja: Tarnów/Warszawa


Postprzez adam_tomasz » 13/5/2016, 11:23

Z wysokością to jest sprawa dosyć różna, inaczej dobiera się pod względem wysokości motocykl szosowy itp do codziennej jazdy, inaczej choppera.

Jeszcze inaczej jest z crossem zwłaszcza kiedy planujesz głównie jeździć offroadowo, wtedy zazwyczaj wystarczy solidne podparcie jedną nogą. Jest to związane z samą techniką jazdy crossem i tym co trzeba wyczyniać siedząc na tym moto jadąc po piasku itd ale również ze zdecydowanie mniejszą wagą jaką masz do utrzymania. WR250F waży ok 120 kg i to zalany płynami, co w porównaniu do np XJ6 z nauki jazdy która waży ponad 200kg to jak widzisz spora różnica i wtedy utrzymanie takiego "kolosa" już wymaga dobrego podparcia 2 nogami.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości




na górê