Zobacz wÄ…tek - jak to jst z tymi motocyklami na A2?
NAS Analytics TAG

jak to jst z tymi motocyklami na A2?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

jak to jst z tymi motocyklami na A2?

Postprzez VilgefortzPL » 12/5/2016, 17:42

Witam!
Jest to mój 1 post na tym forum, dlatego z góry przepraszam jeśli coś jest nie tak :)
Jeżdżę sobie Yamahą R125, jednak w lipcu chcę zrobić A2 (moja Yamaha jest za słaba, a poza tym policja mnie straszy mandatami, bo nie mam jeszcze prawa jazdy B przez 3 lata).
Co polecacie kupić po zdaniu prawka? Podobają mi się motocykle sportowe, a niestety na A2 jest marny wybór :(
Co sądzicie o Kawasaki Ninja 300? Jest dużo mocniejsza od 125? Myślicie, że nie znudziłaby się przez te 2 sezony, zanim mógłbym robić A?
I jeszcze jedno ważne pytanie: jak to jest z tymi blokadami????
Na allegro/olx widzę bardzo dużo ogłoszeń z R6, GSX-R itp. które są zablokowane i można je rejestrować na A2. Ale w ustawie z tego co wiem jest, że moc przed blokadą nie mogła być ponad 2 razy większa niż po blokadzie, czyli motocykl przed blokadą nie mógł mieć więcej niż 90KM tak? Czyli w razie dokładnej kontroli jazda zablokowaną R6 to zwykła jazda bez uprawnień? Czyli ci wszyscy sprzedawcy robią ludzi w konia?
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
pozdrawiam! :)
VilgefortzPL
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/5/2016, 17:31


Postprzez DedeRR » 12/5/2016, 19:38

Tak, te wszystkie erłany, gixxy i inne cuda na kiju u nas nie przejdą.
Ja sam zrobiłem A2, kupiłem Suzuki GS 500 i za dwa lata, po zrobieniu A chcę zmienić na coś innego, wiec myślę, że nie ma się co nastawiać na jazdę taką Ninją 300 przez więcej niż 2-3 sezony.

A co do jazdy bez uprawnień, to nie patrz tylko przez pryzmat mandatu. 300zł, laweta i po sprawie. Ciekawie się robi, jak weźmiesz udział w jakimś zdarzeniu drogowym (tfu tfu). Z automatu Twoja wina + ubezpieczyciel się od Ciebie odwraca, sam za wszystko płacisz. Jeszcze nie daj Boże komuś krzywdę zrobisz, to będziesz do końca życia płacił rentę.
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ


Re: jak to jst z tymi motocyklami na A2?

Postprzez andy7 » 12/5/2016, 19:55

VilgefortzPL napisał(a):Na allegro/olx widzę bardzo dużo ogłoszeń z R6, GSX-R itp. które są zablokowane i można je rejestrować na A2 ?

Czyli ci wszyscy sprzedawcy robiÄ… ludzi w konia?


Treaz jeszcze musisz mi wyjasnic od kiedy pojazdy rejestruje sie na Kategorie PJ ? ? ? :mrgreen:

Glupi zawsze sie podjara jak szczerbaty na suchary ! Oczywiscie, ze szukaja leszcza !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: jak to jst z tymi motocyklami na A2?

Postprzez VilgefortzPL » 12/5/2016, 22:38

andy7 napisał(a):Treaz jeszcze musisz mi wyjasnic od kiedy pojazdy rejestruje sie na Kategorie PJ ? ? ? :mrgreen:
:wink:


źle się wyraziłem, oczywiście chodziło mi o to, że mają w dowodzie mniej niż 35kW i w ogłoszeniach piszą, że są na A2 :)


ok, czyli blokowanie mocy u mnie odpada :)
powiedzcie mi jeszcze proszę czy Ninja 300 to dobry wybór? Przez te 2 lata bym dopracował umiejętności i potem kupił coś większego.
jest jeszcze R3 - ale to nie na moją kieszeń. innych sportowych nie znam w takich pojemnościach :) a i jeszcze takie pytanko przy okazji - czy na sportowym moto da radę jechać z pasażerem (chodzi mi o wygodę pasażera)? :) Bo nigdy nie siedziałem z tyłu (nie licząc chopperów, ale tam jest wygodnie, nawet oparcie jest) :)
VilgefortzPL
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12/5/2016, 17:31

Postprzez DedeRR » 12/5/2016, 22:46

Ninja 300 i 250 to dobre wybory, jeśli chodzi o pierwsze motocykle na A2. Z innych sportów masz jeszcze Hondę CBR w pojemnościach 250, 300 i 500. Jeszcze masz Hyosunga GT650R, którego możesz zdławić.
Co do jazdy z plecakiem na sporcie to powiem tylko tyle, że cienko to widzę ;)
Suzuki GS 500 E
Avatar użytkownika
DedeRR
Świeżak
 
Posty: 304
Dołączył(a): 2/5/2015, 00:19
Lokalizacja: Północ

Postprzez balans » 14/5/2016, 18:04

Witam ja rownież sie rozglądam za wspomnianą tu ninją 300 i powiem szczerze ze jara mnie strasznie ten motocykl i jesli przy zmianie motocykla znajdę jakiś egzemplaż w dobrej cenie w miarę nie daleko napewno popędzę ją zobaczyć lecz martwię się nie jej osiągami lecz tym czy motocykl nie będzie podemną wyglądał jak rower. Nie jestem wielkoludem ale spotykam sie z opiniami ze mała ninja poza mniejszym serduchem także i rozmiarem odbiega od większych braci... Jest alternatywą tez kupienie er6f i dławienie ale dodatkowe koszty i problemy z blokowaniem o których czytam zagłębiając temat sprawiają ze mniej mnie ciągnie do tego rozwiązania....

A kupno zablokowanej maszyny raczej graniczy z niemożliwym, bo nawet jesli znajdziemy motocykl z odpowiednią mocą wbita w dowodzę to sama maszyna dawno blokadę zgubiła o czym często sprzedawcy w ogłoszeniach sie chwalą.

Sam nie wiem co ci doradzić i chętnie przyglądnę sie dyskusji na ten temat.
balans
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 21/4/2016, 17:22

Postprzez Manastor » 16/5/2016, 19:40

Ninja 300 jest praktycznie tak samo duża jak ninja 600 (na yt można nawet znaleźć porównanie) o, proszę: https://www.youtube.com/watch?v=pL2c1Bo2Pig, nawet nie minuta szukania. Przy czym warto i tak się przymierzyć bo nie jest to specjalnie duży motocykl ;)
Manastor
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26/6/2014, 05:59



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê